Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 2 éves kislányomra, azt...

2 éves kislányomra, azt mondta egy tanár-logopédus, látatlanban hogy megkésett beszéd fejlödésű?

Figyelt kérdés
Mert mondtam hogy csak pár alap szót mond. Pl papa,mama,baba,apa anya,almára azt mondja hogy ama,labdára hogy abda,lámpára hogy hampa. De tudja az állathangokat és a testrészeit is elmutogatja. Sokat énekelünk és mondokázunk,de egyet sem tud elmondani. Segítsetek szerintetek igaza volt? Lehet valahova fejlesztésre vinni?
2018. febr. 17. 18:57
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
71%
Most mi is látatlanban mondjunk véleményt? Ráadásul mi nem is vagyunk szakemberek. Ne stresszelj! Einstein 4 éves koráig egyáltalán nem beszélt.
2018. febr. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
79%
igaza volt, de én nem aggódnék egyenlőre, ha még 4 évesen se beszél az már gond, de előfordulhat hogy egyszer csak hirtelen már kész mondatokban kezd el beszélni nemsokára. beszélj hozzá sokat, annyi elég. amíg megérti, hogy mit mondasz addig nincs gond.
2018. febr. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem ezt így nem lehet kijelenteni. Ha ért mindent (ha kérsz valamit érti es végrehajtja stb), akkor nem aggódnék. Az én kislányom kétnyelvű, ezért nem abban az ütemben fejlődött a beszéde amiben “kellene”, de mindig azt mondtak, ne aggódjak, és tényleg megtanult mindkét nyelven folyékonyan és hibátlanul beszélni - picit később, mint a többiek. De és..? :)
2018. febr. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
82%
Az én 2 évesem sincs előrébb, a nagyobb gyerekem sem volt ilyenkor, de senki nem mondta ezt rájuk
2018. febr. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
98%
2 évesen? Bölcsibe dolgozok...ilyenkor pár szót mondanak az bőven elég.Bár én nem vagyok logopédus,csak a tapasztalataimra hagyatkozhatok,ritka az a gyerek aki mondatokban beszél két évesen.Van,de a többség nem.
2018. febr. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
42%
Nem rég tanultam róla. Nem hiszem hogy az lenne
2018. febr. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
81%
Azt nem tette hozzá, hogy kelleő juttatás ellenében szivesen foglalkozik vele?
2018. febr. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
88%

2 évesen a lányom sem beszélt. Sőt egy szót tudott "nyem".

Voltunk korai fejlesztőben, logopédusnál is. Mindenki azt mondta h nincsezzel gond. Okos, ügyes csaj, csak még nem beszél. Most 2,5 éves. Már rövid mondatokat is mond!

2018. febr. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindenkinek. Eléggé meglepett ez a kijelentés,és most aggódom. Értelmes kislánynak gondolom,érti az összefüggéseket,pl hozd a lapátot,mert söprünk,kinek hol a helye az asztalnál,papucsot hoz apának,anyának ha megjövünk valahonnan. Ha jön a papa,megkeresi a sört és viszi neki. Papírt kér ha kiönt valamit,de csak úgy mondja hogy anya pa.
2018. febr. 17. 19:32
 10/33 anonim ***** válasza:
66%
Van, akinek ez lassabban jön össze, de utána kiderül, hogy kivételesen intelligens (vagy nem, van ilyen is, olyan is, csak azt akarom kifejezni, hogy a fenti még nem jelent semmit)... Semmi baj nincs vele, ha nem fejlődik mindenben pont úgy, ahogy statisztikailag várható. Még csak 2 éves, nem késett el semmiről. Ha látod rajta, hogy értelmes, ne aggódj, főleg egy látatlanban beszélő idegen miatt ne...
2018. febr. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!