Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 2 éves kislányomra, azt...

2 éves kislányomra, azt mondta egy tanár-logopédus, látatlanban hogy megkésett beszéd fejlödésű?

Figyelt kérdés
Mert mondtam hogy csak pár alap szót mond. Pl papa,mama,baba,apa anya,almára azt mondja hogy ama,labdára hogy abda,lámpára hogy hampa. De tudja az állathangokat és a testrészeit is elmutogatja. Sokat énekelünk és mondokázunk,de egyet sem tud elmondani. Segítsetek szerintetek igaza volt? Lehet valahova fejlesztésre vinni?
2018. febr. 17. 18:57
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez megnyugtat tesóm 4 éves koráig nem akart nagyon beszélni, a szavakat sem úgy mondta vissza ahogy vannak, hanem az ő "kitalálta" formájában. Ma emelt magyaros, és mindenkit kijavít. Igazi kis nyelvtannáci. :)
2018. febr. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
100%
Én tesom is sokáig egy mukkot nem beszélt, aztan meg olyan érthetetlenül, hogy a szüleinken kívül senki nem értette. Most menő ügyvéd. Ennyi :D
2018. febr. 19. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam estében komoly figyelemfelhívó jel volt a késői beszédindulás.

Sokáig egy szót sem beszélt, két és fél éves korában se mondott többet ötven szónál a vaut meg a pápát is beleszámítva. Óvodásként már beszélt, de rettentő pöszén. Évhalasztással kezdte az iskolát, második végén átlagos intelektus mellett diszgráfia diagnózist kapott, harmadiktól az idegennyelv és a helyesírás osztályzása alól is felmentették. Közben persze folyamatosan zajlott a fejlesztés is. Olvasni pl. két év alatt tanult meg, a könnyen téveszhető betűpárok egyik tagját már a felmentési évben megtanította neki a gyógypedagógus Így komolyabb olvasási nehézség már nem jelentkezett nála az iskolában.

2018. márc. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!