Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 2 éves kislányomra, azt...

2 éves kislányomra, azt mondta egy tanár-logopédus, látatlanban hogy megkésett beszéd fejlödésű?

Figyelt kérdés
Mert mondtam hogy csak pár alap szót mond. Pl papa,mama,baba,apa anya,almára azt mondja hogy ama,labdára hogy abda,lámpára hogy hampa. De tudja az állathangokat és a testrészeit is elmutogatja. Sokat énekelünk és mondokázunk,de egyet sem tud elmondani. Segítsetek szerintetek igaza volt? Lehet valahova fejlesztésre vinni?
2018. febr. 17. 18:57
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
50%
20, de ha feltűnt, a kérdésben említett "szakember" nem azt mondta, hogy ezek a jelek figyelmet érdemelnek, vizsgálatra lehet szükség...
2018. febr. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
38%

Az új irányelvek szerint az. Sőt! Lapozd fel a Gyógypedagógiai alapismeretek című könyvet! Ott van feketén-fehéren leírva. Lányoknál 2 éves kortól,fiúknál 2.5 éves kortól van megkésett beszédfejlődés.

Remélem,a sok okos a szakirodalmat is lepontozza.... :). Én ezt tanulom most,ráadásul érintett is vagyok a dologban,higyjétek el,utánaolvastam (szakkönyvben,nem itt). A gyógypedagógus tanárunk nekem külön hozott be anyagot órára a lányom miatt. Abban is ugyan ez van leírva.

2018. febr. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
38%
Meg is kerestem,215. oldal.
2018. febr. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
39%
Azt írja :"A teljes beszédmechanizmust figyelembe véve ,akkor beszélünk diszfáziáról,ha a leánygyermek két,a fiúgyermek pedig két és fél éves korában még nem beszél, avagy csak néhány szót használ (a holofrázisok időszakában van). A gyermek mindaddig diszfáziásnak,azaz megkésett beszédfejlődésűnek tekintendő,amíg mind a beszédprodukciója,mind a beszédfeldolgozása el nem éri az életkpri szintet."
2018. febr. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
38%
Na szóval,ezért mondta. Csak itt sokan anélkül válaszolnak,meg pontoznak,hogy a szakirodalmat ismernék.
2018. febr. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
73%

A kérdező lánya viszont nem a holofrázisoknál jár, hanem a kételemű mondatoknál.

A "követelmény" 2 évesen: vagy 50 szó/szókezdemény vagy 2 szóból mondatot alkot. Az utóbbit teljesíti, már nem megkésett.

(logopédus)

2018. febr. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
83%

peched van, mert van ilyen könyvem tiflósként...

Két és fél éves korig élettani, ha nem beszél (az is, ha egyetlen szót sem!).

ÉS nagyon sokat kell még tanulnod, mert a legfontosabbat nem vésték a fejedbe: nem diagnosztizálunk látatlanban.

Ha vannak figyelemfelkeltő jelek, vizsgálat kell, szinte mindig több alkalommal, vagy többféle, hogy biztosan címkézhesd a gyereket.

2018. febr. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%

Novemberben volt 2 éves a kislanyom,o is nagyon keveset beszél.Nagyon okos,mindent megért,megcsinal,ha kérdezek valamit inkább bólogat.

2 szavas mondatok nála is vannak,kifejezi magát én látom a fejlődést,de közel sem beszél úgy kit sok kortársa.

Viszont uuugy kiakadtam mikor a 2 éves védőnői vizsgálaton azt kerdezte a vedono hogy csoportosít-e játékokat színűk szerint.Mindtam neki hogy nagy nem,de miért is kene csinálnia meg csak 2 éves???Erre o erősködött h de biztos tudja,hozott egy színes jatekot és kérte lányomat hogy mutassa meg rajta hol van a piros szín.Persze semmit se mutatott....

Mondtak is a vedononek hogy nagyobb gyerekekmnel(7,5) ilyeneket meg nem kérdeztek,komolyan olyan szinten hozzák le a határokat hogy szerencsétlen gyerekeknek 5ev múlva mar fel évesen kell majd szin szerint duplokackakbol építeni....De amikor mindtam hogy önállóan eszik úgy,hogy nem markolja a kanalat és hogy a harisnyát,kabátot egyedül felveszi akkor csak nézett....

Nekem is kezd egyre jobban elegem lenni abból,hogy egyre hamarabb kezdik egységesre “vágni” a gyerekeket.

5 éves fiamat is kell vinnem kivizsgálásra,mivel a mozgása nem épp a legjobb,de nincs elmaradva,csak őt nem érdekli a foci,viszont nagyon szepen rajzol és énekel...

2018. febr. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
48%
Én azt írtam le,amit tanítottak. Ha hülyeség,sajnálom. Nekem akkor is így kell majd vizsgáznom,mert ezt fogják visszakérdezni.
2018. febr. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%

Gyönyörű iparág épül az anyákra és a gyerekükre.

Ráhozzák az infarktust azzal hogy nem fejlődik rendesen a gyerek, valami nincs rendben vele és persze táplálják a bűntudatot, hogy ha nem mennek el a fizetős kezelésre, akkor rossz anya vagy és helyrehozhatatlanul károsodik és véglegesen lemarad a gyerek. Utána az anyák egymást hergelik ahogy itt is, hogy aki nem viszi az nem is ember.

A védőnővel kezdődik, aki felállítja ránézésre a diagnózist, hogy baj lehet. A gyerekorvos vagy logopédus erősít rá a gyanúra, keményen lehordja az anyát és ráijeszt, valamint nála vannak a szórólapok is a csodahelyekről, ami nélkül a biztosan sérült lesz a baba.

Ősi sztori.

Ahol kapásból a fizetős helyek jönnek szóba és nem ajánlanak TB alternatívát, ott már kotorásznak a pénztárcádban.

Jól is megy, ezek a magánrendelők mindig a leggazdagabb környéken vannak teljesen véletlenül.

Nálunk pl egész jó módszer volt: elküldtek a magánrendelésre ahol felmérték a gyereket, persze találtak bajt bőven. Utána felütötte a nő a naptárát ami 2 hónapra tele volt, de VÉLETLENÜL a kolléganőjének a szomszéd szobában volt szabad időpontja még arra a hétre. Aha.

Aztán felhívtam rejtett számról pár nappal később, hogy érdeklődjek hogy mikor van időpontja, kapásból ráért ő is még azon a héten. Gondolom váltogatják egymást hogy épp ki legyen szörnyen elfoglalt, jó kis pszichológia. :)

Egyébként zseniális, nem sok nő van akit nem lehet ezekkel megvezetni.

2018. febr. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!