Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Utcán nem ciki megpisiltetni...

Utcán nem ciki megpisiltetni a gyereket?

Figyelt kérdés
2,5 éves sincs még a fiam, de nappalra már nagy biztonsággal szobatiszta pisivel, viszont baszól, akkor azonnal menni kell, max egy perig tudja még tartani. Viszont ha vásárolunk, játszótéren vagyunk, sétálunk akkor marad a fa vagy a bokor... Nem néznek ránk furcsán az emberek?

2022. szept. 11. 10:57
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
73%

"(vannak gyerekeim)"

Hát persze.....

Anonim oldalon azt írsz amit akarsz!


Tudnod kellene h nem tudják 20-30 percig tartani. Van h egy 5 éves sem tudja

Ettől még szobatiszta.


Ha van gyereked, akkor gondom 3 percere laktok mindentől, vagy nem mész a gyerekkel sehova.....

2022. szept. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
80%

Mobil bili tök jó találmány, ha a gyereknek kakilni kell vagy ha a vonaton jogosan ódzkodsz ráültetni a közvécére. Na de egyébként miben különbözne attól, amennyit és amit egy kutya pisil? Látványban meg semmiképp nem szemérmesebb (pláne nem a bolt közepén :D én olyankor biztos inkább sürgősséggel kimennék vele). Viszont marha környezetszennyező ennek ekkora csomagolás.

Vannak gyerekek, akik pár nap alatt balesetmentesen szobatiszták lesznek (egyik gyerekem), másoknak ez akár hónapokig tart visszaesésekkel (másik gyerekemmel még középső csoportosan is voltak problémák, pedig egészséges). De emlékszem, amikor a nagyobb 4 évesen már rég szobatiszta volt, mégis mikor úszni jártunk, szerintem annyi vizet nyelt, pár hétig hazafelé szinte minden fánál megálltunk. Természetesen sulisan már nem pisilnek az utcán, de kicsiknél én ezen csak magamban "nosztalgiázva" mosolyogni szoktam.

Ja és természetesen az lenne ideális, ha minden játszótéren és parkban lenne tiszta és ingyenes vécé :)

2022. szept. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
51%
Idióták szerint baj csak.
2022. szept. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
57%
Én is annak éreztem, amíg nem volt gyerekem. De például múltkor, amikor vártuk a buszt a buszmegállóban, a lányom kijelentette, hogy pisilnie kell. Na, több sem kellett, míg kerestünk egy fás részt a buszmegálló mögött. Inkább, minthogy a buszon pisiljen be.
2022. szept. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
30%

Egyesek milyen utópiában élnek? 😂

Ott a gyerekek nem pisilnek, nem kakilnak, kizárólag otthon? 😂

Baj a bokorba pisilni, baj a papírbili, minden baj. Akkor mi a megoldás, nagy bölcsek? Válaszoljatok már légyszi! 😂

2022. szept. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
77%
Ha észrevetted, nem ugyanannak a csoportnak gáz a papírbili, mint amelyiknek az utcán pisilés... ;)
2022. szept. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
92%

Bizonyos szintig teljességgel tolerálható. Korából adódóan látszik, hogy csak nem rég lett szobatiszta, ezt az is tudja, akinek nincs gyereke. Kultúráltan kell csinálni, de leírtad, hogy lehetőségekhez mérten ezt meg is teszitek.

Viszont törekedni kell arra, hogy a gyerek megtanulja tartani addig, míg mosdót nem találtok. Ez a következő szint a pelus elhagyása után. Néha olyan érzésem van, hogy egyik másik felnőtt férfi azért pisili össze magát bárhol bármikor, mert soha senki nem tanított nekik fegyelmet. Persze erre van időtök.

2022. szept. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
70%

21!


Nem engem kerdeztel, ugyan, de nekem is van gyerekem. Igen, egy szobatiszta gyerek tudja 20 percig tartani. A szobatisztaság nem azt jelenti, hogy hopp, anyu, pisilni kell és már engedi is. Nem. A szobatisztaság azt jelenti, hogy a gyerek felismeri az ingert es vissza is tudja tartani egy ideig.

Amikor az enyém próbálkozott, akkor mielőtt elindultunk otthonról, elment a mosdóba. Mindig vittük a papirbilit, ha pedig hosszabb útra készültünk, akkor kapott bugyipelenkat.

2022. szept. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
62%

Nem is értem, hogy lett mindkét gyerekem úgy szobatiszta, hogy egyszer se pisiltek utcán, holott nem éltünk a lakásba zárva. Sokat utazunk, egy játszóterezés minimum 2 óra, nem 5 perc távra megyünk és mégse. 🤷

Pedig még csak régen sem volt, a kisebb február óta szobatiszta.

2022. szept. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
21%

#28

Minek vittél papír bilit? Akkor a gyerek a te nézőpontod szerint nem volt szobatiszta.....


#29 Arra nem gondoltál h neked mázlid volt ebből a szempontból, de nem minden gyerek egyforma?


A nagyobb lányommal 2 évesen Horvátországba elindultunk kocsival. Nem volt gond, soha nem volt balesete sem.

Soha nem kellett ezen aggódnom. Tudta tartani is ha kellett. Szerencsére nem kellett az időt mérnem, mert mindig volt mosdó kb 10 percnyire mikor kellett neki. Viszont.

Fele annyit ivott mint a fiam!

Na ő 20 percig tuti nem tudná tartani.

És marhára nem kényszetíteném bele abba h összepisilje magát.

2022. szept. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!