Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hány hónapos korban kezdtétek...

Hány hónapos korban kezdtétek ráültetni a bilire a babátokat?

Figyelt kérdés
Függetlenül attól hogy az ingert még nem érezte?
2015. júl. 21. 06:17
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszod. Az én lányom nagyon nyitott, érdeklődő baba, de mindent meg kell neki mutatni...közel egy éves volt, mire megtanult ülni, nem azért mert nem szeret, hanem mert a szájába kellett rágni, hogy milyen jó is az ülés...de ugyanígy voltunk a játékokkal, a sétálással, a mászással, szóval kb. mindenben ilyen, nagyon okos, ügyes baba, de magától sokkal nehezebben jön rá a dolgokra..tudom vannak akik mondják hogy majd a maga ütemében fejlődik, de én nem szeretném ha 4 évesen lenne szobatiszta, hogyha egyszer némi előzékenységgel akár egy-két évet is javíthatok a dolgon.

Azzal együtt amint egy kicsit is nem tetszését fejezi ki, leveszem a biliről, mert én is úgy olvastam, hogy visszafelé sülhet el a dolog, ha erőltetjük.

Várom még a további válaszokat, tapasztalatokat, de inkább olyanoktól, akik nem várták ki a 2 éves kort.

2015. júl. 21. 09:46
 12/38 anonim ***** válasza:
100%
Én is értem,hogy mire gondolsz,de elég kevés választ fog ezzel kapcsolatban kapni,mert értelmetlen.Attól,hogy megismerkedik a bilivel,ücsörög rajta,esetleg belecsinál,egyáltalán nem fogja tudni,hogy az arra való,amíg az agya nem érik meg annyira,hogy felfogja.Mintha egy játékot adnál neki,amit nézeget,megfogdos,új neki játszik vele,stb.De amíg nincs olyan értelmi szinten,hogy megértse,ismertetni is fölösleges.Ha már ért mindent,amit mondasz neki,akkor esetleg elmagyarázhatod,hogy ez egy bili,ide kell azt csinálni,ami a pelusba megy mert a nagy,okos gyerekek így csinálják.De nem kell ültetni rajta.Ha pedig már érzi az ingert akkor megmondani neki,hogy szép ajándékot kap,ha szól,hogy kell és abba pisil.De ezt egy egy éves még nem érti.Tehát neki játék lesz.
2015. júl. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
70%

én soha nem ültettem így bilire. én 2 éves kora után pár héttel levettem róla a pelust. milliószor elmondtam neki mit szeretnék, mit kéne tennie. 2 hétre akartam levenni a pelenkát, gondoltam mit veszíthetek... 2. héten szobatiszta lett, a wc tetszett meg neki, gyakorlatilag a bilink dísz volt :D


én nem értem manapság miért erőltetés ha úgy lesz szobatiszta egy gyerek ha nem könyörög érte. az az erőltetés ha nem engeded felállni biliről amíg nincs produktum. az, hogy fürdés előtt ráülteted vagy leveszed a pelenkát pár napra, ezek nem erőltetések, hanem a szboatisztasághoz vezető út lépcsőfokai.

2015. júl. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:

de nem értitek, hogy én nem azt szeretném hogy értse mire való a bili?? :D

na mindegy. köszönöm a választ attól aki értette a kérdést :)

az utolsónak meg annyit mondanék, hogy én nem erőltetek semmit, ha így lenne, már a bilin ülne a gyerek. Épp ezért lett feltéve a kérdés.

2015. júl. 21. 10:57
 15/38 anonim ***** válasza:
55%

Hónaposan? Évesen!

Akkor is érteni fogja, hogy mire való a bili, ha másfél-2 évesen mutatod meg neki, amikor már eljut arra az értelmi szintre, hogy felismeri azt, hogy pisi vagy kaki van a pelusban, hogy össze tudja kötni a pisit, a kakit, netán már az ingert is felismeri, csak mondjuk még nem időben, de már érzi, hogy valami készülődik. És ekkor már megérti azt is, amit mondasz neki.

Ergo ha eljut erre a szintre, előveszed a bilit és elmondod, hogy mire való, hogy tudja, hogy ismerkedjen vele. Tehát amikor már közel van ahhoz, hogy lassan szobatiszta legyen.

Előbb, pár hónaposan olyan tök fölösleges, mert nem tudja összekötni a dolgokat. Ergo az csak neki olyan lesz, mint ha vennél neki egy kis széket és azon ücsörögne.

Amúgy nálunk kb. másfél évesen került elő a bili, de ő ekkor már össze tudta kötni a dolgokat, természetesen nem ültettem rá, csak megmutattuk neki, hogy van, mire való, ha netán úgy érzi, szeretne, akkor üljön rá.

Ettől függetlenül természetesen nem használta, nem is erőltettem. Akkor kezdtük a dolgokat, amikor már szólt, érezte, hogy kell neki. Ekkor volt 2 éves körül, viszont még nem tudta időben jelezni, ahogy szólt, hogy kell, már csurgott is és nem tudta picit sem visszatartani, így hagytam is. 3 éves kora előtt 3 hónappal lett szobatiszta, akkor viszont 1 nap alatt, vagyis levettem a pelenkát és már onnantól fogva a bilibe intézte a dolgokat. 1 hónap múlva pedig éjszakára is.

Van egy rokonunk, aki onnantól, hogy a lánya ülni tudott, már ültette a bilire és dicsekedett mindenkinek, hogy ők már biliznek...ja, a lánya kerek 3 évesen lett szobatiszta. Szóval ezért mondjuk itt többen, hogy akkor is szobatiszta lesz a gyerek, és akkor is meg fogja ismerni a bilit, hogy mire való, ha nem pár hónaposan, hanem jóval később mutatod meg neki, és akkor még meg is érti tényleg, hogy mire való.

Szóval ráérsz még bőven, hogy a bilit elővedd, ha még 1 év alatt van a babád.

Figyelni kell a jeleket, ennyi a titka.

Nem hozzád, meg a te elképzelésedhez igazítani a gyereked, hanem az ő értelmi szintjét, az érettségét figyelni és nézni és ő hozzá igazítani a dolgokat.

Hidd el könnyebb lesz!:)

2015. júl. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:
annak melyik részét nem érted, hogy én nem akarom hogy bármit is összekössön bármivel, vagy hogy értse miért is ül a bilin?
2015. júl. 21. 11:43
 17/38 anonim ***** válasza:

"annak melyik részét nem érted, hogy én nem akarom hogy bármit is összekössön bármivel, vagy hogy értse miért is ül a bilin?"

Akkor meg minek csinálod, mi értelme? Ha semmit nem akarsz a szobatisztasággal összefüggésbe hozni?

Érdekes vagy...

2015. júl. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 A kérdező kommentje:

leírtam többször is, ha volnál szíves visszaolvasni.


Azért csinálom, mert a lányom nagyon idegenkedik mindentől, mindenhez hetekig kell szoktatni, a szobatisztaság esetében is erre lehet számítani, és nem akarom hogy ami most hónapokba telik neki, az ott évekbe teljen.

Tipikus példa a hinta: hetekig sírt benne, folyton bele kellett ültetni, megmutatni neki miért jó, és nem csak a hintával, mindennel így van, tehát nem tehetem meg hogy amit nem akar nem erőltetem, mert ha így tennék, még mindig nem tudna ülni...segíteni akarok neki abban, hogy ismerje a bilit, mint tárgyat, továbbá ha esetleg épp akkor produkál valamit amikor rajta ül, meg szeretném érte dícsérni, hogy érezze hogy ez jó dolog, még akkor is, ha magát a kaka-pisi fogalmát nem tudja a bilivel összekötni (amúgy már felismeri ha kakil, tehát bizonyos részét mégis csak érti a dolognak).

Na ezt most írtam így le utoljára. Ostobák kíméljenek.

2015. júl. 21. 11:57
 19/38 anonim ***** válasza:

Én ostoba?

Gondolkodj már el egy kicsit magadon...

És tiszteld már meg egy kicsikét azt, aki szán pár percet arra, hogy válaszoljon neked, az meg, hogy elmondja a véleményét, ami neked nem tetszik, az egy dolog. Lépj túl rajta, csináld ahogy akarod.

De ettől még nem kéne a másikat sértegetni!

Mert ez csak téged minősít...

2015. júl. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 A kérdező kommentje:

én azt tisztelem, aki veszi a fáradtságot, és elolvassa a hozzászólásaimat, mielőtt válaszol, megérti felfogja az álláspontom, elgondolkozik rajta, és ennek tükrében ad egy normális választ.

aki csak szajkózza az igazát gondolkodás nélkül, és abszolút nem a kérdésemre válaszol, azt ostobának tartom. Akinek nem inge...úgy látom neked inged..

2015. júl. 21. 12:01
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!