Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hány hónapos korban kezdtétek...

Hány hónapos korban kezdtétek ráültetni a bilire a babátokat?

Figyelt kérdés
Függetlenül attól hogy az ingert még nem érezte?
2015. júl. 21. 06:17
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:

13as vagyok... kérdező, én éppen megvédtelek, konkrétan leírtam, hogy nem erőltetés ha ráülteted esti fürdés előtt a bilire, erre belémkötsz :)

na mindegy, válaszokat nem olvastam el, de munka után megteszem, lehet lemaradtam valamiről :)

2015. júl. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:
13-as, nem neked szólt.
2015. júl. 21. 12:05
 23/38 A kérdező kommentje:
na mindegy, teljesen lényegtelen, nem akarok senkit megbántani. Ha valaki válaszol még úgy, hogy elolvassa az előzményt is, annak köszönöm, TEHÁT OLYANOKTÓL SZERETNÉK VÁLASZT KAPNI, AKIK NEM VÁRTÁK KI A 2 ÉVES KORT, ILLETVE BILI SZOKTATÁSI/MEGSZERETTETÉSI CÉLLAL KEZDTÉK RÁ ÜLTETNI A BABÁT (bár ezt is leírtam már párszor..)
2015. júl. 21. 12:07
 24/38 anonim ***** válasza:
72%

Menj el inkább egy kicsit nyaralni, mert látom kicsit leterhelt vagy idegileg és a frusztrációdat másokon vezeted le...

Amúgy képzeld elolvastam, hogy miket írtál. Igen, több hét kell, hogy hozzászokjon a gyereked a dolgokhoz. Tudod miért? Mert még kicsi. Minél nagyobb lesz, annál okosabb, ez annál jobban fog változni! Ez az egyik.

A másik meg, hogy tegyük fel, hogy több hét kell, netán több hónap (de ezt azért túlzásnak tartom!), hogy megszokjon valamit a gyereked. Megmutatod neki másfél évesen a bilit, 2 és fél évesen mondjuk, hogy szobatiszta lesz. 1 év nem elég rá, hogy hozzászokjon?

És saját tapasztalatból mondom, hogy ha egy gyerek tudja, hogy mit miért csinál, azt jobban el is fogadja. Magyarul, ha először 1 évesen lát egy bilit, de halvány lila gőze nincs róla, akkor úgy is idegen lesz neki és nem fogja szeretni. Még ha vársz vele, mikor már ott lesz értelmi szinten, hogy megérti, akkor könnyebben el is fogadja, mert megérti és nem lesz olyan nehéz hozzászoknia és nem kellenek hozzá hetek, meg hónapok. Tudod?

Az, hogy te fújod a magadét, attól még itt senki nem akar rosszat, csak a saját példánkat, tapasztalatunkat leírjuk, akik már túl vannak ezen...

De tudod mit? Csinálj, amit akarsz, és vezesd le azon a felesleges feszültségedet, akin akarod!

2015. júl. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 A kérdező kommentje:

ámen.


egyébként az unokahúgaim mint írtam, 1,5 évesen már gyakorlatilag érettek voltak rá, hogy a tényleges bilire szoktatás elkezdődjön (nem, ez nem csak szöveg, így volt, és a környezetemben még rengeteg baba szoba tiszta lett 2 éves korára) tehát mindenképp későinek tartom a 2 éves kor kivárását, főleg esetünkben, mint írtam a babám magától nagyon nehezen halad.

Abban lehet igazság, amit írsz, hogy később könnyebben alkalmazkodik majd a dolgokhoz, de minek kockáztatnék?

A sógornőm egész kicsi koruktól szoktatta őket a bilihez, ha nem akartak rá ülni nem erőltette, de nincs vesztenivalója alapon nem várt 2 éves korig, és be is jött neki, mert ultra hamar szobatiszták lettek (a nagyobbik 3,5 évesen már teljesen tisztába tudta tenni a kisebbiket és ez nem kamu, őszintén mondom hogy így volt). Az ő példáján azt látom, hogy amennyiben a bilivel való ismerkedés valóban nem fajul kényszerig, segítheti a gyors szobatisztaságot, nyilván temperamentum és még sok minden más kérdése is, de nem érzem azt hogy veszteni valóm lenne vele. De ezek szerint egyedül vagyunk a sógornőmmel ebben a gondolkodásban...ami meglep, mert amikor feltettem a kérdést, nem egészen ilyen válaszokra számítottam.

2015. júl. 21. 12:17
 26/38 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem ma két éves a lányom. Májusban kapott egy bilit. Egyből ráült ruhában. Aztán még sokszor. Mondogatom neki, mire való. Pár nap múlva pucér fenékkel ráültettem egy kicsit. Pár pillanat múlva mosolyogva felállt róla. Persze semmi nem volt benne. Leginkább csak játékból ült rá. És csakis felöltözve. Nemrég el is tettem a bilit. Van wc szűkítő is, de azzal is csak játszana. Egyelőre ott tartunk, hogy jön velem a wc-be és mindig elmondom, mit csinálok és majd ő is így fogja, ha nagylány lesz.

Persze anyám szerint már rég szobatisztának kéne lennie, de én úgyis mindent rosszul csinálok szerinte.

2015. júl. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
Az èn lányom születèse óta ismerte a bilit a bátyja rèvèn, 1 èvesen már boldogan tette a fejère, ha jól emlèkszem, időnkènt rá is ült poènból. A szobatisztasággal soha nem hozta összefûggèsbe, ez ügyben a wc-t preferálta szerencsère.
2015. júl. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
82%
"2 évesen későinek tartom". Itt kezdődik az erőltetés. Tehát két éves koráig azt akarod, hogy szobatiszta legyen. Nézd, a hintázás, séta, ezeket lehet erőltetni. Az ülést furcsálom: szerintem a lányod 1 évesen nem azért kezdett el ülni, mert beadta a derekát neked, mint írod, megmagyaráztad (???) neki, hanem egész egyszerűen azért, mert akkorra lett neki is kényelmes és kivitelezhető az ülés. A szobatisztaság belülről jön. A bili nálunk a szobájában volt, mondtuk, mire való, de a kis figuráit tette bele vagy házikónak használta. Azután eljött az ideje és mondta, hogy pisiltem vagy kakiltam (a pelusba). Ekkor kezdtük el mondani, hogy ha érzed, hogy jön, akkor megyünk vécére vagy a bilire. 3 hónap alatt teljesen szobatiszta lett, még éjszakára is, mindez az ovi előtti nyáron. Persze dicsértük és mondtuk, hogy milyen jó lesz és kényelmes bugyiban, de soha nem erőltettünk semmit. Az elején előfordul baleset, ha belemerül a játékba vagy ilyesmi, de lazán kell venni. Soha sem leszidni és mindig dicsérni. Két kezemen meg tudom számolni, hányszor lett nedves a lepedője. Ha a kislányod lassabban érő típus, a szobatisztaság tipikusan egy olyan dolog, ami belső óra szerint megy. Azt viszont el tudom képzelni, hogy egy korán "szobatisztává" vált gyerek utána gyakran ébred pisisen, vagy később lesz éjszaka szobatiszta.Átlagos egyébként nem a 1,5 év, hanem a 2,5 év-3 év.
2015. júl. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:
szerintem a kísérlet arra, hogy 2 éves kora előtt szoba tiszta legyen, meg az erőltetés között azért van néhány árnyalat különbség. Ha meg sem próbáljuk addig, mitől lenne előbb szoba tiszta??
2015. júl. 26. 10:02
 30/38 A kérdező kommentje:

10 hós koráig mindig fekve játszottam vele, mikor szólt a védőnő hogy próbáljak vele ülve játszani..két hétig ülve játszottunk vele mire ő is azonnal el kezdett ülni.

Igen, meg kellett neki mutatni. Máshol kötekedj.

2015. júl. 26. 10:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!