Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hány hónapos korban kezdtétek...

Hány hónapos korban kezdtétek ráültetni a bilire a babátokat?

Figyelt kérdés
Függetlenül attól hogy az ingert még nem érezte?
2015. júl. 21. 06:17
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
70%
Inkább örülnél neki, hogy tanácsokat kapsz. Azt ne mond nekem, hogy a 10 hós gyerek azért feküdt, mert te is feküdtél, mikor játszottatok. Gondolom, akkor a családtagok és a vendégek is nálatok mind feküdtek, mint az ókori rómaiak, amikor a lakásban beszélgettetek, hogy nem látta addig a gyerek, milyen az ülés, vagy a rokonok is mind fekve játszottak vele? Az ülés a mozgásfejlődésben egy teljesen idegrendszeri folyamatnak az egyik állomása. Nem lehet ültetni egy babát, amíg ő maga nem kezd el ülni, mert a gerincének sem tenne jót, nyilván itt most 5-6 hónaposokról beszélek, akik már ülni kezdenek maguktól. Hiába akarod te ültetni, nem tudna, mert összeroggyan. Az teljes képtelenség, hogy én majd megmutatom neki, hogy kell ülni és akkor majd ülni is fog. Maguktól tanulnak meg járni is, nem mi tanítjuk őket. Fejlődést lehet segíteni speciális tornákkal, technikákkal, de ezek is az idegrendszer működésére hatnak. Egyébként nem mi kötekedünk,hanem azok, akik az orrod alá dörgölik, hogy az ő gyerekük már 1,5 éves korban szobatiszta volt és a tied is az lehetne az, ha te már bilire ültetnéd, blablabla... Én más miatt biztos nem frusztrálnám a gyerekemet.
2015. júl. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 A kérdező kommentje:
ketten foglalkozunk vele: anyukam es en. mindketten fekve jatszunk vele mert ugy kenyelmes. mire a vedono jelezte hogy ez nem jo, mert azt utanozza amit lat. tanacsat megfogadva az utobbi idoben mindig ulve jatszunk es azota o is ul. en ennyit allitottam csupan. nyugodtan ragodj rajta.
2015. júl. 26. 20:31
 33/38 anonim ***** válasza:
52%
Igen, és enni is fekve szoktatok biztosan.. Igazad van, hülyeségeken nem rágódom inkább. Csak még gratulálok a védőnődhöz.
2015. júl. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 A kérdező kommentje:
szerinted az etetoszekben eves (amiben egyebkent szinten felig fekudt) mennyire hajaz a terpeszben ulve jatszasra? szerintem inkabb ne szolalj meg tobbet:)
2015. júl. 26. 22:10
 35/38 anonim ***** válasza:
Kedves Kerdezo! Az egyik valaszodra elegge felkaptam a fejem. Nem a bili temaval kapcsolatos. Valoszinunek tartom, hogy az hogy a lanyod igy idegenkedik az uj dolgoktol, nemi idegrendszeri problemara utalhat. Semmikepp se normalis, hogy 1 evesen kezdett csak ulni, vagy maszni, es meg ennel is kesobb jarni. Egy kivizsgalast, utanajarast feltetlenul megerne a dolog a reszerol, nem is ertem, hogy a vedono ezt hogy nem ismerte fel, meg a mi "fogyatekos idiota" korzeti vedononk is latta az egyik ismerosom kisfian, aki szinten ennyire le volt "maradva" Sajnos ilyen eloelettel a kozvetlen kornyezetemben van egy autista kisfiu, es egy szorongassal kuzdo kislany. Viszont szuperul fejleszthetoek, es igazabol eszre sem venni, hogy valami mas veluk kapcsolatban. A kislany pl ugyanugy idegenkedik az ismeretlen dolgoktol, es vele is kuzdelem volt a szobatisztasag annak idejen. Szoval en eloszor itt keresnem a problema forrasat, es kesobb a bilizes lehet magatol megoldodna ;-)
2015. aug. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 A kérdező kommentje:
a vedono es a gyerekorvos felismerte a problemat el is kuldek devenyest megelozo allapotfelmeresre de mire megkaptam az idopontot mar ult a lanyom. ott megvizsgaltak 2 oran keresztul es azt allapitottak meg hogy a mozgasa koranak megfelelo (allni mar 10 hosan allt, jarnia meg nem gondolom hogy muszaj volna 1 evesen) minden egyeb ertelmi kepessege 1,5 eves-2 eves gyereké (nem en mondtam hanem a szakember) csak amihez nincs kedve vagy idegenkedik tole azt meg kell vele szerettetni. ennyi. egyebkent azota elovettuk a bilit, neha raulunk mert mar tobbszor is elofordult hogy akkor mondta hogy kaka mikor jott neki, par percel elotte es nem utolag....de meg csak ismerkedik vele ket percet rajta ul aztan elmaszik en meg nem eroltetem :)
2015. aug. 1. 15:08
 37/38 anonim ***** válasza:

"neha raulunk"

Ajjaj! Ezt is megmutatod neki?

:)

2015. aug. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 A kérdező kommentje:
nem, de gondolom nem szakad le az ég azért mert egyszer többes számot használtam (amúgy én is utálom)
2015. aug. 1. 18:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!