Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Miért nem hiszik el, hogy a...

Miért nem hiszik el, hogy a másfél éves lányom szobatiszta?

Figyelt kérdés
Mindig, ha erről van szó, és elmeselem, hogy ő már nem pisil be, akkor nagyon furcsán néznek rám! Ez ennyire ritkaság? Tudom, hogy 2-3 éves korukra várható ez a dolog, de vannak kivételek. Én nem piszkalok senkit akkor sem, ha 4 évesen néha még bepisil a gyereke, de engem mindig lenéznek, pedig nem kérkedek vele!
2016. márc. 25. 09:41
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
62%
Ja, hihető, hogy ezért lenéznek... vagy az, hogy nem tudod, mit jelent az, hogy lenézni valakit.
2016. márc. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
74%
Nem kell foglalkozni avval, hogy ki mit gondol. Vannak gyerekek, akik nagyon hamar szobatiszták lesznek, bár tény és való, hogy gyakran előfordul, hogy ilyenkor a későbbiekben még visszaeshetnek, mivel ez nagy átlagban még nem "valós" szobatisztaság, csak egy rögzült reflex, mert vagy fejben, vagy egyszerűen szervi fejlődésben nem tartanak ott még, hogy ez maradandó legyen. De mondom, kivételek akadnak bőven. Nővérem jóanyám szerint 1 év körül lett szobatiszta mert utálta a textilpelust és bölcsis is volt anno, én pedig, akárcsak a 2 fiam, már közelebb voltam a háromhoz, mikor szobatiszta lettem. Nem vagyunk egyformák, ebben sem. Szerintem avval aztán végképp ne törődj, hogy ki mit mond vagy gondol, elvégre a kutyának sincsen hozzá semmi köze.
2016. márc. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
45%

Komolyan lenéznek azért, mert 1,5 évesen szobatiszta?? Lenéz??? Ez tök jó dolog! Maximum irigyek..

Egyébként szerintem elég ritka. Az én lányom is 1,5 éves és most kezdjük el bilire szoktatni, mert egyébként már 2-3 hónapja folyamatosan szól, ha pelust kell cserélni vagy pisilni, kakilni fog. Kiveszi a helyéről a krémet, pelust, törlőkendőt, hozza oda hozzánk és elénk fekszik. Nagyon cuki. :) Meg húzgálja a harisnyát nadrágot a pelusnál, ha pisilnie vagy kakilnia kell. Szóval most kezdjük biliztetni, remélem könnyen fog menni.

2016. márc. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
36%

nekem mondatokban beszél a lányom, 15 hónapos kora óta, most 20 és bővített mondatokat használ, 15-20 db mondóka első 8 sorát tudja kb, elszámol 20-ig, bemutatkozik, elmondja hol lakik, hány éves és hogy hívják. Természetesen itt a fórumon amikor ezt válaszként írom arra, hogy mennyit beszél 1,5 évesetek, csak a lepontozást kapom, mert senki nem hiszi el.

Ez van, néhányan az irigységet nem tudják kezelni. Ugyanez van mikor valaki leírja itt hogy jól keres, azt is lepontozzák mert tuti biztos hazudik, ebből adódóan téged is lefognak pontozni valahányszor leírod.

Egyébként SZVSZ ez a kérdés kiírás szerintem önmagában kérkedés, én sosem írok ki a lányom beszédével kapcsolatosan kérdést, mert nem szeretnék felvágni, csak válaszolok ha konkrétan van ilyen kérdés. tudod hogy mindenki máshogy fejlődik, más ütemben, a lányom pl most kezd egyedül sétálni normálisan, más baba erre már 1 évesen képes.

Én egyébként elhiszem neked, az unokahugaim éjjelre kaptak már csak pelust 1,5 évesen. Az én lányom 14 hós kora óta szól kaki ELŐTT, de nem mindig, sajnos csak heti egyszer kétszer...szóval elvileg tudja mi az inger csak még nem érzi szükségét a szobatisztaságnak. De ettől még el tudom képzelni - hogy ha ő tudott szólni - más babája miért ne tudna 1,5 évesen szoba tiszta lenni.

szóval örülj neki, és fogadd el hogy a magyar irigy. Nem kell vele foglalkozni :)

2016. márc. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
42%
Nekem sem hittek el hogy a 1,5 eves kislanyom szobatiszta. Mindog megkaptam hogy hazudok es csak nagyot akarok mondani:/ En pont az vagyok aki lesz*rja masok velemenyet. En tudom az igazat es nem fogok senkinek sem magyarazkodni.
2016. márc. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
93%
Én nem hiszem, hogy lenéznek érte, maximum azt gondolják, hogy gőzöd sincs mit jelent az, hogy szobatiszta.
2016. márc. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
90%

Lenézni biztos nem néznek le. Szerintem csodálkoznak, mert ez tényleg nagyon ritka. Sokkal meglepőbb, mint hogy egy 4 éves néha bepisil.

Mondjuk szerintem attól is függ a reakció, hogy hogyan meséled el ezt az egészet. "Bibibiiiiii" stílusban, vagy normálisan.

2016. márc. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

Namarmost ez a kérdés nem kerkedes. S nem tudom hogy kepzelhetik azt egyesek, hogy hazudom, mert ott van az a gyerek, aki pillanatok alatt le tudna buktatni, hisz látszik, ha van rajta pelus, ha meg nincs, akkor még jobban látszik, hisz mások is eszrevehetik a ruhajan, hogy bepisilt.

A lenéz kifejezést pedig pontosan olyankor érzem, mikor, mint itt, vki szerint nem vagyok tisztába a szobatisztaság fogalmával. "Azért mert 2x belepisilt a wcbe, az még nem szobatiszta" pl. vki ezt mondta. Mintha hülye lennék!

2016. márc. 25. 10:35
 9/36 anonim ***** válasza:
47%

Komolyan,nekem sem hitték el,enyém 17 hósan lett szobatiszta. 19 hósan elhagyta magától az éjszakait is. Én nem is dicsekedtem vele,csak mikor rokonok 23 hónapos korában találkoztak vele,akkor kérdezték,h mikor lett szobatiszta. Mondtam,h 17 hósan. Aztmondták lehetetlen :D

Nem is reagáltam sokat,csak hogy" csak tudom már mikor lett szobatiszta a gyerekem".

2016. márc. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
75%
Én elhiszem, az enyém is az volt. Márciusi születésű, következő nyáron sokat volt pelus nélkül, pillanatok alatt rászokott a bilire, és soha nem volt gond.
2016. márc. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!