Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Miért nem hiszik el, hogy a...

Miért nem hiszik el, hogy a másfél éves lányom szobatiszta?

Figyelt kérdés
Mindig, ha erről van szó, és elmeselem, hogy ő már nem pisil be, akkor nagyon furcsán néznek rám! Ez ennyire ritkaság? Tudom, hogy 2-3 éves korukra várható ez a dolog, de vannak kivételek. Én nem piszkalok senkit akkor sem, ha 4 évesen néha még bepisil a gyereke, de engem mindig lenéznek, pedig nem kérkedek vele!
2016. márc. 25. 09:41
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
33%
Mert nem szobatiszta. Ennyi idősen max "idomitva" van, A szobatisztaság nem csak azt jelenti, hogy nem pisil/kakil be. Szobatiszta az a gyerek, aki felismeri és jelzi avizelési, szekelesi ingert és azt képes visszatartani is. Másfél évesen ez kizart. Arra minden gyereket meg lehet tanítani, ra lehet szoktatni, hogy x időpontban vagy helyzetben végezze el a dolgát, de ennek semmi köze a szobatisztasaghoz.
2016. márc. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
41%

Ez tényleg megért egy kédést!

most tényleg magadtol nem tudsz erre válaszolni?

2016. márc. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
76%

Hát mert olyanok mint a 11-es válaszoló! :D

Okosok :D


Teljesen hihető pedig,fiam 18 hónaposan ült előszőr bilire,pedig nem erőltettük. 1 hónapon belül már ő szólt,hogy "kaka" "pisi" .

2016. márc. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
44%
És képes visszatartani egy fél órát, utolsó? Ha igen, akkor a gyereked az átlagtól eltero, igen magas intelligencia hanyadossal rendelkező kis zseni. Gondolom már osszead, olvasni és írni is tud.
2016. márc. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
59%
Kedves 14-es! Többek gyermeke szobatiszta volt már ennyi idősen. Megkérdezhetem,hogy miért kérdőjelezed ezt meg?
2016. márc. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
28%
Mert az idegrendszeri ebben a korban nem elég érett hozzá, így hacsak nem egy jövendőbeni Mensa Hungarica tagrol beszélünk, kizart, hogy másfél évesen szobatiszta legyen.
2016. márc. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
56%
A 21 hónapos lányom tudja tartani kb 10 percet...biztos zseni lesz! 19 hónaposan hagyta el a pelenkát. Nem idomítottam, csak foglalkoztam vele ilyen szinten is, mert mutatott rá érdeklődést. Nyilván nem kötöztem rá a bilire.
2016. márc. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
57%
Ugyanmár... Azért mert a tiéd nem volt az ennyi idősen,még másé lehet. Kicsit magaddal is foglalkozz,ne azzal,hogy más mit és hogyan csinál. Vagy lehet h nincs más dolgod,csak kötekedni és rosszindulatú megjegyzéseket tenni. Más sem piszkálja a te gyerekedet,vagy nemhiszem h bármiben meghazudtolnának,te se tedd ezt. Nem vagyunk egyformák,minden gyerek más és más...Kicsit nézz magadba,hogy nem te tudsz mindíg mindent a legjobban a másiktól.
2016. márc. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
56%

14-es! Ne haragudj,de nem tudom. Sosem mondtam neki,hogy tartsd vissza fél órát,ha szólt hogy pisilnie vagy kakilnia kell :D


Nemtudom honnan szedted ezt a 30 percet egyébként :D álmodtad?

"Szobatisztaság (jelentése: nap közben, éber állapotban a gyerek vagy természetesen adott esetben felnőtt is tartani tudja a vizeletét addig, amíg olyan helyre nem kerül, ahol üríthet), ágytisztaság (azt jelenti éjjel, pontosabban alvás közben is megérzi az ingert, felébred rá és kimegy pisilni)"


Gyerekorvostól idéztem. Érdekes mi? És igen,ha szólt,tartotta addíg amíg hoztam a bilit (kb fél perc). Tehát szobatiszta volt annyi idősen. Ne okoskodj ha nem tudsz valamit.

2016. márc. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
35%
Érdekes, hogy írod, hogy szobatiszta, eldobta a pelenkát stb., de nem tudod, hif
2016. márc. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!