Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi van az igény szerinti...

Mi van az igény szerinti szoptatáson kívül/helyette?

Figyelt kérdés

Őszintén nem nagyon ástam bele magam a témába, megszületett a gyerek, a kórházban mondták hogy igény szerinti szoptatás van, ha enni akar etessem. Így teszünk azóta is. De felmerült bennem, hogy egyébként mi mást lehetne még tenni? Mit csináltak amikor még nem igény szerint szoptattak?


Volt már, hogy próbáltam a gyerekemet "időre" szoptatni, mert mentünk volna valahova és bepróbálkoztam hátha enne, hát baromira nem kér ha nem éhes, vergődik, kiabál, nem kell neki. Ha éhes, akkor viszont sír (természetesen), jó most már 3 hósan néha "türelmesebb" és nem adja el a házat rögtön, de azért még mindig hangot ad neki párpercenként, hogy ő bizony éhes. De újszülött korában meg ugye üvöltött..


Szóval mit csinál, aki nem isz szoptat? Hagyja üvölteni? Nem egészen értem, hogy mi más "választásom" lehetne az igény szerinti szoptatáson kívül..


2019. aug. 10. 20:55
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
26%

Az iszsz nem csak az éhségre való szoptatás, hanem anyahiányra lázra fogzásra elestemre( ha nagyobb)

Mindenre



Amúgy csak éhségre

3 óránként kb, közte teáztatva, vízzel itatva már újszülöttnek is.

2019. aug. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
88%

Az idöre szoptatás nem úgy müködik, hogy egyszer megpróbálod akkor etetni, amikor neked megfelelne.

Hanem ha a gyerek jóllakott, akkor kb 3 óra múlva adsz neki újra (+/- fél óra eltéréssel). Ugyanis ha rendesen szopik egy baba, akkor kb ennyi idö múlva éhezik meg általános tapasztalat szerint.

Persze ez nem abszolút merev rendszer, és egy ideig eltart, mire tényleg müködik, eleinte nagyobb csúszások is vannak, de valamennyire erre kell törekedni, azaz ha két óra múlva nyöszörög, akkor nem azonnal etetni, hanem kicsit játszani, foglalkozni vele, ha meg netán elalussza az idöt, akkor nem kell ébreszteni.

2019. aug. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
54%
Iszsz az ha a baba 2 és fél-3 éves koráig nonstop csöcsön van ha megnyikkan bármiért(éhes, álmos, fázik, unatkozik, cumizni akar, ha felhergeli magát akkor megnyugtatásnak stb). Cumi, cumisüveg kizárva. Nem vagyok ellene, de sok anya ebben teljesedik ki és totál belezakkan.
2019. aug. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Hát az én gyerekemmel nem lehetett játszani, foglalkozni amíg újszülött volt...pont lesz*rt bármit, amiből nem jött étel. Másfél-kétóránként. A doktornő javaslatára eleinte kivártuk a két órákat, hogy ne fájjon a hasa- na az valami brutális volt. Már én vártam hogy hadd etessem meg, mert szétüvöltötte magát (pedig egyébként ha nem éhes tündéri jó természetű baba). De nem vagyunk egyformák, lehet hogy másnak beválik ez.


Most már hogy nagyobb van, hogy le lehet foglalni evés előtt, de azért egy általános rossz közérzete van, amíg nem kap enni...

2019. aug. 10. 21:11
 5/24 A kérdező kommentje:
Fura, én nem így értelmeztem az iszsz-t.. Én evés céljából teszem mellre, meg néha elkezd komfortszopni este lefekvés előtt (etetés után közvetlen), akkor nem veszem el tőle.. de mindenre nem kínálom megoldásnak. Én azt hittem ezt jelenti az iszsz, bocsi.
2019. aug. 10. 21:13
 6/24 anonim ***** válasza:
76%
Én is isz szoptattam, ez azt jelentette, hogy amikor éhes volt mellre tettem, nem néztem az órát, biztos sokszor akkor is cicire tettem, amikor csak nyafizott, de nem volt éhes. 3 hónapos korára szépen ráállt a 3 óránkénti evésre magától, éjszaka aludt, minden szuper jól ment. Én nem láttam ennek semmimhátrányát, de tény, hogy ha nincs picit észnél aznember, akkor úgy bele lehet ebbe sűllyedni, hogy akár 10 hónaposan is egy végtelwn 10x kelős szoptatás az éjszaka, szóval azért kell bele egy kisntudatosság is.
2019. aug. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
52%
Én csak akkor teszem mellre ha éhes. Többi esetben nem. Szerintem ez borzasztó, nem is értem, aki így csinálja. Kb. semmi élet nincs mellette.
2019. aug. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

6: Ezt én is így látom.


Ezek szerint félreértettem, és tulajdonképpen mindenki akkor eteti a gyereket, amikor éhes?

2019. aug. 10. 22:18
 9/24 anonim ***** válasza:
48%

Ez főleg ilyenkor jó, mikor 40 fok van, hármad fokú hősegriasztas, szegèny pici meg hiába szomjas 30 percenként, csak ringatást kap, mert nem telt el 3 óra. Tele lehet itatni vízzel, ha korán tönkre akarod tenni a fogát, akkor cukros teával, és a kimerült baba alszik egy órát. Aztán jön a nem hízik a baba, nem jó a tejed.

Majd hivatkozz erre a kérdésre a védőnőnél, és a válaszokra.


Az iszsz azt jelenti, hogy a baba érzi, ha szomjas, éhes, álmos, fázik, fáj valamije, és jelzi. Reagálsz a sírásra: pisi-kaki, melege lehet, fázik, fáj-e valami, vagy téged akar. Lecsekkolsz mindent, és ha mindent kizártál, a baba meg keres, akkor igenis szopizni akar.

Ennyi.


Ez az időre etetés onnan maradt, amikor 6 hét után mentek vissza az elvtársnők a konzervgyárba, ahol 3 órànkent lehetett menni a vállalati bölcsibe szoptatni. A kettő között cukros tea, cumi, vagy álomba sírja magát. Mint sok kórházban ma is.

Aztán 2 hónaposan hozzátáplál, mert nincs teje a kismamának, 6 hónaposan csirke pörkölt nokedlival.

Elég megnézni a Ratkó korszak nyugdíjasait, milyen egészséges is ez.


Aki meg itt puffog a komfort szopi miatt: hàny gyerek kap cumit, ha nyűgös, álmos, vagy beteg? Mennyivel jobb azt a gumit rágni?


Gyakorin szoptatással kapcsolatban nem érdemes kérdezni, mert azt se tudod, hogy ki válaszol. Keress facebook csoportot, ahol van szoptatási tanácsadó, gyerekorvos, sok tapasztalt anya, és sokan akik hasonlón mennek végig.

Itt csak a köpködés megy, hogy ősanya vagy, ha csecsemő szájába adod a melled, sugar daddy helyett.

2019. aug. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
75%

Mindkét táborban vannak keményvonalas hülyék.


Az iszsz oldalon van rengeteg olyan, aki minden nyikkanásra mellet töm a gyerek szájába. Ennek a típusnak a gyereke már 8 hónaposan 12 kg, és fel van háborodva, hogy az óvodába nem járhat be szoptatni. Ha valaki szóvá teszi, hogy ez így nem oké, az a patás ördög, és a gyereke öregkorában le se fogja szarni a fejét.


A másik tábor szigorú, de igazságtalan, ridegtartásban neveli a gyereket. Háromóránként van evés, akkor is, ha cigánygyerekek potyognak az égből. Nincs nyilvános szoptatás, elvégre jól ki van számolva az ideje, szoptatásidőre hazamegy. Spock a bibliája, hagyja sírni a gyereket, hadd tanuljon meg aludni.


Meg van sok nő, aki úgy csinálja, ahogy jónak látja, ahogy épp érzi. És szerintem így van rendjén. Csak jó lenne, ha a keményvonalasok nem terjesztenék az igéjüket.

2019. aug. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!