Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi van az igény szerinti...

Mi van az igény szerinti szoptatáson kívül/helyette?

Figyelt kérdés

Őszintén nem nagyon ástam bele magam a témába, megszületett a gyerek, a kórházban mondták hogy igény szerinti szoptatás van, ha enni akar etessem. Így teszünk azóta is. De felmerült bennem, hogy egyébként mi mást lehetne még tenni? Mit csináltak amikor még nem igény szerint szoptattak?


Volt már, hogy próbáltam a gyerekemet "időre" szoptatni, mert mentünk volna valahova és bepróbálkoztam hátha enne, hát baromira nem kér ha nem éhes, vergődik, kiabál, nem kell neki. Ha éhes, akkor viszont sír (természetesen), jó most már 3 hósan néha "türelmesebb" és nem adja el a házat rögtön, de azért még mindig hangot ad neki párpercenként, hogy ő bizony éhes. De újszülött korában meg ugye üvöltött..


Szóval mit csinál, aki nem isz szoptat? Hagyja üvölteni? Nem egészen értem, hogy mi más "választásom" lehetne az igény szerinti szoptatáson kívül..


2019. aug. 10. 20:55
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
83%

9es ez nem így működik.

Ha szomjas kap tejet, de csak mert fáradt, vagy csak mellen nem bőg azt ne kelljen már eltűrni.


Láttam ettől nőt kikészülni, állandóan ordított a gyereke, csak mellen lógva hallgatott el. Feszt felébredt. Ez nem normális.

2019. aug. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Fú. Nem gondoltam hogy ebből is vita lesz. Csak tényleg nem tudtam hogy aki nem igény szerint etet, az hogyan etet...


9-es: A válaszod sokat segített, ebből már van fogalmam róla.. (a véleményeddel teljesen egyetértek, ugyanígy járok el, végigmegyek mindenen, hogy mi baja lehet, a végén ha nem maradt más akkor szopi. Mint írtam eleinte kivártam a két órákat orvos tanácsára de már nem teszem.)


10-es: Veled is abszolút egyetértek!

2019. aug. 10. 22:44
 13/24 A kérdező kommentje:
Ja igen, és 9es, most végre jobban megértettem miért b*sztat minden idősebb ismerősöm a vizezéssel/teáztatással... szóval a napirendi etetés kitöltője ez, és ezért nem értik hogy én miért nem adok...
2019. aug. 10. 22:55
 14/24 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező nem feltétlenül. Régen például mikor én jártam egyetemre, akkor az volt a mondás, hogy az Iszsz hülyeség, ha valaki tartja, akkor 4 óránál hosszabb nem lehet és 2 óránál rövidebb sem.

A másik még régebbi meggyőződés az volt, hogy éjjel nem kell neki szopni, akkor víz vagy tea. A nagyszüleim most is ezt hiszik.


Szóval épp az aktuális felfedezések, és kutatások alkotják a közhiedelmet.


Olyan ez, mint az olaj vs zsír ; margarin vs. vaj; baromfihús vs. sertéshús.


Mindenkinek van igaza, de azt mindig szem előtt kell tartani, hogy a sík ideg, kialvatlan anya senkinek sem jó és borzalmasan balesetveszélyes ism

2019. aug. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
11%

10 és 14 nagyon jól megfogalmazta.

Hiába volt iszsz babám, mégis hamar elapadt a tejem. Pechem volt. Mindenesetre a tápszert is igény szerint kínáltam. Míg be nem állított magának egy rendszert, ahol szépen megszoktam mikor mennyit kér enni. És bizony ha nem volt éhes, akkor nem evett, hiába kínáltam. Mikor már egyértelmű volt hogy mikor éhes és mikor van más baja, akkor én nem tudtam a más bajokra cicit adni. Hanem nekem csak a ringatás maradt. A cumi neki nem kellett sosem. Viszont a kezemben a polóimat enni imádja, de ezt is csak akkor csinálja ha álmos.

Szóval én biztos több sírást hallgattam végig, mint az aki ilyenkor mellre tudja tenni, vagy annál is akinek a babája elfogadja a cumit.

2019. aug. 11. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
27%
Nálunk időre ment a szoptatás és az időt a baba határozta meg. Nem volt gond abból, hogy nem igény szerint szoptattuk. A két evés között, ha sírt, akkor pedig megoldottuk máshogy a problémáját.
2019. aug. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Ja ezt ezt az álmatlan éjszakákat nem értem miért mondja mindenki az igény szerinti etetésre (nálam ez kb. kétóránkénti), 2 hetes kora óta végigalussza a babám az éjszakákat...egyszer-egyszer van, hogy egyszer ébred éjjel 2 körül, de általában nem. A kipihentségemmel nincs baj, a babám nagy, hosszú és erős, és ami a legfontosabb, boldog, szóval tudom, hogy nekünk ez a jó..


Hát, én lehet hogy a régi időkben is így etettem volna, függetlenül attól, hogy mást mondtak...egyébként lehet, hogy ezek hóbortok, de azért szerintem a mai felfogásban több igazság van, pl. soha nem kapott vizet/teát a babám, pedig hőség van, mégsem száradt ki, ergo van elég folyadék a tejben, nem kell pótlás. Az meg magától értetődik szerintem, hogy ha tele a hasa vízzel/teával, akkor kevesebbet eszik, lassan ütemben hízik... De mindegy, mindenki azt csinál amit jónak lát, de én ezt.

(Nem vagyok azért a véglet szerintem, nincs egész nap mellen minden nyekkenésre (sőt, először mindig mást próbálok ki) kap cumit is a gyerek, és a cumisüvegtől sem ódzkodom ha esetleg nem lennék otthon és etetni kéne (még ilyen nem fordult elő). Cumizavarra ezek szerint nem "fogékony" de persze azt is számításba kell venni.)


Mindegy, kérdésemre a választ végülis megkaptam, nem hagyják/hagyták ordítani a babát, hanem teáztatták etetések között.

2019. aug. 11. 07:53
 18/24 anonim ***** válasza:
66%

#17: De, hagyták és hagyják ordítani nagyon sokan.

Pont azért, mert ha a baba szopizni akar, mert a természetes ösztöne ezt diktálja, akkor csak ez nyugtatja meg.

Ugyanez fordítva: ha ő azért sír, mert szorít a pelus, akkor hiába adod a cicit, nem érdekli, mert másra van szüksége.


Indulj ki abból, hogy a babád nem hülye, csak kicsi, és ő jobban tudja, hogy mire van szüksége, hiszen ő érzi, csak nem tudja elmondani.


Az iszsz olyan, ahogy te eszel.

Élhetsz úgy, hogy reggeli 7, tízórai 10, ebéd 13, uzsonna 16, vacsora 19 órakor, pontban. Az iszsz meg olyan, amikor eszel, ha éhes vagy, ugyanúgy napi 5 étkezés, csak egyik nap reggel 6-kor már éhes vagy, másik nap csak kettőkor kívánod az ebédet.

2019. aug. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
84%
Nem vitázni akarok, eskü😅 csak én úgy tudom, iszsz az ha a baba evésen kívül cumizásra is az anyja mellét használja, tehát aki kap cumit az már nem iszsz baba. Lehet, hogy buta kérdés, meg nem ide tartozik, de aki teáztatja az hogyan adja? Vagy miből? És meg is issza azt a keserű löttyöt vagy agyoncukrozza? Nem vagyok sem szopifan, sem szopi ellenes, de eszembe nem jutott volna, hogy anyatejen/tápszeren kívül más folyadékot adjak a kicsinek ameddig csak az a fő tápláléka. Tápszerrel is lehet "igény szerint" etetni úgy tudom. Ez a 3 óránkénti dolog meg tényleg elavult marhaság, a lányom másfél óránként kért enni nappal, éjjel meg aludt végig 2 hónapos koráig, utána kezdte kitolni az étkezéseket, most 6 hónapos, csak 3szor akar szopizni, és 2szer kap pürét, pépet. (Egyébként ez a másik amiért majd a szoptatás téma után piszkálni lehet az anyákat, hogy ki hogyan kezdi a hozzátáplálást, milyen gyorsan váltja ki az étkezèseket, mit ad neki enni és még sorolhatnám..)ja igen cumija is van és nem lett cumizavaros. A válaszom szerintem aki nem "isz" szoptat az csak simán szoptat😅 ez egy ilyen felkapott fogalom lett mostanában.
2019. aug. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
9%

9, 10 írásával is egyetértek.

A teát én nem értem, milyen teát adnak? Van babatea vagy filtereset (aminek ràkkeltő a ragasztása)? Én hozzátáplálok már 7 hónapost, de eszembe se jutott teát adni neki inni...

2019. aug. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!