Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi van az igény szerinti...

Mi van az igény szerinti szoptatáson kívül/helyette?

Figyelt kérdés

Őszintén nem nagyon ástam bele magam a témába, megszületett a gyerek, a kórházban mondták hogy igény szerinti szoptatás van, ha enni akar etessem. Így teszünk azóta is. De felmerült bennem, hogy egyébként mi mást lehetne még tenni? Mit csináltak amikor még nem igény szerint szoptattak?


Volt már, hogy próbáltam a gyerekemet "időre" szoptatni, mert mentünk volna valahova és bepróbálkoztam hátha enne, hát baromira nem kér ha nem éhes, vergődik, kiabál, nem kell neki. Ha éhes, akkor viszont sír (természetesen), jó most már 3 hósan néha "türelmesebb" és nem adja el a házat rögtön, de azért még mindig hangot ad neki párpercenként, hogy ő bizony éhes. De újszülött korában meg ugye üvöltött..


Szóval mit csinál, aki nem isz szoptat? Hagyja üvölteni? Nem egészen értem, hogy mi más "választásom" lehetne az igény szerinti szoptatáson kívül..


2019. aug. 10. 20:55
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

19: Akkor én is csak simán szoptatok :) Egyébként van nálunk komfortszopi is, cumizás is. De nagyrészt inkább egyik sem... Nem sűrűn igényli a fiam.



A teáztatásra nem tudok mit mondani, én is értetlenül állok a dolog előtt, pedig mindig megkapom anyóséktól, hogy mi az, hogy nincs tea...

2019. aug. 11. 11:14
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem amilyen volt, de ha nagyanyámmal találkozok, akkor megkérdezem.


Na meg a másik, én például tehén tejen nevelkedtem, 30 éves vagyok. Anya azt mondta, akkor még csak ez az ótvar robébi tápszer volt és azt nem volt hajlandó nekem adni. Nem volt teje. Nekem semmi bajom, de eszembe sem jutna 6 hetes gyereknek tehéntejet adni.


Keresztanyám dettó.


Szóval régen nagyon eltérően vélekedtek erről.


Sima forralt vizet tudom, hogy nagyon régen is adtak éjjel és egyébként azok a babák is normálisan fejlődtek, szóval annyira nem volt Hülyeség, de jelenlegi állás szerint elég az anyatej.



Amúgy most meg a tápszer a divat. Nagyon sokan tagadják meg a szoptatást.

2019. aug. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
17%

Amúgy én azt látom, hogy nagyon baba függő. Egy anyuka pl írta itt, hogy az első gyerek olyan volt, aki folyton szopizni akar, a második cssk evésre kérte, a harmadik megint gyakran szopizott.


Szóval nem tabula rasa a baba, van sok tulajdonsága kezdettől. A nehéz az, ha a mama meg a baba elképzelései nem esnek egybe.


Az én kisbabám például abszolút "cicifüggő", egyszerűen ilyen kezdettől, amihez az is persze hozzájárulhatott, hogy nehezen indult a tej, császáros volt, csak másnap vihettem el, hogy sokat stresszeltem terhesség alatt. Vagy ilyen a genetikája, az anyagcseréje, nem tudom.

Mondjuk csak 3 óránként kért, de akkor jó hosszan. És éjjel igen, az van, amit írtok, mellen elalvás, 2 óránkènt ébredés.


Lényeg, hogy én meg 4É rendszerrel meg napirend tervezettel vártam őt... bolondnak tartottam, aki éjjel szoptat meg ilyesmi.


És egy csomó mindent lejjebb adtam, mert látszott, hogy nem tudnám keresztül vinni az akaratomat, anélkúl, hogy ő károsodna. Azért ezt amúgy lehet látni, hogy most épp reális-e még húzni egy kis játékkal az időt, vagy egyértelmű, hogy nem megy a babának, amit várunk tőle.


Én fokozatosan próbàlom tágítani a kis világát pl 6 hóbapos korára nappal megtanult függőágy hintában aludni. Ez hónapokig tartott, szóval se nem kötöztem bele, hogy ha beledöglik sem alhat mellen, se nem hagytam a csodàba és adtam minden nyikkra szopit (én nagyon nem szeretnék 2-3 évest szoptatni).


Ezért szerintem ez nehéz kérdés, plusz minden család más, segítség, feladatok, sok szempontból. Nem nagyon érdemes belemenni mas dolgába.


Nekem a szándékos sírni hagyás (nem az, hogy még befejezed a már sülő ràntottát) meg a csakazéttiscsak 180 percenként 20 perc etetés, meg a gyermek kiságyban tartása, meg a "ne szoktasd kézhez" egyértelmű butaságnak tűnik, ezek egy része orvosilag is káros gyakorlat (pl újszülött nem tudja 20 perc alatt a tej mindhárom frakcióját kiszívni), de a legtöbb ember vmilyen középúton próbál haladni, és gyakorlatiasan az épp legjobb megoldást választja.

2019. aug. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
76%
Mármint a kiságyban tartás alatt az éber időre gondolok.
2019. aug. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!