Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért van az, hogy az emberek...

Miért van az, hogy az emberek leszólják a nyilvános helyen szoptató anyukát?

Figyelt kérdés
Volt, hogy megszóltak párszor engem is. Ez eggy természetes dolog szeritem. Megkaptam hogy miért nem megyek egy wc-be. Mert nem szeretném koszos büdös helyen szoptatni. Mert ha a kicsire pont séta közbe jön rá az ehetnék, hirtelen hova menjen az anyuka? Ha pl.jó pár km-re lakik? Vélemények? Szerintetek is elítélendő ez?

2019. okt. 6. 14:50
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
51%

Hozzáteszem, sokféle élet és körülmény van. Pl én nem tudok fejni, illetve messze lakunk mindentől és nem vezetek.

Tehát olyan nekem is volt, hogy baba-mama szobában szoptattam, mert 3 óra nem elég arra, hogy bemenjünk a városba, ott megvegyek pár ruhát (lassan vásárolok), és biztonsággal hazaérjünk, mert ha elmegy a busz, lehet 40 perc is a következő.

Másik eset: párom kérésére elmentünk Állatkertbe vele, a 12 éves fiával, és még másokkal. Tőlünk az Állatkert autóval is majdnem 2 óra volt, ott voltunk pár órát, nyilván nem keveset a nagyobb gyerek miatt, szóval ott is igénybe vettem a baba-mama szobát.

Harmadik eset, hogy a baba 2 hónapos korától jártam előadni, egy alkalom 2,5 óra, szintén 1 óra feletti utazás oda és vissza is. Ott pl. a párom levitt, és egy parkolóban a hátsó ülésen szoptattam úgy, hogy kitakartuk az ablakot.

Nekem ez is rossz èlmény volt, de elkerülhetetlennek tartottam, és azt gondoltam, ezt talán lehet toleràlni, ha vki a saját autójában egy parkoló vègében szoptat, ott is letakart szélvédő és a baba letakarása mellett.

Szóval én nem mondom, hogy csak otthon lehesseb szoptatni, és nem kell cumisüvegezni annak, aki nem tud/nem akar, de így is szerintem ezek az esetek messze voltak a nyilvánostól.


Azokkal, akik azt írják, hogy minden baba 3-4 óránként eszik, nem értek egyet, mert vannak gyakrabban evő babák. Illetve, nincs arra törvény, hogy ne lehessen nyugtatás cèljából szoptatni, pláne pici babát (bár valóban amikor a másfél évest csak mellen lehet az utca közepén megnyugtatni, az szerintem is fura és az én 9 hónaposomnál egyáltalán nincs napközben ilyen luxus szopi, de különbözők vagyunk).

2019. okt. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
74%

"Azokkal, akik azt írják, hogy minden baba 3-4 óránként eszik, nem értek egyet, mert vannak gyakrabban evő babák."

Minden baba egy idő után beáll a 3-4 óránkénti evésre. Akinek a babája ettől sűrűbben szopizik, az még alig pár hetes, alig pár hetes babával meg ne menj bevásárolni, meg állatkertbe se, vagy a másik, hogy nagyobb, de akkor komfortszopizik. De szerintem arra sem kíváncsiak mások. Tehát kitartok a véleményem mellett, hogy megfelelően kell tervezni, illetve szervezni, ha pedig mégis lenne olyan helyzet, ami csak úgy adódott, nem lehetett tervezni, akkor pedig vonuljon el az anyuka és ne mások előtt csinálja.

2019. okt. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
46%

Mennyi az a pár hetes? Egy 2 hónapos baba is még simán szopizhat gyakrabban. Mért ne mennél vele vásárolni?

Mégis akkor hogyan vásároljon, akinek nincs segítsége? Amit írsz az nekem már túlítélkezés.

Az utcai szoptatásról írt vèleményeddel egyetértek.

2019. okt. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
84%
Ha rendesen eltakarja magát az anyuka akkor mit bánom én hol szoptat. Csak tudod vannak olyanok, akik fogják, kikapják a mellüket csak úgy lazán és benyomják a baba szájába. Ja és után nézheted a csöcsét mert el nem takarná. És az sem zavarja ha férfi van a közelben. Ha te nem így csinálod, nem értem miért szólnak meg. Mindamellett én sose szoptattam nyilvános helyen, egyszerűen nem vagyok olyan, inkább nem mentünk sose messzire.
2019. okt. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
54%

Engem nem zavar. Legalábbis ha diszkréten csinálja. Ha nem, az sem érdekel, elfordulok és kész. Az ő dolga ha mutogatja magát. Undorítónak pedig abszolúte nem tartom.

Ettől függetlenül én nem szoptatok nyilvánosan. Ha nagyon muszáj, akkor a kocsiban egy félreeső parkolóhelyen megoldom. Egyszer egy bababoltban kezdett el vigasztalhatatlanul sírni. Ott felajánlották a próbafülkét. Oda beültünk, gyorsan megetettem és kész.

Nekem az durva, ha a gyereket letakarják. Szegényke.

Amúgy az a baj, hogy vannak, akik csakazértis, mert joguk van mindent kipakolnak. Ez zavarát embereket, előbb utóbb.

2019. okt. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
30%

21


A mai tudás szerint a szoptatást hátráltathatja a cumi és a cumisüveg használata.



A babám 40-50 percenként szopizott időszakonként.



Kapott 1-szer!!!! Cumisüveget, cumizavaros lett


1 hétig véres mellbimbóm volt utána, majd mellgyulladásom emiatt.


Igen.. Valószínűleg nem elég tájékozott a témában, hogy tudja, van ilyen.

Van olyan baba, akit nem zavar be.

Aki tisztában van ezzel meg meri kockáztatni az 1 hét fájdalmat, vagy akár azt, hogy teljesen feleslegesen tápszerrel kell későbbiekben táplálni a csemetéjét, csak, mert vannak annyira korlátolt emberek,akik ezt nem tudják elfogadni?

2019. okt. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
25%
Hát én anno majd 20 éve rendszeresen szoptattam nyilvánosan a gyerekem, amíg pici volt, de soha senki észre se vette.
2019. okt. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
87%

Szoptattam mind 2 gyermekem, többit is fogom, de engem is zavar ha valaki nyilvánosan szoptat. Kellemetlen nézni, akarva akaratlanul oda néz az ember, gyerekek is mutogatnak rá....

Én is inkább vittem tápot, vagy a kocsiban, vagy wc-n megaszoptattam, de nem utcán ülve egy padon. Egy doboz tápszer volt otthon vész esetére, abból egy adaggal vittem ha mentünk valamerre.

2019. okt. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
45%
Ha jól csinálja, észre se lehet venni.
2019. okt. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 Coffelia ***** válasza:
36%

A babák nem egyformák, és abszolút nem igaz mindegyikre, hogy 3-4 óránként szopiznak. Továbbá a szopizás mint tevékenység nem pusztán táplálkozásra szolgál egy kisbabának. Ivásra néhány korty, vigasztalódásra, a nyugalom megtalálására. A bimbóudvarunk illata megegyezik a gyerekünk valaha volt magzatvizének illatával, a szopizás tevékenysége maga pedig oxytocint termeltet a babában és a mamában egyaránt, ami segíti a kötődés kialakulását és erősödését. Ja, és akkor még nem mondtam, hogy a szopizó mozgás maga rengeteg arcizmot fejleszt, előkeszít a beszédre és a rágásra. Az igény szerinti szoptatás azt jelenti, hogy a mell ezen funkcióit nem helyettesítjük műanyag kellékekkel, hanem megadjuk úgy, ahogyan a biológia és az evolúció kitalálta nekünk.

A másik az, hogy egy igény szerint szoptazott csecsemő nagyon hamar ráérez, hogy hogyan kell bánni a mellel, ha több táplálékra van szüksége pl egy növekedési ugráskor, ami gyakori hathetesen, 3 hónaposan, félévesen, de bizony bármikor máskor is befigyelhet, amikor mondjuk egy új készség készül megjelenni. Ilyenkor a babák irgalmatlanul sokat akarnak cicin lenni, ezzel adják meg az ingert a mellnek a többlet termelésére.

Aki így él, azt konkrétan bármikor elérheti egy 2 perces és egy 20 perces szoptatás is. Nagyon hamar ki lehet ismerni a babákat, hogy mikor lehet őket hazáig lekenyerezni egy kétpercessel, de annyit ki lehet bírni. Én szoptattam már parkban, múzeumsarokban, a szegedi ifjúsági ház aulájában, otthon és a barátaim előtt is. Mert nem meglóbálni kell, elég egy fél másodpercre elfordulni, amíg bekapja a baba, és utána már a világon semmi nem látszik. És lehet folytatni az életet, nagyobb gyereknek olvasni, társasozni, beszélgetni, létezni.

2019. okt. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!