Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért van az, hogy az emberek...

Miért van az, hogy az emberek leszólják a nyilvános helyen szoptató anyukát?

Figyelt kérdés
Volt, hogy megszóltak párszor engem is. Ez eggy természetes dolog szeritem. Megkaptam hogy miért nem megyek egy wc-be. Mert nem szeretném koszos büdös helyen szoptatni. Mert ha a kicsire pont séta közbe jön rá az ehetnék, hirtelen hova menjen az anyuka? Ha pl.jó pár km-re lakik? Vélemények? Szerintetek is elítélendő ez?

2019. okt. 6. 14:50
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
46%
Le ragott csont mar ez a Tema 😏
2019. okt. 7. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
26%
Továbbra is ellene vagyok a nyilvános szopinak, de a 32 írása teljesen korrekt, akkor is ha sokan egy másik (régi) iskát vallotok ezzel a 3-4 órával. Sok nő tejét apasztják el a védőnők meg az anyósok a 3-4 óra meg a "cici nem cumi" duma erőltetésével, és teljesen felesleges frusztráció egy kisbabának.
2019. okt. 7. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 Coffelia ***** válasza:
56%

32-es vagyok, de csak röhögök, jobbat nem tudok tenni, amikor a komoly nemzetközi vizsgás ibclc vizsgás szoptatási tanácsadómtól tanult, tudományosan megalapozott tényeket lenullázzák, mert nem tetszetős. A szopis tanácsadó egyébként, ha jó szakember, minden esetben figyelembe veszi az egyéni sajátosságokat, előzetes tévhiteket és korrekt ismereteket, sosem nyom le kötelezően semmit senki torkán, csak ismertet és ajánl, aztán ha az illető nem követi, akkor sose tudja meg, hogy bevált volna-e.

De manapság mindent feketére-fehérre fest a közvélemény, és a nyilvános szoptatást is érzelmi alapon ítélik meg. Ez van.

2019. okt. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 Coffelia ***** válasza:
33%
Amúgy 80%-ban azok gondolják, hogy minden baba 3-4 óránként eszik, akiknek a gyerekénél ez természetesen, erőszak nélkül így alakult ki, mert valóban pont ez volt a gyerek igénye. És mivel éppen belevág az évtizedeken át sulykolt mintába, ezért nem tudják elképzelni, hogy másnak mi baja ban vele. Semmi más nem kell ennek a megértéséhez, csak egy kis tájékozottság, belátás és empátia, hogy elhiggyük, a többi baba nem a mienk klónja.
2019. okt. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
27%

Van jó pár ember, aki véradra menne a ridegtartás elveinek a védelmében. "Ne szoktasd kézhez a babát", "ne tedd mellre igény szerint" "ha evett és pelenkáztad a kiságyban a helye" stb.

Itt a gyakorin is van pár ilyen. Nagyobb baj hogy sok orvos, védőnő, anyósok stb is ezt tolják és stresszelik az anyukákat.


Ettől függetlenül nekem nem tetszik ez a közterületi kihívó szoptatás. A saját babám 2-3 majd hamar 3-4 óránként evett, és ennek örültem, illetve nem tartom okos dolognak, hogy nagyobb babákat minden nyesszenésre, stresszre mellre tegyenek.

Vannak olyan babák, akikkel csak így lehet boldogulni, de azért ha terelgeti őket az ember, akkor egy idő után ez elkerülhető. Nekem 9 hónapos a lànyom, fentebb már írtam róla, és nála nincs már ilyen random jelentkező "pszichoszopi". Alapból már csak délután és este (illetve èjjel) szopizik, ezeket én nyugiban és az erre kijelölt kuckóban szeretem, nem sietek, dédelgetés is van, de az fel se merülne már, hogy délelőtt a játszótéren mellre vegyem mert mondjuk koppant egyet a feje.

2019. okt. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
43%

36. A másik 3-4 óránként evős csapat, ahol a gyakrabban szopizni akaró babát elkezdték tápszerezni gyakran orvosi, védőnői rossz tanácsra, emiatt elapadt a tej, és utólag ez mint "nem volt elég tejem" maradt meg.


Az anyukám is mondja, hogy nekem már nem volt elég teje 6 hónapos koromra mert már 40 éves volt, és sírt, amikor utoljára vett mellre. Nyilván nem a 40 èv miatt volt, hanem mert éjszakára teáztatott újszülött korom óta és stopperrel 20 percet szoptatott mert ezt mondták (bár azt is mondja hogy sose bírt sírni hagyni ha hamarabb kértem). 😊

2019. okt. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 Coffelia ***** válasza:
45%
Persze, a random hányásig üvöltés a cici után természetesen elmúlik az idegrendszeri és emésztőrendszeri fejlődéssel, de mondjuk ha meggondoltan válaszkészen gondoz az anyuka, akkor a szeparációs szorongás fázisait is könnyebb az ölelgetés és a minőségi idő mellett cicivel is kiegészítgetni, ha megteheti. És annyira nem lehet elégszer hangsúlyzni, hogy ezzel nem azt mondom, hogy aki nem így válaszkész, az nem gondoz elégségesen. Ez csak egy szuper lehetőség, és mindenki a maga mércéje, és belénevelt nézetek szerint fog eljárni. Viszont beszólni érte egyiknek-masiknak konkrétan árt, nem használ senkinek. És megint mondom, hogy fél mellett lóbálni a Duna Plaza étterem szintjén baromira nem ugyanaz, mint egy sarki padon fél pillanatra elfordulni, cici a szájba, és onnantól már nem látszik több, mint egy fej, és egy dekoltázsrészlet.
2019. okt. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
49%

Nekem sose kellett üvöltenie, 2-3 óránként evett, igaz kezdetben egy órát is tartott egy alkalom. És ahogy nyílt az értelme, sok más módszert is megismert a megnyugvásra, ölelés, puszi, figyelemelterelés (most nem arra gondolok ha èhes hanem ha mondjuk beütötte a fejét).

Nekem azért az az érzésem, hogy aki az egyévest is cicivel vigasztalja az utca közepén, az egy picit elkényelmeskedte ezt a részt, vagy nem figyelt rá, amikor um megnyílt a baba értelme egy úh lehetőségre.

De tudom hogy vannak nagyon problémás, hiperszenzitív babák szinte neurotikus karakterjegyekkel, akik csak mellen vigasztalódnak sok hónaposan is, ismerősnek van ilyen babája. Ezekez rommá lehetne verni egy merev napirenddel. Ha az enyém ilyen lenne, én is szrnèk mindenkire és szoptatnék nyilvánosan, bár nyilvàn akkor is elhúzódva és eltakarva.

Az étteremben fedetlen mellel szoptatásra semmi nem lehet mentség.

2019. okt. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
77%

Nem értem a problémát. Én 3 óránként fejek, mert annyi tejem van, amennyit egy tehén megirigyelne. Ha elmegyek valahova, akkor cumisüvegben viszem a tejet, hogy meg tudjam etetni a gyereket, mert nem most jöttem fel Afrikából, ahol elfogadott az, hogy semmi nem takarja a felsőtestet és 2 mellen 3 gyerek lóg.


Ha fejnem kell, akkor bemegyek valahova (mosdó, pelenkázó stb), ahol el tudom DISZKRÉTEN intézni. Senki nem kíváncsi a mellemre, én sem vagyok kíváncsi máséra. Ha rokonokhoz megyek, akkor sem kapom elő a mellem, hanem közlöm, hogy etetnem kell és bemegyek egy szobába, hogy ne hozzam magamat se meg másokat se kellemetlen helyzetbe.


Egyébként mindig rájövök ilyenkor, hogy miért nem vagyok benne egy "mamaklubban" sem, ezzel a "szopizással" meg a "cicizéssel" meg a "tejcivel" a világból ki lehet kergetni.

2019. okt. 7. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim válasza:
79%

Engem nem zavar ha el van takarva, de ha valaki nem takarja el, és csak úgy ki teszi, az már zavar.


(egy anyuka)

2021. máj. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!