Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Volt / van itt valaki, aki...

Volt / van itt valaki, aki idegenkedett a szoptatástól?

Figyelt kérdés
Teljesen idegen nekem még a szoptatás gondolata is. Rosszul vagyok tőle, hogy valaki a mellemet csócsálgassa. Nagyon várjuk a babát, minden nehézséget, ami vele jár vállaltam, vállalok, de szoptatni nem akarok. Még a szülés kellemetlenségeitől sem idegenkedek ennyire. Azt sem bánnám, ha nem lenne tejem. Én is tápszeres gyerek voltam, mert anyukámnak nem volt elég teje, és semmi bajom nem volt soha. Nem voltam beteg, makk egészséges vagyok, a mai napig. Úgy gondolom, hogy a szoptatás valamilyen szinten egy elvárás, amit mindenhonnan tukmálnak a kismamákra, elvárásaik vannak az embereknek a kismamákkal szemben. Aztán szegénynek nem elég a baja, még ezen is stresszelnie kell. Aztán attól meg elapad a tej, meg a görcsölés miatt nem megy. Egy kínlódásnak gondolom az egészet. Nem akarom, hogy egész nap a mellemen lógjon a babó, hogy fájjon, begyulladjon. A mell számomra a nőiesség egyik szimbóluma, nem kaja forrás. Volt így más is? Hogy ódzkodott tőle? Vagy csak én vagyok / leszek ilyen szörnyű anyuka?
2019. nov. 12. 19:51
1 2 3 4 5
 21/46 A kérdező kommentje:
Lesz@rom a csecsemősöket. Ez megint a másoknak való megfelelés. Egyébként magán kórházban fogok szülni, és ha már egy valag pénzt kiperkálok, meg perkáltam eddig is, had döntsem el én mit akarok. Nem hiszem amúgy, hogy magánkórházban bunkók lennének. Azért nem akarom mellre tenni majd, hogy meg se induljon a tej, illetve ne is akarjon szopizni egyáltalán.
2019. nov. 13. 14:06
 22/46 anonim ***** válasza:
Kicsit off, de áruljátok már el nekem babavárás előtt állónak, hogy mitől függ ez, hogy van, akinek fájdalmas rettentő rémes élmény a szoptatás, másnak meg kellemes? Nem cinizmus, engem valóban érdekel, hogy mire számítsak majd. Folyton ilyen és ehhez hasonló vitákba futok, és már előre rettegek. Van valami technikája, hogy nem fáj, vagy lelazulás kérdése?
2019. nov. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
Magánkózházban nem fognak bunkóskodni veled a csecsemősök sem. Az nem az a szitu.
2019. nov. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:

Hát ööö oké. Akkor fogod és előre tájékoztatod őket, hogy nem akarsz szoptatni, és gondolom ennek alapján fognak eljárni. Az, hogy szülés előtt, vagy után közlöd velük, az a te döntésed, de szerintem jobb még szülés előtt megbeszélni a dokival, hogy egyből apassza el a tejed, mielőtt megindulna.


Boccs, egyébként, nem vagyok gondolatolvasó, hogy tudjam, hogy te magánkórházban szülsz.

2019. nov. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, mindenképp jelezd előre az orvosodnak, hogy majd kapj tejapasztót stb.

Viszont magankórház ide vagy oda, semmilyen kórházban nem elfogadott, hogy egy darab sz"*arként banjanak az anyákkal a csecsemősök, csak mert nem szoptat! Még, hogy csúnyán néznek és b*unkók... A legelső ilyennel úgy el kell küldeni melegebb éghajlatra, hogy csak na. És a felettesének is szólnék, lehet utalni, nem érdekelne. Azért tudja már mindenki hol a "helye". Semmi joguk beleszólni abba, hogy ki hogyan eteti a saját gyerekét, pláne hogy fing fogalmuk nincs, hogy az az adott nő miért is nem szoptat. Nem ezért kapják a fizetésüket. Kár, hogy sokan inkább tűrik, hogy megalázóan, flegman beszéljenek velük...

2019. nov. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
78%

"Remélem tisztában vagytok azzal, ha minél tovább szoptatjátok a babát, annál erősebb lesz az immunrendszere."


Te meg remélem tisztában vagy azzalel, hogy ez egy orbitális nagy baromság! Imádom mikor ilyen tudatlanok akarják a másikat oktatni meg leszólni. A világon semmi garancia nincs arra, hogy egy szoptatott gyereknek erősebb lesz az immunrendszere. Hagyjuk mar. Én tápszeres voltam, húgom szoptatott. Míg én egy kezemen meg tudom számolni hányszor voltam beteg, addig húgom kb havonta 10x kapott el valami szart. Rengeteg olyan barátom/rokonom van, akik tápszeresek voltak és köszönik szépen, a világon semmi bajuk! Sem egészségügyileg, sem a szüleikkel való kötődés terén. Sokszor épp hogy az a betegesebb, aki huuu de ügyesen szoptatva volt. És akkor az ilyenek szólják le, minősítik és sértegetik a másikat. Te szoptasd akkor minél tovább, akár 4-5 éves koráig, de más dolgában ne üsd bele az orrod, mert semmi közöd hozzá! Pláne ne személyeskedj ismeretlenül, mert ez szanalmas..


"mert a baba igényli az anyja közelségét, és ez a legbensőségesebb módja!"


Na ez is tipikus szoptatásnáci, momzilla duma, mert ugye aki nem szoptatja a gyerekét, az szenvedni fog a kötődéssel meg ugye a nem szoptatásból néhány "értelmiségi" osmami szerint egyenesen következik, hogy azok az anyukák Sz*arnak a gyerekükre, nem szeretik őket, nem ölelgetik, nem bújtatják blabla..🤦🏽‍♀️🤦🏽‍♀️ Miért hiszik egyesek azt, hogy csak a szoptatással lehet érzelmi kötődést kialakítani?? Vagy talán szerintetek az összes tápszeres gyereknek egy kaki a kapcsolata az anyjával? Elárulom, hogy NEM!

2019. nov. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
17%

26! Nem vagy normális, bocs...

Itt az egyetlen okoskodó és szemèlyeskedő ember te vagy. Hihetetlen hogy anyák így vélekednek a szoptatásról...

2019. nov. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 A kérdező kommentje:

Sajnos a csecsemősök más miatt is bunkózhatnak, nem csak a szoptatás miatt. Nem régiben szült a barátnőm. Ráadásul ikreket, állami kórházban. Császározták, szegény teljesen kivolt, a kér gyerek meg egész álló nap üvöltött. Amíg a kórházban volt, kérte, hogy éjszakára vigyék ki a gyerekeket, hogy had tudjon rendesen aludni (már amennyire rendesen lehet aludni egy kórházban ötödmagaddal egy kórteremben), de a csecsemősök csak osztották őt, hogy majd otthon is elviteti éjszakára a gyerekeket meg ilyenek. Végig nagyon utálatosak voltak vele, de legalább még a dolgukat sem végezték rendesen, mert bármit kérdezett tőlük a barátnőm nem voltak segítőkészek és teherként élték meg a válaszadást is. Szegény sok rossz tapasztalatot szerzett. Tudom van sok - sok ellenpélda is. Többnyire az ilyen embertelen tapló hozzáállás miatt választottam magán kórházat. Úgy gondoltam nem lenne lelkierőm még idegen emberekkel is vitatkozni.

Tudom amúgy, hogy nem vagy gondolatolvasó, nem is azért írtam. :) Ha állami kórházban szülnék, valószínűleg akkor sem hagynám magam, nem hagynám, hogy mások akarata érvényesüljön az enyémmel szemben.

Az meg, hogy kinek milyen élmény a szoptatás, embere válogatja. Nem vagyunk egyformák. Szerintem kínlódni és olyat tenni, amitől rosszul leszel, akár lelkileg, akár fizikailag, erőltetni valamit, amit tested - lelked nem kíván, nem szabad. Hosszútávon nem vezethet jóra. El kell fogadni azt is aki csodálatos dolognak tartja, el kell fogadni azt is, aki viszolyog tőle. Mindenkinek szuverén joga úgy táplálni a gyerekét, ahogy akarja.

2019. nov. 13. 15:25
 29/46 anonim ***** válasza:
27es🙂felfogtuk, a te életed célja sőt kiteljesedése, hogy szoptatsz. Akkor szoptass sokáig, egészségedre. Sajnálom hogy ez az egyetlen örömforrásod az életben. Itt olvastam gyk-n, pár nőnek orgazmusa is van szoptatás közben,te is ide tartozol?
2019. nov. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem normális itt maximum te vagy...

Aki idejön és el kezd mocskolódni, sértegetni és minden önző, a gyerekének rosszat akaró sz*aranyának lehordani tök ismeretlen nőket, csak mert azoknak nem életük netovábbja, hogy egy gyerek csüngjön a mellükön kb a nap 24 órájában.

Te személyeskedtél és hordtál össze ostobaságokat, hogy így immunrendszer, úgy kötödés..

Sokkal inkább az hihetetlen, hogy valaki úgy gondolja a világon bármi belepofáznivalója van abba ki hogy eteti a gyerekét. Te szoptass évekig, másról meg szállj le. Neked miért nem tök mindegy ki hogyan táplálja a tulajdon gyerekét?! Miért nincs benned egy minimális elfogadóképesség sem a másik irányába és miért nem vagy képes felnőtt nőként tiszteletben tartani a másik döntését és a saját életeddel foglalkozni?!

2019. nov. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!