Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Volt / van itt valaki, aki...

Volt / van itt valaki, aki idegenkedett a szoptatástól?

Figyelt kérdés
Teljesen idegen nekem még a szoptatás gondolata is. Rosszul vagyok tőle, hogy valaki a mellemet csócsálgassa. Nagyon várjuk a babát, minden nehézséget, ami vele jár vállaltam, vállalok, de szoptatni nem akarok. Még a szülés kellemetlenségeitől sem idegenkedek ennyire. Azt sem bánnám, ha nem lenne tejem. Én is tápszeres gyerek voltam, mert anyukámnak nem volt elég teje, és semmi bajom nem volt soha. Nem voltam beteg, makk egészséges vagyok, a mai napig. Úgy gondolom, hogy a szoptatás valamilyen szinten egy elvárás, amit mindenhonnan tukmálnak a kismamákra, elvárásaik vannak az embereknek a kismamákkal szemben. Aztán szegénynek nem elég a baja, még ezen is stresszelnie kell. Aztán attól meg elapad a tej, meg a görcsölés miatt nem megy. Egy kínlódásnak gondolom az egészet. Nem akarom, hogy egész nap a mellemen lógjon a babó, hogy fájjon, begyulladjon. A mell számomra a nőiesség egyik szimbóluma, nem kaja forrás. Volt így más is? Hogy ódzkodott tőle? Vagy csak én vagyok / leszek ilyen szörnyű anyuka?
2019. nov. 12. 19:51
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
21%

"NINCS különbség egy szoptatott és egy tápszeres gyerek immunrendszerének erőssége között!"

Nem tudom, feltűnt-e, de én is ezt mondtam.


Pusztán csak annyi a különbség, hogy a pici babának 𝐧𝐢𝐧𝐜𝐬𝐞𝐧 immunrendszere - nem, tényleg nincs, nézz csak utána.


Az anyatej ellátja az immunrendszer feladatát. Többféle módon, már leírtuk itt néhányan.

Ha ezt nem ismered, nézz utána. Nem kell találgatni, ez nem vajákosság alapján megy, és nem is úgy, hogy "dehogy hát Pistike is anyatejes, aztán mégis állandóan beteg".


Aki nem tud szoptatni, még azzal is jobban jár, ha szerez anyatejet.

Azzal viszont az a gond, hogy a szoptató nő teje mindig igazodik a babához, a különféle korszakokban.

Értelemszerűen a SAJÁT babájához.

Olyan meg nincs, hogy még azt is megválogatod, hogy olyan nő tejét kapd, akinek a tiéddel egyidős a gyereke.

2019. nov. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
48%

Csak én gondolom úgy, hogy teljesen elmebeteg dolog ennyire végletekben gondolkodni valamiről?

Aki szoptat, az szoptasson szeretettel, türelemmel, jó a babának és a mamának is, de ne gondoljon már úgy magára, mint aki felsőbbrendű ettől, mert nem az. Egy teljesen természetes dolog.

Aki meg nem szoptat, az ne tegye, mert ha kényszer és erőltetni kell, akkor az minden csak nem jó sem a babának, sem a mamának. De ne kampányoljon, hogy mennyire undorító, mert nem az. Hanem egy teljesen természetes dolog.

A mell pedig vonzó a férfiak számára, ettől is lehet a nőiesség szimbóluma, de ugyanakkor attól is, hogy valójában meg arra való, hogy az utódot táplálja belőle az anyja. A világ nem fekete és fehér, legyünk már egy kicsit nyitottak, nem kell azt támadni, aki valamiben másmilyen. A beszűkült, korlátolt emberek gondolkodnak így. Mire jó hergelni egymást? Miért nem lehet elfogadni, hogy nem mindneki egyforma, másnak lehet más a véleménye? Felnőtt nők, anyák! Szégyen, hogy így viselkedtek. Hogy tanítotok így toleranciát? Aki ennyire elvakultan gondolkodik, az a másságot sem fogadja el, vagy a különböző rasszokat sem? Nem biztatná az óvodás gyerekét, hogy fogja meg a 3 ujjú kispajtása kezét sem, hogy ne érezze magát kirekesztve? Szörnyű, ami itt megy...

2019. nov. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
52%

Van benne valami...

a nők eleve borzasztó erőszakosak tudnak lenni, ráadásul szülés környékén a hormonok ezt még fokozzák.

2019. nov. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
68%

Az, hogy éretlen az immunrendszere nem egyelő azzal, hogy nincs is.

Ez az egyik. A másik, hogy a tápszer IS képes ellátni a baba immunrendszerét, szóval olyat állítani, hogy erre csak az anyatej képes, nagyon nagy tudatlanságra vall. Továbbá számtalan immunrendszer erősítésére kifejlesztett készítmény is létezik. Tehát egyáltalán nem csak és kizárólag az anyatej felel meg erre a célra.


„De ne kampányoljon, hogy mennyire undorító, mert nem az”


NEKED nem az! Te prédikálsz itt arról, hogy miért nem képesek a nők elfogadni egymás véleményét és nézeteit, miközben te is el akarod dönteni mások helyett, hogy NEKIK mi az undorító. Különben is, ki kampányolt és hol?! Mindenki leírta a véleményét, ez nem kampányolás.


És igen, valóban nem kell támadni a másikat, amiért másképp gondolkodik, nem kell szűklátókörűnek lenni, épp csak ez a viselkedésforma az esetek nagy többségében pont, hogy a szoptatásnáci ősmamikra jellemzők, akik habzó szájjal megjelennek minden ilyen jellegű kérdés alatt és mindennek elhordják azokat, akik nem akarnak szoptatni! Na ez a gusztustalan. Hogy az ilyen minek szül, hogy az ilyen nem normális és mégis miért lenne a melle a nőiesség szimbóluma, ha még szoptatni se hajlandó, ugye... Meg lehet nézni, hogy az ehhez hasonló kérdéseknél, 10-ből kb 9-nél fix, hogy le vannak hordva a nők, mert mi az hogy és mégis miféle anya az ilyen, „szaranya” vagy blabla. Ellenben mutassatok már akár csak 1-2 olyan kérdést, ahol valaki odament egy szoptatás kapcsán segítséget kérő nőhöz és el kezdett kampányolni a tápszer mellett!

Pont, hogy a szoptatás pártiak képtelen tiszteletben tartani és elfogadni, ha valaki semmi csodálatosat nem talál a szoptatásban és tápszerezi a babáját.

2019. nov. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
87%

„A szoptatás ellenesek általában azért ilyen erőszakosak”


Hol voltak erőszakosak a szoptatás ellenesek?! Épp, hogy a szoptatásnácik azok, akik erőszakosak és mindennek elhordják azokat, akik nem szoptatnak. Szét lehet nézni csak ebben a topikban..


„ezzel másokat, de leginkább magukat próbálják meggyőzni arról, hogy nem szarabb anyák, mint az aki szoptat.”


Mi az, hogy meggyőzni? Senkit nem kell meggyőzni, ugyanis attól hogy valaki nem szoptat, a világon semmivel sem lesz „szarabb anya”, mint aki szoptat. A kettőnek semmi köze egymáshoz, a jó anyaság messze nem itt kezdődik. És ezt képtelenek sokan felfogni, azt hiszik csak mert szoptatnak, ők már überkirály anyák, holott ez véletlen sem így működik.

Az pedig, hogy a tápszerrel is ugyanúgy felnő a gyerek és az immunrendszere semmivel nem lesz gyengébb szoptatott társaitól pedig puszta tény. Ez nem azt jelenti, hogy pontosan ugyanaz a kettő, de ha tudnál szöveget értelmezni, ilyet nem is állított kb senki.

Mindenkinek szíve-joga úgy etetni a gyerekét, ahogy az nekik megfelel, ennyi.

2019. nov. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
76%

Egy árva szóval nem írtam olyat, hogy szerintem undorító!! Szimplán bennem meg attól megy fel a pumpa, mikor mások akarják eldönteni kinek mi az undorító, kinek mi a normális. Az, ami neked a világ legszebb dolga, másnak még lehet undorító. És nem kell egyből betegnek titulálni meg pszichológushoz küldeni ezeket a nőket.

Nem csak ez az egyetlen indok volt itt felsorolva amúgy. Sokaknak iszonyú fájdalmas volt, kellemetlen volt, idegen volt az érzés, véres volt már a mellbimbójuk, depresszióba zuhantak az állandó stressztől és külső hatásoktól stb, mert mindenhonnan az folyik, hogy szoptatni kell és kész. Mindenkinek megvan a maga oka, én se küldöm dilidokihoz, aki 2-3-4 éves gyereket még szoptat, holott szerintem az sem normális. De nem az én dolgom, ennyi.

2019. nov. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!