Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Volt / van itt valaki, aki...

Volt / van itt valaki, aki idegenkedett a szoptatástól?

Figyelt kérdés
Teljesen idegen nekem még a szoptatás gondolata is. Rosszul vagyok tőle, hogy valaki a mellemet csócsálgassa. Nagyon várjuk a babát, minden nehézséget, ami vele jár vállaltam, vállalok, de szoptatni nem akarok. Még a szülés kellemetlenségeitől sem idegenkedek ennyire. Azt sem bánnám, ha nem lenne tejem. Én is tápszeres gyerek voltam, mert anyukámnak nem volt elég teje, és semmi bajom nem volt soha. Nem voltam beteg, makk egészséges vagyok, a mai napig. Úgy gondolom, hogy a szoptatás valamilyen szinten egy elvárás, amit mindenhonnan tukmálnak a kismamákra, elvárásaik vannak az embereknek a kismamákkal szemben. Aztán szegénynek nem elég a baja, még ezen is stresszelnie kell. Aztán attól meg elapad a tej, meg a görcsölés miatt nem megy. Egy kínlódásnak gondolom az egészet. Nem akarom, hogy egész nap a mellemen lógjon a babó, hogy fájjon, begyulladjon. A mell számomra a nőiesség egyik szimbóluma, nem kaja forrás. Volt így más is? Hogy ódzkodott tőle? Vagy csak én vagyok / leszek ilyen szörnyű anyuka?
2019. nov. 12. 19:51
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
100%

Néhány gondolat a komentekhez:


Mindenki azzal jön hogy a tápszer drágább, mint a szoptatás. Most csak nekem vannak olyan szoptatós ismerőseim akik tonna pénzt költöttek vitaminokra, teákra, dióra, mandulára, nem beszélve arrol, hogy ők maguk annyit ettek mint Godzilla és megittak napi 5 liter bubimentes ásványvizet? Ezek így ingyen vannak?

Vagy vannak olyan anyák akikből kipottyan a gyerek aztán dől a tej? Mert ott értem, oke. De lássuk be, ők a nagyon pici kissebbseg.


Valaki kérdezte mitől függ fáj-e. Eddigi beszamolokbol itt vagy akár az életben eleinte mindenkinek fáj-eltekintve mondjuk 1-2%-tól. Pont olyan mint a futás. Rohadt szar, fáj a tudod és a vádlid, de ha kitartasz jobb lesz. Vagy nem. Na ez már ugye egyén függő.


Az a tanács meg hogy hunyaszkodjunk meg a csecsemősök előtt FELHABORITO. Miert ki ő? A joisten? Ki nem sz@rja le a véleményét? Pont olyan mint a se.lyuk. van mindenkinek csak senkit sem érdekel a másé. Húzzon szépen a gumiklumpajaban olyan kórteremben, ahol szoptatásban varnak segítséget. Mert beszámolók alapján abban bezzeg nem jeleskednek, hogy segítsenek. Nekem is ezt mondta a védőnőm, hogykeszuljek fel hogy terrorizálni fognak benn. Égésűz nyugodtan

2019. nov. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
100%

Néhány gondolat a kommentekhez:


Mindenki azzal jön hogy a tápszer drágább, mint a szoptatás. Most csak nekem vannak olyan szoptatós ismerőseim akik tonna pénzt költöttek vitaminokra, teákra, dióra, mandulára, nem beszélve arrol, hogy ők maguk annyit ettek mint Godzilla és megittak napi 5 liter bubimentes ásványvizet? Ezek így ingyen vannak?

Vagy vannak olyan anyák akikből kipottyan a gyerek aztán dől a tej? Mert ott értem, oke. De lássuk be, ők a nagyon pici kissebbseg.


Valaki kérdezte mitől függ fáj-e. Eddigi beszamolokbol itt vagy akár az életben eleinte mindenkinek fáj-eltekintve mondjuk 1-2%-tól. Pont olyan mint a futás. Rohadt szar, fáj a tudod és a vádlid, de ha kitartasz jobb lesz. Vagy nem. Na ez már ugye egyén függő.


Az a tanács meg hogy hunyaszkodjunk meg a csecsemősök előtt FELHABORITO. Miert kik ők? A joisten? Ki nem sz@rja le a véleményét? Pont olyan mint a se.lyuk. van mindenkinek csak senkit sem érdekel a másé. Húzzon szépen a gumiklumpajaban olyan kórterembe, ahol szoptatásban varnak segítséget. Mert beszámolók alapján abban bezzeg nem jeleskednek, hogy segítsenek. Nekem is ezt mondta a védőnőm, hogy keszuljek fel hogy terrorizálni fognak benn lelkileg. Égész nyugodtan. Itt az ideje, hogy az anyák ne meghunyaszkodjanak, hanem kiharcoljak a jogaikat. Ha valamelyik nagyon eltúlozza a hatáskörét én nem leszek rest jogi útra terelni.


Az meg, hogy valaki szoptatni akar és ezt csodálatosnak tartja, engem full nem zavar. Csinálja. Nem értem miért szól bele ő az én életembe?! Az meg hogy erre lett teremtve a mell. Hagyjuk. Az ember alapvetően rohadtul nem arra lett teremtve amit ma csinál. Van erre egy szó. Nem jut eszembe. Ja, fejlődés. Néha rossz irányba. Néha jó irányba. De nem hiszem, hogy akar csak egy ember is visszavágyik a barlangba szoptatni és mamutot kergetni. Ámbár ha mégis én nem tartom vissza.

2019. nov. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
Jaj most latom hogy valahogy elküldte kétszer. Egyszer meg mikor nem volt kész. Bocsi.
2019. nov. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 A kérdező kommentje:

Ebben a szoptatás témában olvastam itt olyan kérdés - válaszokat, hogy ihaj! Például, hogy a nők hagyták e a párjuknak a szoptatás ideje alatt a mellüket kényeztetni. Meg hogy megkóstolta e a párjuk a tejet.

Ez UNDORÍTÓ! 🤢 Bár eddig sem gondoltam, hogy szoptatni fogok, de ezek után pláne nem.

Vagy pl volt olyan kérdés, hogy jön a gyerek foga, harapdálja a mellbimbóját, rohadtul fáj, mit csináljon.

Én ezeknek a gondolatától kikészülök. Erre lenne kitalálva a nőiességem szimbóluma, a mellem? Hát köszönöm, de nem!

2019. nov. 13. 21:57
 35/46 anonim ***** válasza:
100%

A te tested a te gyereked, a te döntésed. Ha nem akarsz szoptatni, nem muszáj. Próbálnak majd rábeszélni, ne hagyd magad. Gondolom elolvastad a tudnivalokat az anyatejjel kapcsolatban, hogy mit tartalmaz, miért jó a babának. De én úgy gondolom, hogy az anya érdekei is elég fontosak. Lesz elég bajod szülés után anélkül is, hogy olyat kellene tenned amitől idegenkedsz.

Ha van saját orvosod vagy szülésznőd, vele minél előbb beszéld meg. Ha nincs, akkor amikor mész szülni. Emiatt nem érhet semmilyen hátrányos megkülönböztetés. Sok helyen ilyenkor úgy néznek az emberre, mint a véres rongyra... de nyugodtan állj ki magadért.

Amúgy ahol én dolgozom, magyarországtól nyugatra, ott ez teljesen elfogadott. Mint ahogy a császármetszés az anya kérésére is. És a cumit, cumisüveget sem gondolják az ördög találmányának. Emellett teljes mértékben támogatják a szoptatást, viszont tiszteletben tartják ha vki nem akarja.

2019. nov. 14. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
100%
35 de szép lehet ott szülni. Én ezekre mondom, hogy a kormánynak nem tenyeszkancanak kéne nézni a nőket és ha már annak szeretnek, akkor a szülési kedvet támogassák. A kórházi ellátással lehetne kezdeni. Nem egy anyát ismerek aki a kórházi bánásmód miatt nem vállalt több gyereket, vagy éppen az otthonszülés mellett döntött, holott tudjuk hogy vannak kockázatai. Lehet ha nem vennék el az ember életkedvet is a kórházakban több kedve lenne szülni a nőknek? Ha megválaszthatna hogy akar szülni, ha lenne mindenhol kád labda stb? Ha nem lenne olyan kórház ahol NINCS LEHETOSEG fájdalomcsillapítást kerni? Lenne hova fejlődni. (Arrol nem beszelve hogy aki nem akar szoptatni arra úgy néznek, mint a véres rongyra, aki akar, annak meg nem segítenék megfelelően. Legalábbis két közeli példám most épp ez. Két különböző kórházból ráadásul.)
2019. nov. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
80%
Szia! 7 hete szültem császárral. A szoptatás számomra is undorító volt nagyon, már terhesen is tudtam hogy én biztos nem fogok szoptatni. Ez a baba születése után sem változott, sőt...ááá el sem bírtam képzelni. Fujj.....alapból útáltam ha a mellemhez ért a párom először mert kb akkora volt mint egy férfinek aztán megcsináltattam és érzékeny lett sőt bimbòm sem volt valami kiemelkedő. A kórházban ahol szültem 3 óránként hozták a babákat szopni. Egyedül voltam a szobában nem volt szobatársam. A csecsemősök mindig mondogatták "anyuka nem látom hogy szoptatna anyuka így anyuka úgy...igazából nem szóltam nekik vissza h nem akarok mivel féltem hogy akkor nem hozzaķ ki a babákat vagy ki tudja rosszul bánnának vele..úgyhogy mivel sajnos beindult a tejem milyest kiment a csecsemős elkezdtem fejni 20-30 ml jött le és mivel vitten cumisüveget abból adtam oda a babámnak. Volt hogy már 1 órával a baba kihozatala előtt lefejtem hogy oda tudjam neki adni mivel ezek az idióta csecsemősök mérték h mennyit evett. Aztán ha látták hogy nem evett kapott tápszert de azért a következő kihozatalnál odavágták hogy "anyuka jó lenne szoptatni..szerencsére a babám se tudta bekapni a bimbòm és mikor mondtam h próbáltam de nem tud akkor direkt mellre tették szerencsére csak sírt rajta be se bírta kapni..erre a csecsemős jajj hát mi lesz így veled szegény kisbaba...pfff mi a szar lenne vele istenem nem fog ehen halni. Á komolyan végem volt erre rám erőszakolták a bimbó védőt meg a bimbómat morzsolgatták kézzel hat azt hittem meghalok úgy fájt...csillagokat láttam azt mondtam inkább még egyszer császár mint ez a fájdalom...mondtam is nekik hagyjuk mert nem megy erre úgy néztek rám mint egy anyagyilkosra. A mellem bedurrant már sírtam a fájdalomtól a kórházban ezért nagy nehezen kaptam egy mellszívót ott tartózkodásom alatt..számoltam az órákat mikor mehetünk már haza ezektől az idióta szopásmániás csecsemősöktől..rémálom volt az egész. Ennyire begyöpösödött embereket még nem láttam..gyerekorvos, védőnő dettó de nekik megmondtam h nem szoptatok és kész a kórházban csak a babám miatt nem voltam talpraesett tényleg nehogy aztán ne hozzák ki..itthon sem tettem mellre egyszer sem be is lázasodtam de akkor sem. Egyszerűen undorító és kész meg ne lógjon rajtam non stop ..undorító lenne mindig elvonulni h tudják mit csinálok...minden nyekkre mellet akarna egyszerűen nem. 9 hónapig mindenről lemondtam had legyek mostmár kiegyensúlyozott anyja a gyerekemnek. Így nyilvánosan is még lehet etetni stb stb. Egyáltalán nem macera elkészíteni. Fel van forralva a víz félre van téve csak még kell melegíteni mikróba 2 perc hozza adni a tápszert ennyi...elmosni is 2 perc..nekem így tökéletes. Most ott tartok h sajnos még mindig van valamennyi tejem de már sokkal kevesebb hála istennek. Próbálok egyre ritkábban fejni. Így kezd apadni. Amit fejek általában megkapja de ha nagyon kevés kiöntöm a kórházban is fejtem ugye a fontos előtejet megkapta aztán most alig várom h teljesen elapadjon. Én így csináltam hátha te ugye magán kórházban szülsz és nem fognak bunkózni. Reméljük megúszod ezt az egészet belövellés nélkül. Én most fogamzasgatló tablettát fogok íratni elvileg attól is csökken a mennyiség.
2019. nov. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
100%

#37 Zsályatea, mentatea is csökkenti a mennyiséget. Illetve hideg borogatás a mellekre.

De ha szólsz a kórházban hogy egyáltalán nem akarsz szoptatni, adnak a szülés után gyógyszert hogy be se induljon a tejtermelődés.

2019. nov. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
24%

Mitől lenne a nőiesség szimbóluma, ha még szoptatni se vagy hajlandó?

Nem értem.


Viszont van egy fontos dolog:

említettétek a baba immunrendszerét.

Nos: 𝐧𝐞𝐦 𝐢𝐠𝐚𝐳, hogy a szoptatástól jobban fejlődne az immunrendszer.


𝐕𝐢𝐬𝐳𝐨𝐧𝐭 a pici babának 𝐧𝐢𝐧𝐜𝐬𝐞𝐧 immunrendszere!

𝐂𝐬𝐚𝐤 és kizárólag az anyatej látja el nála az immunrendszer feladatát!

A tápszer ezt nem tudja!


Azon kívül, hogy meg kell kapnia a szükséges baktériumokat is, és elég kevesen szoktak szájrapuszit adni neki, szóval erre is legjobb a szoptatás.

2019. nov. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
67%

"Mitől lenne a nőiesség szimbóluma, ha még szoptatni se vagy hajlandó?


Nem értem."


Hát elég szomorú, ha szerinted csak akkor a nőiesség szimbóluma a mell, ha szoptat az illető.. Tehát akkor, aki soha nem szül es így nem szoptat vagy aki különböző okok miatt nem szoptatja a gyerekét, annak már csak dísznek van ott a melle??! A mell igen is nagyon sok nő számára a nőiesség jelképe és nem a szoptatásé, ez van.

Egyébként mi az, hogy még szoptatni se hajlandó?! Hajlandó?? Miért talán ez valami kötelesség, ami iránt hajlandóságot kéne bárkinek is tanúsítania? 🤦‍♀️


Én meg azt nem értem minek irkálsz bődületes nagy baromságokat, amik még csak nem is igazak! A csecsemőnek VAN immunrendszere, szimplán csak éretlen, meg kell erősödjön. Annál nagyobb ostobaságot pedig életemben nem hallottam még, hogy erre csak az anyatej képes. A nagy francokat, orvosok által bizonyított tény, hogy NINCS különbség egy szoptatott és egy tápszeres gyerek immunrendszerének erőssége között! Szimplán néhány szoptatás náci szereti azt híresztelni, hogy a tápszeres gyerekek immunrendszere gyengébb és többet betegek. Csak, hogy ez nem igaz!

Rengeteg olyan tápszeres gyerek van a környezetemben, akik szinte soha nem voltak beteg és rengeteg olyan szoptatott gyerek, akik legalább havi szinten betegeskednek. Úgyhogy hagyjuk már végre ezt az immunrendszer blődséget.

2019. nov. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!