Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi van akkor, ha csak a...

Mi van akkor, ha csak a szoptatás gondolatától is rosszul vagyok? Más is érez így?

Figyelt kérdés
Most olvastam, hogy egy nő császározva volt, és utána hiába volt a posztoperatív osztályon 24 órában, de 3 óránként fél órára beviszik a pici babát, hogy tudjon szopni. És összeszorult a gyomrom, ahogy beleképzeltem magam, mintha én csak egy fejő tehén lennék, aki ,,erre jó csak". Ti nem érzitek ezt? Én miért?

2019. nov. 19. 10:04
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem te nagyon nem akarsz gyereket. Ha már a legalapvetőbb gondoskodási formát is megalázónak érzed.
2019. nov. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem ez egy eléggé + természetes folyamat. Neked van már gyereked?
2019. nov. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:

Nincs, és egy ideig még nem is lesz, mert egyetemista vagyok. Amikor egy ovis gyerekre nézek, akkor ők olyan kis aranyosak, és mindig elképzelem, hogy nézne ki a jövőbeli gyerekem, meg hogy mi mindent adnék meg neki, mit csinálnék másképp, mint a szüleim, és hogy én lelkiekben is ott lennék neki. Csak ez a csecsemő dolog rémiszt meg. Ja meg az, hogy anyának az en koromban mar pont megvoltam. Én még erre nagyon nem érzem késznek magam.

Attól is félek, hogy a párom szülei mennyire akarnak majd beleszólni a dolgokba, milyen szerepeket akarnak majd rám kényszeríteni, főleg, hogy nagyon vallásosak. Persze mindet jóindulatból, mert az lesz jobb mindenkinek.

2019. nov. 19. 10:13
 4/36 anonim ***** válasza:
68%
Én amúgy azt mondom hogy a változó társadalom miatt ez normális , és amikor elérsz oda hogy gyerekvállalás hidd el hogy nagyon máshogy, pozitívan fogsz gondolni mindenre. Ha rájössz arra hogy a szoptatással ki tudod elégíteni gyereked igényét akkor te is boldog leszel :) , ha megkérdezed az anyák fele is ugyan így van vele . Amúgy nekem sincs gyerekem én is egyetemista vagyok és sajnos kell a diploma , szóval meg tudlak érteni. A távoli jövő meg mindenkit megrémít.
2019. nov. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
Mi van, ha csak most nem akarok, egyszer meg igen? A páron elegge akar, őt meg szeretem nagyon. Igazabol en is mindig gyerekkel kepzeltem el a jövőmet, de így, ahogy ez az időpont egyre közelebb kerül, egyszerűen rettegek a szüléstől, meg hogy a gyerek miatt kimaradok a munkaból, aztán meg engem fog utalni mindenki, amiért bölcsibe adom. Most mit csinaljak? Mindent akarok: gyerek+karrier. Par hónap kieses belefér. A férfiak könnyen beszélnek basszus, mert nem ők maradnak otthon, aztan rafogjak a nőkre, hoy ,,ez az ösztöneitekben benne van”.
2019. nov. 19. 10:20
 6/36 A kérdező kommentje:
#5! Remélem így lesz :) szerintem még nagyon nem erre vagyunk beprogramozva, csak a tanulást és a karriert láthatják velünk, hogy az a legfontosabb.
2019. nov. 19. 10:21
 7/36 anonim ***** válasza:
85%
Nem kell neked még szülni, engem anyám 24 éves korában szült, én 36 évesen szültem, nincs ebben semmi különös, más generáció. A kisbabának meg kell táplálék, ha kijön anyukájából, ezért viszik oda szoptatni, ha majd szülsz, látni fogod, hogy semmi sem természetesebb ennél, de 20 évesen valószínűleg én se így láttam, sőt csak akkor éreztem egyértelműnek, amikor odahozták a lányomat és ő azonnal szopni kezdett, terhesség, szülés előtt viszont nem rágódtam ezen.
2019. nov. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:
Ez jól hangzik, megnyugodtam :) Köszönöm!
2019. nov. 19. 10:23
 9/36 anonim ***** válasza:
48%
Pont ez az hogy egyetem alatt csak azt látod hogy tanulni tanulni , aztán hoppá vége és belegondolsz hogy nemsokára jöhet a gyerek de erre nem volt időd felkészülni lekiekben. Aztán meg azon parázol hogy legalább 2 évet dolgozz hogy normálisan el tudd tartani a ccsaládot pláne ha több gyereket akarsz :D
2019. nov. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
23%
A posztooeratív osztàly 7 óra utána kapid a gyereket 24 órára akár szoptatsz akár nem 😂
2019. nov. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!