Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi van akkor, ha csak a...

Mi van akkor, ha csak a szoptatás gondolatától is rosszul vagyok? Más is érez így?

Figyelt kérdés
Most olvastam, hogy egy nő császározva volt, és utána hiába volt a posztoperatív osztályon 24 órában, de 3 óránként fél órára beviszik a pici babát, hogy tudjon szopni. És összeszorult a gyomrom, ahogy beleképzeltem magam, mintha én csak egy fejő tehén lennék, aki ,,erre jó csak". Ti nem érzitek ezt? Én miért?

2019. nov. 19. 10:04
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:
Hát igen, 2 évet minimum dolgozni kéne. De hallottam olyat, hogy bizonyos munkáknál a cég még megengedni, hogy otthonról is dolgozz, vagy visszavesznek 4-6 órába, míg nincs 2 éves a gyerek. Az viszont biztos, hogy csak egyet akarok. Ez már más okból. Nekem van tesóm, voltak szép pillanatok is, de összességében egy nagy veszekedés volt az egész gyerekkorunk, sőt még most is a felnőttkorunk. Ez van az összes mindenkinél az egész rokonságban ráadásul. Nem beszélve a költségek eloszlásáról...Jobb az az egy gyerek mindenkinek, neki meg a legjobb.
2019. nov. 19. 10:33
 12/36 anonim ***** válasza:
31%

Egyelőre még nem vagy kész erre.

Végezd csak el az egyetemet, utána ráérsz.

2019. nov. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
46%
Nyugi, kialakul. Rosszul voltam a gondolatától is, aztán amikor megszületett, már valahogy akartam. 3 hónapig ment a dolog, de sosem volt elég tej, mindegy mit ettem vagy ittam. Így vegyes táplálású lett. Azonban amikor már egy cseppet sem tudtam magamból kisajtolni, az nekem annyira rosszul esett.Szóval változik ez a dolog ne aggódj.
2019. nov. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
70%
Ne aggódj kérdező, akkor sem lesz semmi, ha nem szoptatsz! Attól még, hogy alapjáraton ez számít a természetesmek, még nem mindenkinek az. Én is mindig idegenkedtem az egésztől, a gondolattól is rosszul voltam és ez semmit sem változott a szülés után. Fájt is, rossz és kellemetlen érzés is volt. Váltottunk tápszerre, utána halistennek megszűntek a gondok. Szóval nem mindenkinek egy óriási csoda, de ezen ráérsz még később is gondolkodni, a lényeg, hogy ne stresszeld magad. Ha nem változik az érzés benned, akkor sincs semmi, kap majd tápszert. Azzal is tökéletesen felnő. :)
2019. nov. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
81%

Igen, sokan ereznek igy. Es szerencsere semmilyen törvény nem írja elő hogy kötelező lenne szoptatni, így sokan tápszerrel etetik a babájukat.

A döntés szabadsága mindenkit megillet.


Egyébként abban amit írtál nincs semmi. Ha egy anyuka szoptatni szeretne a babáját a lehető legjobbat teszik vele, ha rendszeresen odaviszik a babát neki és hidd el, ő nem érez így amit írtál.


Azt azonban ne hidd el, hogy ne szülhetnél gyereket, ha pont csak a szoptatással vannak ellenérzéseid. Ettől lehetsz majd meg nagyon boldog anyuka. A lényeg hogy nem szabad előre bestresszelni, még elore megfelelési kényszerbe hajszolni magad. Ha majd ott leszel te meg a babád, akkor eldöntöd, hogy érzel a szoptatással kapcsolatban.

2019. nov. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
59%
24 éves vagyok 8 hetes a lányom. Féltem a szüléstől így elintéztem a császárt. Nagyon jó volt egy hét után mintha mi se történt volna. A szoptatást undorítónak találtam és nagyon idegenkedtem tőle biztos voltam benne hogy nem fogok szoptatni. Ez a szülés után sem valtozott most is visszataszítónak tartom. A kórházban 3 óránként hozták rátették de borzalmasan fájt szerencsére a baba se akart szopni. 3 hétig volt némi előre nem azt lefejve oda adtam neki cumisüvegből . Tápszeres és így minden szuper
2019. nov. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
67%
*Tehát 3 hétig volt némi előtej
2019. nov. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
64%

Ez nem igaz, hogy megjön a kedved. Majdnem félidős terhes vagyok, és egyáltalán nem jött meg a kedvem. Sőt! Ahogy közeledek a baba érkezéséhez egyre jobban elmegy a kedvem. Én megértelek kérdező. Rosszul vagyok, ha a szoptatásra gondolok. Szoptatás nácik! Jöhetnek a lepontozások!😉

Itt van az én kérdésem ezzel kapcsolatosan. Ha érdekel olvasd el, meg a kommenteket is.

2019. nov. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
2019. nov. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
35%

"Jöhetnek a lepontozások!"

Nem ez a gond.

A legnagyobb baj az - ami itt még el se hangzott - hogy gyakorlatilag 𝐜𝐬𝐚𝐤 a szoptatás védi kezdetben a picit a betegségek ellen!

A tápszer ilyet nem tud! És a pici maga sem tudja védeni magát.


Ami pedig a lepontozást illeti: a #12-es, teljesen normális válasz sokáig 100%-on állt.

Onnan sikerült lepontozni 20%-ra.

Na, 𝐢𝐭𝐭 vannak a nácik!

2019. nov. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!