Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi van akkor, ha csak a...

Mi van akkor, ha csak a szoptatás gondolatától is rosszul vagyok? Más is érez így?

Figyelt kérdés
Most olvastam, hogy egy nő császározva volt, és utána hiába volt a posztoperatív osztályon 24 órában, de 3 óránként fél órára beviszik a pici babát, hogy tudjon szopni. És összeszorult a gyomrom, ahogy beleképzeltem magam, mintha én csak egy fejő tehén lennék, aki ,,erre jó csak". Ti nem érzitek ezt? Én miért?

2019. nov. 19. 10:04
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
70%

„hogy gyakorlatilag csak a szoptatás védi kezdetben a picit a betegségek ellen.”


Na hát ez gyakorlatilag nem igaz! A mai modern tápszerek is képesek a baba immunrendszerét ellátni és az orvos is tud felírni számos immunrendszer erősítésére kifejlesztett készítményt, tehát nem kell a ferdítés.


„Szoptatásnácizmus” meg max az, amit itt is és a többi hasonló kérdésnél levágnak az ősmamik, hogy az ilyen minek szül, az ilyen nem anya vagy épp „szaranya”, az ilyen meg sem érdemli, az ilyen nem normális, kezeltetni kéne. Folyton más magánügyeiben turkálnának és mindennek lehordják, aki nem úgy gondolkodik, mint ők és aki nem tartja csodálatosnak a szoptatást és nem szenved vele hosszú hónapokig vagy akár évekig..


Mindenki úgy eteti a gyerekét, ahogy akarja. Egy tápszeres gyerek is pontosan ugyanúgy felnő, mint a szoptatott.

2019. nov. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%

20-as! Én tápszeres voltam, mert anyukámnak nem volt elég teje. Az ég világon soha semmi bajom nem volt. Makk egészséges voltam mindig. Azóta is az vagyok. A tápszer ugyanúgy tartalmaz minden fontos tápanyagot, ásványi anyagot, ami kell. 12-esnek lehet, hogy igaza van. Én tuti nem pontoztam le. :)


18-19-es voltam :))

2019. nov. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
0%
Látom az igazat azt le kellett tiltani innen ;) ezért ilyen hülye a mai társadalom .
2019. nov. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
58%

Sot az anyatejbol hianyzik a k vutamin, ami a tapszerben van, ellenben per pill orszagos a hiany belole.


Végül is csak el kéne fogadni hogy semmi sem fekete-fehér. Mindenki azt teszi amit a legjobbnak gondol. És amíg nem veszélyezteti a gyereket nem gondolom, hogy barmi negatív kommentet érdemelne

2019. nov. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
61%
#23 Akarod mondani a SZERINTED igazat.. ;) Attól még, hogy te valamit gondolsz, nem az lesz az általános érvényű igazság, csak hogy tudd.
2019. nov. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
Na azért nem kell a mellébeszélés, a törölt hszdben "burkoltan" már előre le "szaranyáztad" a kérdezőt, mert hogy a tehén ilyen meg olyan jó anya, bezzeg ő....talán, majd egyszer megérik a feladatra stb. Mindezt azért, mert ő így érez. Úgyhogy ne kamukázz, finoman lehordtad a kérdezőt, csak mert nem rajong a szoptatásért, utána meg csodálkozol, ha törlik a válaszodat...
2019. nov. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:

És azért mert máshol így viselkednek, akkor az már felhatalmaz téged, hogy te is lesüllyedj a szintükre és ismeretleneket elítélj, leszólj?


"Arról nem is beszélve, hogy itt a tápszeresek özönlötték el a terepet, és még ráadásul olyat is mondanak, ami nem igaz."


Elözönlötték? Hol?? Olvasd már végig a hsz-ket, sokan épp azért írták, hogy simán lehet hogy majd változik a véleménye és ha meglesz a baba, akkor megjön a kedve a szoptatáshoz! Véleményét pedig mindenki leírhatja.

És hol írtak olyat a tápszerről, ami nem igaz?? Ezt amúgy pont te csinálod. A mai modern tápszerek összetétele a lehető legpontosabb igyekszik az anyatejet "lemásolni" és pótolni, minden tápanyagot, amire szüksége van egy babának tartalmaz! Független attól, hogy nem lesz jobb az anyatejnél, attól még igen is felnő vele a baba és igen is ellátja az immunrendszerét!

2019. nov. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
41%

"igyekszik az anyatejet "lemásolni" és pótolni, minden tápanyagot"

Tényleg ennyire nehéz megérteni?

MA MÁR NEM A TÁPANYAGOKKAL VAN A GOND!

De mióta vannak a tápszerben immunanyagok?

Arról nem is beszélve, hogy oligoszacharidok aztán igen kevés tápszerben vannak, pedig roppant fontosak! Olvasd csak el a cikket!

Az anyatej anyagának harmadát ezek teszik ki!


A tápszeresekkel pedig olyan gondom is van, hogy mindenkit lepontoznak.


Amúgy nem tudom, feltűnt-e: nem gyaláztam senkit.

Annyit írtam, hogy a fentiek miatt 𝐡𝐚 𝐜𝐬𝐚𝐤 𝐞𝐠𝐲 𝐦𝐨𝐝 𝐯𝐚𝐧 𝐫á, szoptatni kell.

Ha rosszul megy, akkor is lehet segítséget kérni.

Ha egyáltalán nem jön össze, akkor pedig meg kell próbálni anyatejet szerezni (fejni, vagy máshonnan).


Ennyit írtam, de olyan durván lepontozzák, mintha tömeggyilkos lennék.

2019. nov. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:

Hát én szoptatok és lepontoztalak. Mi a fenét ugrálsz itt?


Amúgy a Kérdezővel szerintem nem érdemes most erről vitatkozni, rettentő gyerekes az írása, vagy inkább kiforratlan, hogy most q szoptatás-e a baj vagy hogy odaviszik szoptatni már a posztoperatív osztályon is, meg egyáltalán inkább úgy tűnik, mintha még a gyerekvállalásban is bizonytalan lenne.

2019. nov. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:

De, igen is gyaláztad a kérdezőt, attól még hogy törölték, nem válik semmissé! Osztod az észt, miközben képtelen vagy a másik döntését és érzéseit tiszteletben tartani és odahányod, hogy a tehén milyen jó anya, te meg……majd talán egyszer megérsz rá. Hiába próbálod tagadni, meg burkoltan kifejezni magad, a lényeg ugyanaz, hogy a kérdezőt már most szar meg rossz anyának tartod, pusztán a saját érzései és kételyei miatt.


„szoptatni kell”


Épp erről beszélek, hogy pofátlanul erőszakos vagy és más helyett akarod eldönteni, hogy neki mit kell! Nem, nem kell szoptatni, pusztán ajánlott, de véletlen sincs kőbe vésve, hogy márpedig muszáj és kész. Te szoptass, te dolgod, de nehogy már kritizálj másokat, amiért ők tápszert adnak a babájuknak.


Felőlem nyugodtan csűrheted, csavarhatod, a lényeg ugyanaz: egy gyerek ugyanúgy felnő a tápszerrel is és ugyanolyan felnőtt lesz, mint akit szoptattak. Semmivel nem lesz gyengébb az immunrendszere, semmivel nem lesz betegesebb, sem butább pl. Számos kutatás bebizonyította, hogy ugyan vannak a szoptatásnak előnyei a tápszerrel szemben, ezek olyan kismértékűek, hogy kevés gyakorlati jelentőséggel bírnak. Talán jobb az, ha valaki gyomorgörccsel, stresszelve, fájdalmak között eteti a gyerekét, mikor nyugodtan, feszültségmentesen is megoldható ugyanez?? A babának sem jó, ha az anyukája tiszta ideg, stressz és boldogtalan, ugyanis az rá is kihat. Törődj a magad dolgával inkább, ne a máséval.

2019. nov. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!