Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi van akkor, ha csak a...

Mi van akkor, ha csak a szoptatás gondolatától is rosszul vagyok? Más is érez így?

Figyelt kérdés
Most olvastam, hogy egy nő császározva volt, és utána hiába volt a posztoperatív osztályon 24 órában, de 3 óránként fél órára beviszik a pici babát, hogy tudjon szopni. És összeszorult a gyomrom, ahogy beleképzeltem magam, mintha én csak egy fejő tehén lennék, aki ,,erre jó csak". Ti nem érzitek ezt? Én miért?

2019. nov. 19. 10:04
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:

Látom, bármit írok, kitörlik.

Azokat az írásokat pedig, amelyek erre válaszolnak, és semmit nem segítenek a kérdezőnek, csak jól legorombítanak engem, nem törlik.


Akkor csak annyit tudok mondani, hogy nézd meg a legelső írásomat, a #12-t.

Ugye, teljesen normális írás.

12%-on áll.

2019. nov. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:

Tényleg, mint az oviban, pörögsz itt a százalékokon....:D

Azért, mert nem mi kezdünk el offolni és kioktatni másokat, te viszont megállás nélkül ezt csinálod és még ki is kéred magadnak.

Amúgy ja, baromi hasznos ám a 12-es válaszod, nem áll még készen rá, majd. És aki 30 éves, felnőtt nőként is irtózik a szoptatástól, annak mit mondasz?? Ő sem ért még meg rá, várjon? Miért lenne éretlen valaki a gyerekvállalásra, aki nem akar szoptatni? Nem is értem.

2019. nov. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:

Ez azon is múlik, hogy megfelelően beindultak-e a hormonjai.

Igen, ezt pl. lehet tisztázni egy hormonvizsgálattal. Lehet javítani egy hormonkezeléssel.

Vagy pl. egy 4d ultrahang is nagyon jó arra, hogy elindítja a kötődést, ami igen fontos. Ha ez nem lenne, az anya esetleg simán otthagyhatná a gyerekét valahol a földön.


És még egyszer ajánlom ezt, amit töröltek:

[link]

A La Leche Liga már talán csak ért hozzá, nem?

2019. nov. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:

Kezdesz unalmas lenni, engedd már végre el a témát. Nem látod, hogy senkit nem izgat a szoptatásnácizmusod? Aki akar szoptat, aki nem, az meg nem. Ez ilyen egyszerű, tök mindegy milyen cikkeket linkelgetsz. Én is tudnék párat, ahol pl levezetik, hogy attól független hogy az anyatej természetesen jobb, mint a tápszer, még nem igazak azok az állítások, hogy a tápszeres babák immunrendszere gyengébb lesz, nem igaz hogy hajlamosabbak betegségekre stb stb. és önmagában az anyatej előnyei is olyannyira csekélyek, hogy már-már elhanyagolható tényezők. Szóval hiába vergődsz, a baba fel fog nőni tápszerrel is, pont. Ahelyett, hogy „szaranyázol”, inkább tartsd tiszteletben a másik döntését. Ha valaki nem akar szoptatni, akkor nem akar szoptatni. Ilyenkor nem neki kell állni fikázni és erőszakkal rávenni, hogy de szoptasson, hanem abban kell segíteni, hogy hogy zajlik pl a tápszerezés, mint olyan. Csak mert minden ilyen jellegű kérdésnél megy a sárdobálás, a tényleges segítség helyett.

Gondolod, aki pl irtózik a szoptatástól, azt majd meghatja pár szoptatásnáci prédikációja vagy az általuk linkelt cikkek? Naiv vagy. 😊

2019. nov. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem ne induljanak be a hormonjaim, mert akkor is visszataszítónak találom. Nem ezen múlik. Nem akarok és kész. Nem bánnám, ha egyáltalán nem is lenne tejem. Nem kellene bajlódni az elapasztásával.😕
2019. nov. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
59%
33-as tudod pont az ilyenek miatt mint te tart ott a társadalom, ahol tart. Miért nem tudod elengedni a témát tiszteletben tartani masok donteset? Amúgy én elolvastam a cikket. Mint ahogy számtalan másikat is. Ez is csak annyit ír hogy a legideálisabb az anyatej. De a tápszer is jó. Akkor? Neked is a legideálisabb a bioélelmiszer lenne minden tanyasi gazdaságból no cukor no feldolgozott élelmiszer. Így eszel? A nagyobb gyerekeidet így eteted? Hagyjuk már ezt a szoptatás fétist. Igen az anyatej jó és hasznos. De helyettesíthető.
2019. nov. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!