Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Probléma, ha nem akarok ISZSZ...

Probléma, ha nem akarok ISZSZ szoptatni?

Figyelt kérdés

Borzalmasan elítélem ezt az új baromságot. Nekem ez abszurd, hogy se éjjele, se nappala egy anyának, mert sok esetben állandóan a mellén csüng a gyerek. Szerintem a nő nem csak tejleadó, igenis lehet nagyobb gyereke/gyerekei, egyéb teendője amit el kell látni, de így lehetetlen. Ráadásul rettentő balesetveszélyes is az ilyen szintű kialvatlanság.


Persze ez az én véleményem és távol álljon tőlem, hogy, hogy másokéba beleszóljak, de kissé aggódom, hogy ebből problémáim lesznek.


Félreértés ne essék, nagyon szeretnék szoptatni, csak nem ez alapján az új hülyeség alapján, amit hamarosan úgyis felülírnak mással, hanem a 3 óránkénti technikával és ha nem szükséges egyéb okokból, akkor éjszaka nem ébreszteném, ha szépen alszik.


Lesz ebből gondom a kórházban? Problémát jelent a mai teljesen "bababarát" (ezzel is bőven lehetne vitatkozni szerintem) elvekkel? Esetleg gondolkodott valaki hasonlóan?


Köszönöm, ha válaszoltok!


2019. nov. 28. 18:43
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
39%
Nekem most fél éves a babám, az elején igény szerint szoptattam mert a védőnőtől mást nem hallottam. Több probléma is volt vele... Rendszeresen túl ette magát ami öklendezés, hányás formájában jelentkezett. Aztán nagyon sokat hízott az állandó mellen levéstől. Illetve úgy nézett ki egy szoptatás hogy kB. 40-60 perc és 20 perc múlva újra rajtam akart lógni. 6 hetes korában meguntam,és át álltam nagyjából az időre etetésre. Nagyjabol 3 óránként tettem mellre, persze ha 2 és fél óra múlva megehezett akkor adtam neki előbb. Pár nap alatt szépen megszokta az új rendszert, azóta is így csináljuk. Én sem értem az őrületet ekörül mostanában...
2019. nov. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
54%
Én sem fogok non stop szoptatni. 2 órát minden ujszülött kibír ha le van mérve és normalis mennyiséget evett. Ahogy tápszerrel sem etetném non stop ugy anyatejjel sem. Komfortra ott a cumi, arra való.
2019. nov. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
46%

Nem értem, ha neked ennyire nehezedre esik pár hétig este felkelni a babához, akkor minek neked gyerek? De úgy őszintén!

Az elmúlt héten végig úgy mentem dolgozni, hogy semmit se aludtam, mert felváltva hánytak és foshtak a gyerekek. A kutyát nem érdekelte másnap a munkahelyen. (Most a párom van otthon táppénzen, de nem fogom átaludni, hogy betegek.) És még mennyi ilyen éjszakánk lesz, mire lediplomáznak!

Ezzel jár.

2019. nov. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 A kérdező kommentje:
Látom nem érted. Ha szükséges egyáltalán nem probléma felkelni hozzá, de ISZSZ-el szükségtelen, sima komfort. És mint mondtam, balesetveszélyes. Főleg, ha vezetsz. Ez nem nehezemre esik, pusztán nem akarom árvává tenni a gyerekem. Nem egy két hétről beszélek, hanem hónapokról.
2019. nov. 28. 20:24
 15/48 anonim ***** válasza:
75%

Nagyon nem vagy képben. Ha nem igény szerint szoptatsz is felléphet óránként. Csak akkor azzal küzdesz majd hogy vissza altasd. Én igény szerint szoptatok lassan 4 hónapja. 1 olyan este volt mikor 3nál többször kelt. Álltalában 2szer kel és 10-15 perc alatt végzett. Növekedési ugrásnál volt hogy sok ideig szopizott meg sokszor. De éjszaka akkor is aludt szépen. Napközben is mindent megcsinálom mellette. Ebédet főzök, takarítok.... Stb. Lehet persze ezt is túlzásba vinni, de ne hidd, hogy ha nem igény szerint szoptatsz akkor majd kevesebbet kel.

Az a baj hogy te láttál egy rossz példát és akkor már hülyeség meg sátántól való

2019. nov. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
31%
Felléphet=felkelhet bocsi
2019. nov. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
82%

Jókat mosolygok, amikor valaki szülés előtt nagy harci kedvvel kijelenti, hogy majd így vagy úgy fogja a babát szoptatni, gondozni, nevelni stb., és mekkora marhaság, amiket itt vagy ott mondanak, mert azt nem emígy, hanem amúgy kell csinálni.


Aztán majd megszületik a baba, szembejön a VALÓSÁG, és felülírja minden elvét, elveszi a harci kedvét.


Mert ezek a babák csodákra képesek! :DDDDDDDDD

2019. nov. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
84%
Kerdezo. Minden baba mas. Nekem az elso iszsz, hosszan es sokszor szopizott az elso honapokban, kb 5-6 hos korara maganak kialakitotta a 3 orat nagyjabol. Ejjel sokat kelt, csak cicin aludt el, hosszan kellett altatni stb. A masodik most 4hos, iszsz. Tokre nem igenyli a komfortszopit, nem azzal vigasztalodik, be se kapja, ha nem ehes. Szopja az ujjat. Ejjel tok jol alszik, 9-tol 5ig, 6ig altalaban mostmar, es utana meg 9-ig ( az elejen azert kelt 2-3x, meg kell szokniuk, h megszulettek). De fog majd kelni a foga miatt, mozgasfejlofes stb. Az elsovek volt h 14x keltem. De kilalakult. 1 eves kora ota nem ebred ejjel. Most retttegtem az ejszakazastol. Eddig egesz jo. De barmit meg lehet szokni majd neglatod, es et csak ideiglenes. Ugy szoptasd, ahogy neki jo... ha nem birod meg mindig valtoztathatsz kozben, de elore nem kell eldonteni. Sokmindenre rajossz majd, ha megszuletik, eltelik egy kis idon es lesz tapasztalatod. A korhazban pedig ha nem veled van, senkinse fogja megvigasztalni a sir. Azert mert te nem hallod, o bizony sirni fog. Jellemzoen az elso 1-2 ejjelen felcserelilk a nappalt az ejszakaval. Akkor szuletett, kijott a hasadbol, minden baja van. Neki az a jo, ha veled van. Es a tej beindulasanak is az a jo ha ott van. Nem egyszeru az eleje, de minden nappal konyebb lesz. Sok sikert!
2019. nov. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
62%
Utolso vok, bocs a hibakert, szopi kozben irtam🤣
2019. nov. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
77%
Ja es meg annyi, h a most majd 4 honaposom iszsz, de neki mar egy ideje az az igenye h kb 2.5-3 orankent szopik. Akkor is csak 5-10percet. Ilyen is van.
2019. nov. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!