Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Probléma, ha nem akarok ISZSZ...

Probléma, ha nem akarok ISZSZ szoptatni?

Figyelt kérdés

Borzalmasan elítélem ezt az új baromságot. Nekem ez abszurd, hogy se éjjele, se nappala egy anyának, mert sok esetben állandóan a mellén csüng a gyerek. Szerintem a nő nem csak tejleadó, igenis lehet nagyobb gyereke/gyerekei, egyéb teendője amit el kell látni, de így lehetetlen. Ráadásul rettentő balesetveszélyes is az ilyen szintű kialvatlanság.


Persze ez az én véleményem és távol álljon tőlem, hogy, hogy másokéba beleszóljak, de kissé aggódom, hogy ebből problémáim lesznek.


Félreértés ne essék, nagyon szeretnék szoptatni, csak nem ez alapján az új hülyeség alapján, amit hamarosan úgyis felülírnak mással, hanem a 3 óránkénti technikával és ha nem szükséges egyéb okokból, akkor éjszaka nem ébreszteném, ha szépen alszik.


Lesz ebből gondom a kórházban? Problémát jelent a mai teljesen "bababarát" (ezzel is bőven lehetne vitatkozni szerintem) elvekkel? Esetleg gondolkodott valaki hasonlóan?


Köszönöm, ha válaszoltok!


2019. nov. 28. 18:43
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
53%

Említed, hogy balesetveszélyes...

Nos, nálunk iszsz volt, és könnyű lenne azt gondolni, hogy emiatt történt, ami történt. De valójában nem. Hanem mert olyan gyereket dobott a gép, aki totál élhetetlen, enni sem tudtam tőle, nemhogy bármi mást. Koplaltam mellette - volt, hogy 12 órát is (mert hajnalban felkelt, és délutánig egyedül szívtam vele itthon) -, leesett a cukrom, és egy ilyen alkalommal bizony hátulról belementem valakibe, aki le akart kanyarodni előttem, csak én nem vettem észre, hogy indexel és lassít, annyira "bebambultam". Szerencsére kis sebességgel, így senki nem sérült, és a másik félnek egy minimális lökhárítósérülése keletkezett csak. Az, hogy ilyen nehéz gyereked lesz-e, legkésőbb a megszületésekor eldől, szóval onnantól teljesen mindegy, hogy tápszer, szoptatás (időre vagy iszsz), akármit csinálsz, rémes lesz minden napod. Nagyjából annyit tudsz tenni, hogy segítséget szerzel és egyszerűsítesz, amin csak lehet. Persze ha módodban áll. Ha nem... hát, akkor max. a szerencsében bízhatsz., hogy amikor épp vezetsz, vasalsz, akármit csinálsz, megúszod.

2019. nov. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
85%
De Kérdező, amit Te látsz magad körül, hogy minden nyikkanásra mellre teszik a babát, az nem ISZSZ, hanem szimpla hülyeség. Pont hogy ISZSZ akarod szoptatni a babádat. Ha megéhezik, megeteted. Ez ennyi és nem több. A komfortszopival is biztosan találni fogsz egy észszerű, élhető középutat. Az első pár hét minden szoptató anyának rázós. Bele kell jönnöd neked is, meg a babának is. Erre érdemes időt szánni, türelmesnek lenni. Ha meg nagyon nem megy, még mindig ott a tápszer. Az sem ördögtõl való, sõt, kifejezetten praktikus megoldás. A szigorúan idôre szoptatással annyi a baj, hogy nem éri elég inger a melledet, és így szép lassan elapad a tej. A kórházban meg annyit mondasz határozottan, hogy köszönöd szépen, boldogulsz a szoptatással. Lesz még rajtad kívül bôven elég kismama, akivel foglalkozzanak.
2019. nov. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek is!


Borzalmasan sajnálom a balesetet, na pont ettől félek én is.


Hála a jó égnek, hogy nálatok nem lett komoly baj :( Remélem azóta a helyzet rendeződött!


Na most ISZSZ alatt én a komfortszoptatást is értem, és felénk a védőnők is, valamint a szoptatást, mint a baba megnyugtatását is ide sorolják. Magyarul mellre, ha sír. Nekem ez ellen van kifogásom, mert ebből van a baj, nem abból, ha annyit cicizik, amennyit ténylegesen éhes. Viszont én megnyugtatásra én nem szeretném ezt a módszert.


Sajnos a terhességem alatt kórházban is voltam egy rövid időre, ott látogattam el a gyermekágyas osztályra és ledöbbentem azon, amiket ott elmondtak. Valóban igaz, hogy azt mondták sosem voltak olyan fáradtak. Egy nap egyszer 20 vagy 25 percre lehet beadni a babát, látogató nem mehet be, éjszakára nem viszik ki, a melegtől meg mindnekiről ömlik a víz, szellőztetni tilos. Szóval elég élhetetlennek tűnik. Ott mondták nekem, hogy nincs már ez a 3 óránkénti dolog, minden nyekkenésre mellre rakatják.

2019. nov. 29. 11:58
 34/48 A kérdező kommentje:
Ja és szülnék én nem bababarát helyen, de ide tartozom, fogadott orvosom pedig nincs.
2019. nov. 29. 12:01
 35/48 anonim ***** válasza:
75%
Bababarát kórházban szültem, de hidd el, senki nem fog feletted állni, hogy hogyan szoptatsz. Nálunk viziteken megkérdezték minden rendben van e, sikerül e szoptatni. Elmondták, hogy igény szerint érdemes és ennyi. Azt csinálsz amit akarsz
2019. nov. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 A kérdező kommentje:

Hmm, hát remélem engem sem fognak akkor piszkálni.

Ezt az ultrahangot pedig megpróbálom elintézni, hátha megcsinálnák mégis.

2019. nov. 29. 16:05
 37/48 anonim ***** válasza:
10%
Szoptatás közben is lehet aludni...
2019. nov. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 A kérdező kommentje:
Na ez az, amit sosem vállalnék be. Isten mentsen, hogy bealudjak,amikor szopik. Egyik rémálmom.
2019. nov. 29. 16:59
 39/48 anonim ***** válasza:
52%

Mi iszisz kezdtük. Sokat szopizott, sok idő elment vele. De én úgy vagyok vele, hogy én se mindig ugyan akkor és ugyan annyit eszek. Hogy várhatnám ezt el tőle? Ha éhes nem fogom se sírni hagyni se teáztatni. Sokat komfortszopizott, sokszor aludtunk hajnalban együtt. Úgy gondoltam a 4.trimeszterben türelmes leszek. Jól tettem. 3 hónapos kora körül magától lett sokkal önállóbb. Este saját ágyban Végig alussza az éjszakát, 3-4 óránként eszik, stb. Ha egész nap nincs nagyobb Cicizés valamiért, akkor sem esik kétségbe.

Lehet elképzeli dolgokat, kell is. De szerintem a kisbabának fog múlni a nagy része.

Én pl pont azért aludtam vele hajnalban, mert egyszerűen fél óránként felébredt. Nem szopni akart. Csak nem egyedül lenni. Egy ideig ébredtem, alattam, visszafeküdtem, ébredtem... Totál kikészültem. Egy idő után volt, hogy pisilés közben elaludtam. Egyszer majdnem elej tettem a gyereket. Akkor elég volt. Utána a második ébredés után bekuckóztunk a kanapéra és reggelig aludt. Megváltás volt, hogy megvan a megoldás. 3 hónapos korától ezt nem igényelte. Van, hogy 1xmegébred,általában ha vmi nem jó. Pl beveri a fejét a rácsba (kimászik oldalra és hiába van rácsvédő). Ilyenkor elég kicsit megsimizni és alszik tovább.

Mi nem siettetjük semmiben, de nem is esünk kétségbe, hogy jajj ez így nem jó. A baba igényeit figyeljük. Nem várunk el olyat, amire nem lehet készen. Szépen haladunk, jól elvan, mindenki kipihented és boldog.

2019. nov. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
69%
A kórházban én azért voltam fáradt, mert éjszaka ordított a babám, cici ide vagy oda és nappal kisangyalként aludt. S ez úgy ment 3 napig. Éjszaka szinte semmit nem aludtam, nappal meg ugye majdnem hogy lehetetlen volt egy éneklő és egy állandóan telefonáló anyuka mellett plusz a takarítás, orvosok, nővérek, jövő menő emberek... A szoptatás volt a legkisebb bajom. Én bizony mellre raktam, mikor láttam, hogy oda kéri magát, de volt, hogy még fél órát húztam az időt bohockodassal, stb, hogy hátha nem az a baja. Az első időszakban jó ha minél többször mellre kerül a kisbaba, hiszen így biztosíthatnád be a tejed mennyiségét.
2019. nov. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!