Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Probléma, ha nem akarok ISZSZ...

Probléma, ha nem akarok ISZSZ szoptatni?

Figyelt kérdés

Borzalmasan elítélem ezt az új baromságot. Nekem ez abszurd, hogy se éjjele, se nappala egy anyának, mert sok esetben állandóan a mellén csüng a gyerek. Szerintem a nő nem csak tejleadó, igenis lehet nagyobb gyereke/gyerekei, egyéb teendője amit el kell látni, de így lehetetlen. Ráadásul rettentő balesetveszélyes is az ilyen szintű kialvatlanság.


Persze ez az én véleményem és távol álljon tőlem, hogy, hogy másokéba beleszóljak, de kissé aggódom, hogy ebből problémáim lesznek.


Félreértés ne essék, nagyon szeretnék szoptatni, csak nem ez alapján az új hülyeség alapján, amit hamarosan úgyis felülírnak mással, hanem a 3 óránkénti technikával és ha nem szükséges egyéb okokból, akkor éjszaka nem ébreszteném, ha szépen alszik.


Lesz ebből gondom a kórházban? Problémát jelent a mai teljesen "bababarát" (ezzel is bőven lehetne vitatkozni szerintem) elvekkel? Esetleg gondolkodott valaki hasonlóan?


Köszönöm, ha válaszoltok!


2019. nov. 28. 18:43
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
77%
Igen épp azt akartam írni hogy nálunk több kelés volt fogzás meg mozgásfejlődés miatt mint szopi miatt
2019. nov. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
67%

De mi a balesetveszélyes? Az ISZSZ? Röhej...

Kialvatlan lehetsz hónapokig, sőt évekig, egy rosszul alvó gyerek mellett. Kelni kell, ha fáj a hasa, ha beteg, ha fogzik, ha szepás, ha melege van, ha fázik, ha felriad.

Egyébként én sose voltam olyan kipihent, mint ISZSZ baba mellett. A szoptatás elálmosít (A babát is), olyan jókat aludtam délben, délután, meg egész este.

2019. nov. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
75%
A 3 óránkénti szoptatás remek módszer a tej elapasztásához. A "komfortszopi" is szolgálja a kereslet-kínálat beállását. A 3 óránkénti szoptatás egyébként 1.világháborús találmány. Így tudták megoldani a zavartalan termelést a fegyvergyárakban... Nézd, megszületik a baba és meglátod, hogyan sikerül a táplálás. Előre felesleges ezen agyalni. Szinte biztos, hogy a gyerek keresztülhúzza a számításaidat. :)
2019. nov. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
58%
Az igény szerinti szoptatás nem csak a baba igényeit jelenti, hanem a tiedet is.
2019. nov. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem előre ne gondolkozz ezen. Én is rosszul voltam az iszsz dologtól szülés előtt. Na most az én 9 hónapos lányom még mindig iszsz, csak ugye van már ht is. Ez azt jelenti, hogy az első hat hét volt necces, mert bár akkor is kb. három óránként éhezett meg, de kb másfél óra volt egy-egy szopi. Éjszaka is születésétől kezdve három óránként ébredt és "hamar" végzett. Hat hét után viszont felgyorsult és már tizenöt perc alatt végzett, de ugyanúgy három-négy óránként evett. Sosem ébresztettem fel éjjel. Most meg már én vagyok sokszor aki figyelgetem az órát mert annyira lefoglalja a világ felfedezése, hogy van, hogy öt óra elteltével sem jut eszébe, hogy szopizni kellene. Nálunk így az iszsz annyiban kimerül, hogy ha pl. 2 óra múlva éhes, akkor akkor szoptattam, ha 2,5 óra után akkor, ha 3,5 óra után, akkor akkor kapja. De nem minden nyekkre a cici a megoldás nálunk! Kivétel volt ez alól, hogy pl. oltások után csak cicin nyugodott meg, és egyszer volt olyan eset (esés) amikor annyira sírt, hogy csak ez segített.
2019. nov. 29. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.


Persze tudom, hogy szép dolog a tervezgetés, aztán lesz, ami lesz.


Sajnos nem egy rossz példát láttam, csak egyet emeltem ki.

Sok kisbabás anyuka van körülöttem, akinél pont ez az éjjelente 14 ébredés volt, nappal detto.

Ez a dolog ideig óráig működik, mint pl. fogzás, betegség stb, de állandó jelleggel hónapokon át nem. És természetesen ha ennek más oka van, akkor meg kell oldani máshogy, de ameddig cicifüggőség, addig én nem érzem egészségesnek.


Balesetveszélyesnek pedig azokat a teendőket érzem, amiket el kell látni ilyen szintű kialvatlanság mellett is, pl. autóvezetés, vasalás stb.



Nem az a baj, ha néha kel a gyerek vagy ideig óráig rossz alvó, de egyszerűen én nem ezt láttam és képtelen vagyok nem összefüggésbe hozni ezzel az új ISZSZ dologgal.


Volt, aki fél óránként 5 percre mellre tette a gyereket. Meg ha megnyekken már a cicit a szájába.

Ez az a része, ami szerintem abszurd, mégis ezt látom.


A túletetésről nem beszélve, amit az egyik válaszoló írt, erre is láttam példát,nem is egyet.


Persze hazudnék, ha azt állítanám jó példa nem volt, volt akinek gyönyörűen beállt, minden a legnagyobb rendben volt,a legtöbb esetben viszont sajnos nem és szerintem ez zsákbamacska :(

2019. nov. 29. 05:33
 27/48 anonim ***** válasza:
58%
Elárulok neked valamit. Egy szoptatott babát nem lehet túletetni. A barátnőm babája 2 honaposan duplazott kiloban úgy hogy 2 etetés között minimum 2 óra telt el. Az én iszsz gyermekem meg 5 honaposan alig érte el a duplát. Genetika, es babafüggő. És ha ez szerinted is, mint ahogy párszor leirtad, zsakbamacska, akkor minek erősködsz ezen úgy, hogy még nincs is gyereked? Na ez az abszurd. És basszus ne menjünk már el ennyire szélsőségekbe. Mi lenne ha pl nem vasalnál, mikor fáradt vagy? Mondjuk azt sem értem minek pofazok ebbe bele... Most vagyok 34 hetes terhes a tesóval és kevesebbet alszom sokkal, mint újszülött korában aludtam, napi szinten kell még most is vezetnem, jelentem balesetmentesen. Most éjszaka összesen 2 órát aludtam. Átáll a szervezet. Megszokja, hogy a kevesebb is jó. De higgy még nyugodtan a képzeletedben. Majd úgyis szembecsap a valóság és akkor majd azért nem mered azt mondani, hogy nem volt igazad, hogy ne sérüljön az egod
2019. nov. 29. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 A kérdező kommentje:

Ez nem az egoról szól, ez a közvetlen környezetemben szerzett tapasztalat. Nagyon közvetlen környezet.


És én csak annyit kérdeztem, hogy baj-e, hogy ha inkább az új divatos ISZSZ helyett a régi 3 óránkénti módszert választom. Illetve ezt fogom választani, csak nem tudtam a kórházban ez mekkora probléma manapság, amikor már a csapból is ez folyik.


Az hogy valakik szerint ez működik az az ő dolga, és én el is hiszem neki, én sokkal több esetben tapasztaltam az ellenkezőjét és a jelenlegi terveim szerint nem fogok ISZSZ szoptatni.


Szóval egy bababarát intézményben hajlandóak ezt elfogadni? Elég fura lenne a nemleges válasz mert sokan szoptatni sem hajlandóak és elvileg abba sem szólhatnak bele,de annyira tolva van ez most, hogy félek nem úszom meg és nem hagynak vele békén.



A kérdésem pedig nem provokáció, ha valakinek az elveibe ütközik, sajnálom, ez nem személyes és senki ellen nem szól.

2019. nov. 29. 07:36
 29/48 anonim ***** válasza:
77%
Kórházban inkább a 3 óránkénti etetést preferálják. De éjszaka is kelni kell és etetni 3 óránként mint a kisangyal, mert különben mennek, hogy rég evett. De az se biztos hogy a gyerek kivárja a 3 órát. Aztán reggel meg jönnek vérnyomást mérni, reggeli, vizit. Persze nem egyszerre, nehogy aludni tudj. 5 hónapos iszsz babám van és életemben nem voltam olyan fáradt mint a kórházban voltam szülés után.
2019. nov. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 khniki ***** válasza:
53%

Egyetértek veled és én csak az első 2 hétben szoptattam igény szerint, hogy legyen elég tejem. Szóval a kórházban még te is tedd minél többet mellre. Aztán áttértünk a napirendre. +/- fél óra rugalmassággal és persze figyelembe vettem, ha növekedési ugrás volt.

Cuclizni sosem hagytam, arra van cumija. 20 perc alatt bőven jóllakott akkor is, most közel 3 hónaposan is.

Most van változóban a napirend, ahogy próbálom kitolni a hajnali szoptatást.

2019. nov. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!