Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Másnak is unalmas már az...

Másnak is unalmas már az anyatej istenítése?

Figyelt kérdés
Jó orrcseppnek,fülcseppnek,fürdetőszernek,popsikrémnek,ha beteg a baba nem kell gyógyszer mert az anyatej az stb...Enyém tápszeres, elmúlt 1 éves egyszer sem volt beteg. Anyatejes ismerős már 3szor. Meg h nem alakul ki a kötődés..aha, még n volt egy éves, magától jött bújt,puszit adott, ha többen voltunk jelen a családból akkor is hozzám jött inkább.Azóta is bújós puszis de egyedül is felfedez. És ha olyan jó szoptatáa akkor miért kell hatalmas áldozatnak beállítani,és irigykedni,leszólni azt aki nem csinálja? Mert szerintem azok a beszólogatósok akik nem elégedettek. Vagy nagy hősnek gondolják emiatt magukat és csak hátbaveregetés maguknak,h én erre képes vagyok, és mikor a baba már akkora h elutasítaná akkor is erőltetik mert mit fognak szólni h már nem szoptat..és 2 éves gyerek szól h szomjas és nem vizet hanem mellet kap 😯 Ezek a példák a környezetemben vannak. Biztos azvanyatej összetétele a legjobb,de nem az egyetlen opció,és nem sokkal marad le a tápszer.

2019. dec. 13. 06:01
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/155 anonim ***** válasza:
77%

Kérdező, biztosíthatlak, hogy a "van-d elég tejed" kérdés pont ugyanilyen borzalmas akkor is ha szoptatsz. Ez egy borzalmas, dehumanizáló kérdés.


Nekem az apósom tolta, a sógornőm és férje jelenlétében az asztalnál.

"És van elég tejed?"

" Már válaszoltam erre elnézést"

" De nem kaptam akkor se egyértelmű választ, azért kérdezem megint".

Ugyanő még a terhesség alatt azt is megkérdezte, hogy szokott-e rugdosni és szoktam-e beszélni hozzá, és minden alkalommal hogy nincs-e hányingerem....


Másrészt az idióta emberek idióta kérdéseire mindig okos kitérő választ kell adni? Jó baba? Igen, köszönjúk (3 hónapig csak sétáltatva vagy mellen nem ordított). Jól alszik? Igen köszönjük. (Egyévesen is óránként ébred). Van elég tej? (Igen, köszönjük, csak nálunk tápszer a neve).


Harmadrészt a tápszertől nem kell vkit tükrözni és fél évig kórházban tartani, annak a babának vmi baja lehet. Anyatejjel is lett volna. De ezzel együtt ha vki a tápszerezést választja, az is az ő dolga és ha emiatt kórházban vab a gyerek, az is.


Negyedrészt a szoptatós csoportok tele vannak az ágyból kitehetetlen 20 percenkènt ébredő, csak mellen visszaaltatható neurotikus gyerekekkel, évek óta zéró libidóval élő majd elváló nőkkel stb.


Nem jobb egyik sem az az igazság. Ez a gyerekdolog mindenkèppen szívás, túl kell élni, àllítólag egyszer felnőnek.

2020. jan. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/155 anonim ***** válasza:
28%

Igen, volt valami baja, az, hogy csak 1 fajta tápszert tudott a gyomra megemészteni. Kapott donortejet ismikor már úgy elfogyott, hogy semmi mást nem tudtak vele csinálni, attól érdekes, semmi baja nem volt, de nem tudták tovább biztosítani, még szerencse, hogy a 3. Tápszer többé kevésbé bevált.


Azt, hogy 20 percenként kel éjszaka a gyerek, hogy tudod ahhoz hasonlítani, hogy egy gyerek csomó kellemetlen vizsgálaton, fájdalmas hányásokon, véres székleten megy keresztül?


Ne haragudj, de én inkább legyek elvált nő, minthogy a saját döntésemből szenvedjen a gyerekem. Az itteni nőknek 0 anyai ösztöne van?

2020. jan. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/155 anonim ***** válasza:
63%

Neked tényleg szoptatnod kellett volna ezzel a "gyerekem a mindenem, a gyerek az élet értelme, öröm boldogság, mindent elsöprő nagy szeretettel őt szeretem a legjobban a világon" karakterrel, az ősanyák szoktak ilyenek lenni.

Sajnálom, hogy nem tudtál szoptatni, őszintén.


Őszintén szólva én senkinek nem kívánok beteg gyereket, de évekig 20 percet aludni és végigélni egy kapcsolat összeomlását semmivel sem jobb.

Vagy hogy soha többet nen tudsz a pároddal szexelni, mert ha hozzáér a melledhez, eszedbe jut hogy az egy undorítí tejelő tőgy és azonnal leáll a libidód.

Amikor emiatt összepakol vki pasija és otthagyja a gyerekekkel és az àlmokkal és mozaik családdá válnak, az szerinted kicsi baj? Több is veszett Mohácsnál, a Te gyereked például fosott egy kicsit?

2020. jan. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/155 anonim ***** válasza:
18%

Kedves Utolsó!

Igen, sajnos vannak nők, akik NEM AKARNAK szoptatni, nem nem tudnak, egyszerűen nem akarnak. Arról már nem is beszélek, hogy valaki inkább kés alá fekszik, és megcsászároztatja magát akkor is, ha semmi komplikáció nem áll fenn. Mert NEM AKARNAK szülni.

Igen, semmi női ösztön nem szorult beléjük, ez lehet csak a magyarázata. El kell fogadni. Én annak örülök, hogy én nem vagyok ilyen. Bennem van egészséges életösztön, és a gyerekeimet is ilyen szellemben nevelem. Kíváncsi vagyok, ha a gyerekük egyszer megkérdezi, anya, te szoptattál-e engem, akkor megmondják-e neki, hogy nem, husikám, mert én NEM AKARTALAK szoptatni. Vagy inkább behazudják neki, hogy nem tudtam. Ja, de lehet, ők ilyenről a gyereknek nem is fognak beszélni, mert tabu lesz minden ilyen téma. Nem fognak mesélni a születésükről sem (az én fiam szereti hallgatni), de mit is mondhatnának, beültünk a kocsiba, a doktorbácsi meg kivágott a hasamból, mert én féltelek megszülni. És itt most biztos nekem fognak esni, mert ahelyett, hogy elolvasnák a teljes mondandómat, kiragadják, hogy ostorozom a császárost meg a tápszerest, hiába hangsúlyozom, hogy azzal nincs bajom, ha valaki nem TUD szoptatni, vagy komplikáció miatt szülni normális úton, inkább keresnek mindenféle magyarázatot önigazolásra. De ez van, vannak ilyen nők is. Én örülök, hogy nem ilyen vagyok. Te is örülj neki :).

2020. jan. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/155 anonim ***** válasza:
56%
a #92-es válaszra reagáltam előbb, azaz az utolsóelőttinek
2020. jan. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/155 anonim ***** válasza:
56%

94

Teljesen jól leírtad azt amit én is gondoltam. És császáros (sürgősségi) anyaként mondom, hogy nincs semmi sértő az írásodban.

2020. jan. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/155 anonim ***** válasza:
28%

Fosott egy kicsit? Nem kívánom, hogy legyen egy gyereked aki átéli ugyanazt amit az én gyerekem, mert az a gyerek nem tehet róla, hogy ilyen anyja van.


Ha az ősanyaság, hogy inkább legyek elvált nő, minthogy mégegyszer azt hallgassam, ahogy ordít a gyerekem, mert sugárba hányik, vagy hogy végignézzem ahogy szinte születési súlyáig visszafogy a gyerek, mert nincs mit ennie, akkor igen, ősanya vagyok. Bár ez szerintem csak szimpla normális anyai és apai ösztön, ugyanis a férjem is az életét adná a gyerekért.

2020. jan. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/155 anonim ***** válasza:
23%

Elképzeltem, mennyire bereg volt a gyereked, csak demonstrálni akartam, mennyire zéró empátia komment volt a tied azok irányába, akik betegek az éjszakázástól, állandóan rosszul vannak évekig.

Fosott kicsit az kb ugyanilyen, mint a ja csak 20 percenként kel.


94 Te meg elképesztő vagy.

2020. jan. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/155 anonim ***** válasza:
70%

Látom elszabadultak az indulatok.

Itt az egyik válaszoló amit írt, hogy haza kellett jönni a programról, mert nem volt nála elég tápszer..ehh...ezt nem kimérni kell. Én speciel mikor megyek valahova a babával, az egész dobozt viszem és ott elkészítem. Ennyi. Az meg hogy mindig otthon hagyott valamit az etetéshez, puszta figyelmetlenség. Nem sok dolog kell. Tápszer, hidegvíz, melegviz (termosz) és cumisüveg. Nem tudom mi ebben az olyan nehéz. Én nem akartam szoptatni ( úristen, úristen, úristen jöhet a lepontozás). És itt nem a kényelem, nem kényelem kategóriáról van szó. Nem akartam, nem is szoptattam, mert egyszerűen KIRÁZ MÉG A GONDOLATÁTÓL IS A HIDEG! EL lehet ítélni, pont nem érdekel. Amúgy meg az egyik válaszolónak üzenem, hogy van akinek a tej sem megfelelő így speciális tápszerre van szüksége. És ez van ki kell tapasztalni melyik a megfelelő. Mint az anyatejnél ezt ne egyen az anya, azt ne egyen etc. És ahogy itt valaki írta, azzal nincs baja ha valaki nem tud szoptatni vagy természetes úton szülni, csak azzal aki nem akar, neki üzenném ,hogy lehet vele bajod csak pont senkit nem érdekel . Attól még a döntése nem változik, mert neked nem tetszik. Mondjuk azt sem értem, hogy mitől jobb tízen-huszon órákat szenvedni, meg gátsebbel kínlódni, mint mondjuk egy kisebb kockázatú ( köldökzsinór, oxigénhiány...) szülést (császármetszés) választani. Na de ez egy másik téma.

2020. jan. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/155 anonim ***** válasza:
100%
94-es! Ezt te sem gondolod komolyan! "Anya szoptattál -e engem?" Istenem ...miért kérdezne ilyet egy gyerek? Az ő korukban még egyáltalán nem ilyen dolgok körül forog a világ. Mint itt sokaknál.
2020. jan. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!