Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Másnak is unalmas már az...

Másnak is unalmas már az anyatej istenítése?

Figyelt kérdés
Jó orrcseppnek,fülcseppnek,fürdetőszernek,popsikrémnek,ha beteg a baba nem kell gyógyszer mert az anyatej az stb...Enyém tápszeres, elmúlt 1 éves egyszer sem volt beteg. Anyatejes ismerős már 3szor. Meg h nem alakul ki a kötődés..aha, még n volt egy éves, magától jött bújt,puszit adott, ha többen voltunk jelen a családból akkor is hozzám jött inkább.Azóta is bújós puszis de egyedül is felfedez. És ha olyan jó szoptatáa akkor miért kell hatalmas áldozatnak beállítani,és irigykedni,leszólni azt aki nem csinálja? Mert szerintem azok a beszólogatósok akik nem elégedettek. Vagy nagy hősnek gondolják emiatt magukat és csak hátbaveregetés maguknak,h én erre képes vagyok, és mikor a baba már akkora h elutasítaná akkor is erőltetik mert mit fognak szólni h már nem szoptat..és 2 éves gyerek szól h szomjas és nem vizet hanem mellet kap 😯 Ezek a példák a környezetemben vannak. Biztos azvanyatej összetétele a legjobb,de nem az egyetlen opció,és nem sokkal marad le a tápszer.

2019. dec. 13. 06:01
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/155 anonim ***** válasza:
32%

Vigyázz ezzel a kérdéssel, mert volt itt a minap egy hasonló kérdés és a szoptatásnácik töröltették!

Válaszolva a kérdésedre: Igen, nekem is baromira unalmas az anyatej istenítése.

Mindig mindenhonnan ez folyik, nagyon unalmas, mást se hallani. Ha akarod, ha nem rád erőszakolnák itt már nem számít semmi csak szoptatás minden áron.

Senkinek semmi köze hozzá, ki hogy táplálja a gyerekét, mindaddig amíg nem veszélyezteti. És a tápszer pont nem egy veszélyeztető tényező!!!

Utolsó! Abba nem gondoltál bele, hogy mi van akkor ha mondjuk már a 42. héten van a kismama és nem indul mega szülés? Vagy ha mecóniumos a magzatvíz, esetleg alig van szívhangja a babának, mert rátekeredett a köldökzsinór? Na ilyenkor aztán várhatnál a jelre a nagy természetességeddel!! Ja és én a császárt VÁLASZTOTTAM, lehet lepontozni! Minek szenvedjek, ha egyszer nem muszáj?! Valahol úgy érzem hogy sokakból ilyenkor az irigység beszél a néhez szülésük miatt. De nem az én dolgom más szülése sem a gyerekének táplálása más se foglalkozzon az enyémmel. Ennyi. És igen, valóban mostanában az a divat, hogy csak a baba létezik az anyja szükségletei meg le vannak ...

Kérdező szerintem jól látod a helyzetet teljesen egyet értek veled!

2020. jan. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/155 anonim ***** válasza:
60%

"A minden komplikáció nélküli császár"...ezt írtam is, nyilván komplikáció mellett kell. Ezt nem vitatom.

Kétszer szültem, gátmetszéssel, kinyomták belőlem a bébiket, de nem cserélném el az érzést semmiért.


A mi hozzáállásunk nem szoptatásnáciság. Csak bennünk több az egészséges női ösztön.

2020. jan. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/155 anonim ***** válasza:
39%
51: jaj ne is mondd, pont a napokban láttam egy ilyen tipikus az iskolás korig szoptató nőt aki a következőt írta ki instára: “köszönöm kisfiam, hogy vagy és végre az anyukádként hasznosnak érezhetem magam ebben a világban azáltal, hogy mindent megadok neked”. Na pffffffff 😓 A gyerek előtt nem volt semmi amivel lekösse magát? Mit csinált? Komolyan a gyerek az egyetlen az életében ami által érezheti magát valakinek?? Rengeteg ilyen kötődően nevelő anyának szerintem kb ugyanez az indíttatása a majomként egymáson csüngéshez a gyerekkel, csak ezzel valahol a saját önértékelési problémáikat vetítik ki a gyerekükre és belőlük táplálkoznak. Ez szerintem rettenetesen szomorú valahol...
2020. jan. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/155 anonim ***** válasza:
27%

#54: amit te írtál, annak köze sincs a szoptatok/nem szoptatok kérdéskörhöz. Amit írtál, az a nevelés kissé elfajzott formája.

Azt gondoljátok, az "énidő" és saját magatok, mármint az egyéniségetek megtartása szoptatással nem lehetséges. Hogy a szoptatás egyenlő az önfeláldozással. Nem mi vagyunk a "nácik", ahogy ti fogalmaztok, nem mi, akik egészséges lelkülettel szoptatunk egy évig (a 2-3 nekem is sok), hanem ti az elfajzott, életidegen elméletetekkel. Nem szoptattok és nem vállaljátok a szülést, mert lusták vagytok.

2020. jan. 7. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/155 anonim ***** válasza:
17%

Előző, neked sok a 2-3 év szopi, de írj csak fel egy megfelelő csoportba, és említsd meg, hogy 1 évesen elválasztod a gyereked. Szét fognak szedni azzal, hogy lusta vagy.


Hagyjuk már egymást. Hogy jössz mások megbélyegzéséhez? Nem érted, hogy vki irtózik a szoptatástól?


Amúgy én 6 hónapig csak szoptattam, 9 hónapos korától csak alváahoz és reggel szopizik a lányom, és szerintem igenis nagyon megterhelő, kivesz mindent az emberből, képtelenség kimozdulni még a gyerekkel a bevásárlóközpontba is, amíg van obligát nappali szopi, én pajzsmirigybeteg is vagyok, és a szoptatás ezen nem segít, plusz nekem zéró libidóm volt 6 hónapig. Szóval én örülök, hogy részesült a szoptatásban a gyerek, és ezt a maradék komfortszopit egyelőre jól viselem, de nem igaz, hogy kényelmes az igény szerinti szopi az első 2-3 hónapot leszàmítva.


Nekem semmi bajom ha vki tápszeres, azzal sem ha a saját döntéséből kifolyóan az. Ez a Te fejedben van, hogy ez vmi univerzàlis társadalmi érték, ha vki szoptat, de nem az, hidd el, totál magánügy, ettől senki nem lesz jobb anya.

2020. jan. 7. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/155 anonim ***** válasza:
34%
54 vagyok: szoptattam én is egy évig. :) De nem terjesztettem sehol maximum a védőnőnek, nem éreztem magamat felsőbbrendűnek, nem vágtam pofákat a tápszerező ismerőseimre, nem hasonlítgattam az anyatejes gyerekemet a tápszeres babákhoz, nem kezdtem bele a de neked is menne ha többet tennéd mellre / tanácsadót hívnál / ha igazán akarnád stb térítésbe, nem keltettem lelkifurdalást senkiben, nem dőltem volna a kardomba ha nem sikerül és nem ez volt az egyetlen dolog az életemben amitől valakinek érezhettem magamat ugyanis van más is ami értékes emberré tesz nem csak az, hogy egy magatehetetlen embert kb a tudta nélkül etetek a mellemből. Sok szoptató ezt nem mondhatja el magáról és legtöbb esetben észre sem veszi, hogy “élősködik” a saját gyerekén azért, hogy egy hajszálnyival jobban érezhesse magát abban a pár évben ameddig a gyerek a mellén csüng és szüksége van rá nem pedig egy üvegre. A gyereknek élete első függősége lehet anyuka, hurrá.
2020. jan. 7. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/155 A kérdező kommentje:
Akinek ennyire a szoptatás körül forog a világ mert az a termeszetes ( nem ugy mint ahogy a végén írták páran ,mert az ugy renben) akkor az más dolgokban is ilyen természtes? ( nem fest hajat,nem szőrtelenit stb) csak azért mert én nem vagyok amúgy sem a természetesség híve más téren sem,lehet azert is idegenkedem a szoptatástól. Aki azt írta h univerzális társadami értéknek gondolják bizonyos anyák a szoptatást,nagyon jól megfogalmazta! Pedig nem az.Azért sem mert ennyiben nem merül ki a gyerekvállalás.
2020. jan. 7. 04:33
 58/155 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy lehet hogy szerencsém van, de én csak itt az oldalon hallottam erről a problémáról. Hogy emiatt vegzálnàk egymást az emberek. Én csak azt utáltam, hogy kb a buszon az idegen nénik is megkérdezik van-e elég tej.
2020. jan. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/155 anonim ***** válasza:
34%

Kedves 56-os! Azt próbáljátok magyarázni ebben a hatoldalas kérdéskörben, hogy a tápszer UGYANOLYAN jó, mint az anyatej, és ahogy olvasom a válaszokat, sok anyuka NEM AKAR szoptatni. Nincs bajom azzal, akinek kevés vagy nincs teje, próbálta, kisebb vagy nagyobb elánnal, de nem ment a szoptatás. De próbálta, vagyis valamennyire akarta. Én nem bélyegzek senkit meg, de aki az első felvetést komolyan gondolja (tápszer egyenértékű az anyatejjel), az ostoba.

Aki meg nem akar szoptatni már az elején sem, az lusta. Ezen nincs mit szépíteni.

2020. jan. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/155 anonim ***** válasza:
42%

Szerinted lusta, mert szerinted ez a lustaság fokmérője, ez Téged minősít.

Nem értem, mi a baj azzal, ha valaki meg sem próbál szoptatni. Állampolgári joga. És a tápszer ugyanolyan jó, sőt, ha az anya nem eszik egészségesen, vagy teljesen lehasznált a szervezete, akkor a tápszer egészségesebb is szerintem.

2020. jan. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!