Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Másnak is unalmas már az...

Másnak is unalmas már az anyatej istenítése?

Figyelt kérdés
Jó orrcseppnek,fülcseppnek,fürdetőszernek,popsikrémnek,ha beteg a baba nem kell gyógyszer mert az anyatej az stb...Enyém tápszeres, elmúlt 1 éves egyszer sem volt beteg. Anyatejes ismerős már 3szor. Meg h nem alakul ki a kötődés..aha, még n volt egy éves, magától jött bújt,puszit adott, ha többen voltunk jelen a családból akkor is hozzám jött inkább.Azóta is bújós puszis de egyedül is felfedez. És ha olyan jó szoptatáa akkor miért kell hatalmas áldozatnak beállítani,és irigykedni,leszólni azt aki nem csinálja? Mert szerintem azok a beszólogatósok akik nem elégedettek. Vagy nagy hősnek gondolják emiatt magukat és csak hátbaveregetés maguknak,h én erre képes vagyok, és mikor a baba már akkora h elutasítaná akkor is erőltetik mert mit fognak szólni h már nem szoptat..és 2 éves gyerek szól h szomjas és nem vizet hanem mellet kap 😯 Ezek a példák a környezetemben vannak. Biztos azvanyatej összetétele a legjobb,de nem az egyetlen opció,és nem sokkal marad le a tápszer.

2019. dec. 13. 06:01
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/155 anonim ***** válasza:
76%
Mondjuk nem mindenki tud vagy akar mosdókban, baba-mama szobákban vagy más emberek otthonában, végkèpp nem az utcán szoptatni.
2020. jan. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/155 anonim ***** válasza:
77%

Hát nem tudom, én pl a nagy rohanásba, és a kialvatlanságtól mindig otthon hagytam valamit ami az etetéshez kellett. Vagy a meleg vizet, vagy a hideget, vagy a cumisüveget, vagy a kimért tápszert.


És akkor ott volt az is, hogy nem volt elég a tápszer amit kimértem, mert többre volt igénye a gyereknek, rohanhattunk haza, pedig mi is, meg a gyerek is maradt volna még.


Arról nem is beszélve mikor pont a hétvégén fogyott el a tápszer, receptem nem volt, rohanhattam az ügyeletes patikába megvenni a tápszert, 2x annyiért.


Ilyenkor baromira szídtam magamat, hogy miért nem tudok én szoptatni, hiszen a szoptatáshoz nem kell semmi, és mindig annyi anyatej van amennyi kell.

2020. jan. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/155 A kérdező kommentje:
Ezek szerint a lusta ellentéte a szoptatós.hmm Ezzel be van ismerve h szoptatni hatalmas erőfeszítés? Gondolom nem mindenkinek mert aki nem is találkozott ezzel a problémával annak nyilván nem az. Tápszert keverni,mosogatni, melegíteni,fertőtleníteni, az elején éjjel is,receptet iratni,kiváltani ( főleg ha olyan kell amit nem adnak akárhol) : ebben mi a lustaság? Szerintem az a lustaság h nyekken a baba egyből mellre van rakva pedig lehet nem is az volt a baja h éhes.
2020. jan. 8. 13:30
 74/155 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem aki a lustát írta nem azt akarta írni, csak nem igazán van a kitartónak ellentéte. Hiszen tény, hogy kevesebb kitartás szükséges ahhoz, hogy el menjen a dokihoz feliratni a tápszert, 3 óránként megetetni a babát, stb, mint az elején óránként mellre rakni a babát, hogy igatodjon a kereslet-kínálat, szenvedni a kisebesedett
2020. jan. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/155 anonim ***** válasza:
0%
Ja hogy még a baba mama szoba se jó szoptatni. Oké...
2020. jan. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/155 anonim ***** válasza:
71%

(bocsi elküldte) kisebesedett mellbimbóval, míg nem tanul meg hatékonyan szopni a baba, szenvedjen a tej mennyiségének növelésével, próbálja kerülni azokat az ételeket ami hasfájást okoz a picinek, stb.


Szóval igen, az első 4-5 hónapban sokkal fárasztóbb a szoptatás, mint a tápszerezés, sokkal több kitartást kíván, de miután ezek elmúlnak, sokkal nehezebb, fárasztóbb, és több szervezést kíván a tápszerezés.


Aki önként választja ezt, hogy nem 4-5 hónapig "szenved" hanem inkább másfél évig, annak lelke rajta, én örültem volna neki, ha 24 órás nem alvás után nem kellett volna a tápszert kevergetnem, hanem csak félálomba a szájába nyomom a cicim, de nekem ez nem adatott meg.

2020. jan. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/155 anonim ***** válasza:
100%

Én eddig a tápszeresek mellett álltam ki a kommentjeimben, de a szoptatók lustának nevezését is elítélem.


A szoptatás a babának egyrészt a tej összetétele, másrészt a szopómozgás idegrendszeri hatása miatt nem csak az éhségre jó, hanem pl szorongásoldó és fájdalomcsillapító is. És egyáltalán nem mindig a könnyebb megoldás, nekem az első hónapban félcentis fekély volt az egyik bimbómon, és ahányszor szívta, a hátamba sugárzó fájdalmat jelentett.


Jelenleg amúgy a hivatalos gyerekgyógyáazati ajánlás szerint az igény szerinti etetés javasolt, vagyis a baba minden jelre mellre kerülhet, amire szeretne.

Az igény szerinti szoptatásnak a tápszeres megfelelője az igény szerinti cumisüveges gondoskodás. A cumisüveggel lehet helyesen és helytelenül etetni, erre is vannak oktatóvideók.

Jelenleg az igény szerinti etetést preferálják a csecsemőknél (nyilván a kiscsoportos gyerek nappali szoptatása,nem ide tartozik), vannak, akik elvből időre etetnek, akár mell akár cumisüveg segítségével, de ök se lusták, hanek abban hisznek, hogy ez a módszer alkalmasabb.


Ezenkívül a lustaság téma azért is vicc, mert fogalmad sincs, milyen terhe van még a másiknak. Pl jön-e naponta a nagyi meleg étellel vagy az anyuka pelenkázza a magatehetetlen nagyit is. Milyen a ház, mik a feladatok. Pl van, aki tanul, dolgozik, illetve van vki akinek rákot diagnosztizáltak kb a szüléssel egy időbeb és a gyerekágyban már kemót is kap stb.


Érthetetlen számomra, hogy mért mennek egymásnak az emberek, itt a gyk-n nincs még egy téma, ahol már a kérdés kiírásánal lehet menni csinálni a popcornt....

2020. jan. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/155 anonim ***** válasza:

Az esetleges tápszerproblémákról már nem is beszélve. Ez nem jó, mert ettől túl sokat bukik, az nem jó, mert attól szorulása van, a harmadiktól véres széklete, mire találsz egyet ami jó, addigra az országos hiánycikk lesz.


Aztán kipróbálaz 15 fajta cumisüvegfejet mire az egyiket elfogadja.


Tényleg, aki ezeket önként vállalja, annak minden elismerésem. Mi csak szenvedtünk a tápszerrel.

2020. jan. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/155 anonim ***** válasza:
68%

75. Nem oké nekem a baba-mama szoba. Én 6 hónapig csak szoptattam, a 12 hónapos babóm is este-reggel még kap, de nekem pl nem indul el a tejleadó reflexem ilyen helyzetekben vagy csak nehezen.

2x kényszerültem ilyen helyen szoptatni, mindkétszer behallatszott kb az első perctől hogy a sorban türelmetlenek, a várakozó baba ordít, az enyémet hamarabb le kellett venni, így ordítva hoztam ki őt is és még fél órát sírt.

Szóval nem fsza szerintem, én otthon a saját zugunkban szerettem szoptatni, csak én meg a kislány, párom is tiszteletben tartotta ezt.

2020. jan. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/155 A kérdező kommentje:
Az igény szerinti etetést nem igazán értem. Hát lehet azt máshogy? Én úgy csináltam h evett amennyit(tápszer,cumisüvegből.) Aztán aludt, kb 2,5-3 óra múlva jött a semmiből a jellegzetes "éhes sírás" akkor evett megint. De ha 2 órán belül sírt akkor próbált mást először(víz,pelenka,kényelmetlen ruha,tornáztatás a puki miatt, aztán ha végképp egyik se akkor jött a kaja. De így én ugye tudom mennyit evett és ha megette az adagját akkor nem az éhségre gondoltam először,persze attól még megkínáltam. A szoptatásnál ez úgy néz ki h egyből mellre és csak utána a többi lehetőség? Ha pedig valakinek ilyen nehezn megy a dolog h seb,fekély,fájdalom,esetleg a baba nem úgy csinálja ahogy kéne stb. akkor miert kell mindanáron erőltetni és úgy csinálni mintha nem lenne más megoldás?
2020. jan. 8. 15:11
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!