Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Másnak is unalmas már az...

Másnak is unalmas már az anyatej istenítése?

Figyelt kérdés
Jó orrcseppnek,fülcseppnek,fürdetőszernek,popsikrémnek,ha beteg a baba nem kell gyógyszer mert az anyatej az stb...Enyém tápszeres, elmúlt 1 éves egyszer sem volt beteg. Anyatejes ismerős már 3szor. Meg h nem alakul ki a kötődés..aha, még n volt egy éves, magától jött bújt,puszit adott, ha többen voltunk jelen a családból akkor is hozzám jött inkább.Azóta is bújós puszis de egyedül is felfedez. És ha olyan jó szoptatáa akkor miért kell hatalmas áldozatnak beállítani,és irigykedni,leszólni azt aki nem csinálja? Mert szerintem azok a beszólogatósok akik nem elégedettek. Vagy nagy hősnek gondolják emiatt magukat és csak hátbaveregetés maguknak,h én erre képes vagyok, és mikor a baba már akkora h elutasítaná akkor is erőltetik mert mit fognak szólni h már nem szoptat..és 2 éves gyerek szól h szomjas és nem vizet hanem mellet kap 😯 Ezek a példák a környezetemben vannak. Biztos azvanyatej összetétele a legjobb,de nem az egyetlen opció,és nem sokkal marad le a tápszer.

2019. dec. 13. 06:01
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/155 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a fekély az első 2 napban lett, mert a kórházban nem vették észre, hogy nem jó az alsó ajka. A védőnő rögtön észrevette, csak egy mozdulat volt mindig kifordítani, s nem lett több seb és a baba tökéletesen szopott. De 1 hónap volt mire a seb begyógyult sajnos mert nyilván mindig felázott.


Régen az órára etetést tanácsolták, ott 180 percenként 20 perc volt a szoptatás, még akkor is ha addig ordított a baba. Ennyire ma kevesen keményvonalasak.


Az igény szerinti szopinál a baba azonnal mellre kerülhet, ahogy szeretné, nem kell mérlegelni, hogy èhes vagy csak lelkizni akar.


A legtöbben vhol a 2 között mozognak. Illetve elvileg az első 3 hónapban beáll egy rendre, az enyém pl igény szerint 3-4 óránként evett, viszont én sem kínálgattam mellel, amikor már kiismertem és tudtam, hogy meg tudom másként vigasztalni. Nappal. Éjjel meg csak mellen alszik el, pedig már sokmindent próbáltam. De ez efy hosszú téma.


A lényeg hogy nem csak a két véglet van.

2020. jan. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/155 anonim ***** válasza:
26%
Nem mindenki ilyen kényeske, hogy csak a saját zugában szoptat. Kb bárhol lehet, egy kendővel takarva senki nem fog botránkozni se, de félreeső hely is van mindenhol. Ha van már 2-3 másik gyerkőc, akkor azoknak igénye van kimozdulni, nem lehet örökké otthon vackolni, csak mert a kistesó 1-3 óránként szopizik.
2020. jan. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/155 anonim ***** válasza:
100%
A lusta helyett most a kényes jön? A következő címke mi lesz?
2020. jan. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/155 anonim ***** válasza:
25%

"Ha pedig valakinek ilyen nehezn megy a dolog h seb,fekély,fájdalom,esetleg a baba nem úgy csinálja ahogy kéne stb. akkor miert kell mindanáron erőltetni és úgy csinálni mintha nem lenne más megoldás?"


Na ezért mondják a tápszeresekre, hogy lusták(ami igazából nem kitartó akár lenni, csak ez hülyén hangzik, mert a magyarban nincs normális ellentéte a kitartónak)


Igen az első 2-3 hónapban lehet, hogy fáj, lehet, hogy megerőltető, de ha a kezdeti nehézségeken átlendült az anya-baba páros és sikerült az anyának kitartónak lennie, akkor a következő másfél év konkrétan hawaii dizsi napfény, a tápszerezéssel ellentétbe.


Ugyanis utána kialakul a kereslet kínálat, nem fog fájni,beáll egy viszonylag pontos etetési idő, és nem kell fél óránként mellre tenni, mindig annyi van amennyi kell, mindig megfelelő hőmérsékletű.


A tápszerezéssel ellentétbe, aminél sterilizálhatsz, forralhatod a vizet egy évig, irathatod a receptet, és akkor már az etetésről ne is beszéljünk. Míg a barátnőm előkapta a mellét, 2 perc alatt végzett a lánya a szopizással, én még akkor kevertem a tápszert.


A baba-mama programról el kellett jönnünk mert több tápszerre volt igénye a gyereknek, mint én azt gondoltam, a barátnőm, meg csak fogta és megszoptatta a gyerekét.


Arról még már ne is beszéljünk, hogy a tápszerrel is bőven van szenvedés, ha nincs szerencséd, csak ott nem te szenvedsz, hanem a gyerek. Az első tápszertől kórházba kerültünk, mert székrekedése lett, a második tápszerről kórház, mert kihányta, a harmadik tápszertől véres széklet miatt kerültünk kórházba.


Az első 6 hónapot szinte a kórházban töltöttük, csak azért mert én nem tudtam szoptatni.


Persze van más megoldás, csak nem biztos, hogy a gyereknek és neked az a jobb megoldás. Vagy inkább végig szenveded az első 3 hónapot, és utána másfél évig legalább az etetés kellemetlenségek nélkül fog menni.


Ha lett volna választásom biztos, hogy nem választottam volna a tápszert. Nem okoztam volna direktbe ekkora fájdalmakat a gyerekemnek.

2020. jan. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/155 anonim ***** válasza:
82%

Jaj, Előző, rendezd már le magaddal az önostorozást. Nem érted hogy vki nem akar szoptatni? Nem lusta, kényes, nemkitartó, hanem 2 lehetőségből neki a másik tetszik jobban, mint Neked. Pech, hogy Te nem választhattál, de ez nem mások hibája.


Én meg azokat irigyeltem, aki csak előkap egy üveget és megeteti bárhol a babát. Én azért rohantam haza, hogy hazaérjek szoptatás időre. Úgy vártam a 6 hónapos kort,.mint a messiást. Kb 1 hónap utßn kiváltottam a tízórait és az ebédet, és megtapasztaltam,.milyen amikor nem kell sietni, mennyire csodálatos hpgy a gyereket megetethetem anélkül, hogy el kell bújjak vhová, hogy nem kell elviselnem, hogy mások tudnak a szoptatásról, hanem elegánsan előkapom a babakaját és csak kanalazom. Nem hagytam otthon semmit, egyszer nem volt kanalam, akkor harapdált az almámból picit.

Azóta tényleg "havajdizsinapfény".

2020. jan. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/155 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a nem-kitartó szó magyarul: álhatatlan.
2020. jan. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/155 anonim ***** válasza:
100%

Bocs kihagytam egy löt


[link]

2020. jan. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/155 anonim ***** válasza:
28%

Kíváncsi vagyok, hogy akkor is a tápszert választanád-e, ha a saját "kényelmed" miatt azt kellett volna átélnie a te babának is, amit az enyémnek. De úgy látom azt a részt, hogy az első 6 hónapot végig a kórházban töltöttük a tápszerek miatt, azt csak úgy átugrottad.


2 havonta gyomortükrözés, havonta vérvétel, stb kellemetlen vizsgálatot képes lennél bekockáztatni a saját kényelmed érdekében? És ha azt hiszed, hogy ez ritka eset. Nem, nem az. A tápszeres babák kérdezz felelek csoport facebookon tele van ilyen anyukákkal, akik konkrétan éjt nappalt áttéve sírnak, mert nem tudják mivel etessék a gyereket, hogy ne hányjon, ne fosson véreset, stb.

2020. jan. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/155 A kérdező kommentje:
Nekem a tápszerrel majdnem csak pozitív tapasztalatom van. Az elsőt leváltottuk mert fájt tőle a hasa, a 2. jó lett. Az az én hibám volt h nem mertem előbb váltani nehogy rosszabb legyen. Aztán felvilágosítottak h az én babám nem is extrém sírós csak "normál" hasfájós. De jó lett az első cumisüveg,cumi, nem nyelt levegőt, volt széklete stb. Anyatejes is lehet hasfájós szóval ezt nem róvom fel a tápszernek. A családban bem volt gond ezzel de az pl szomszédok 10éve nem látott rokonok,ismerősök első kérdése h tudok e szoptatni az kiverte a biztosítékot. Egy ideig szépen válaszoltam h nem,de minden a legnagyobb rendben,nagyon is jól vagyunk. De amikor már valaki majdnem szivrohamot kapott nekem a tápszer szó hallatán na akkor ott hagytam az illetőt.
2020. jan. 8. 19:38
 90/155 A kérdező kommentje:
Persze az nagyon szörnyű lehet ha a szoptatás és a tápszer sem megy. Én nem ismerek ilyet akivel ez lett volna, vagyis talán a férjem,de az régen volt akkor nem volt nagy választék tápszerből. Egyébként kiderült h mi volt az eredeti oka a dolognak? Mert gondolom azért valami emésztési/felszívódási gond lehetett,akkor az se kizárt h az anyatejtől is ez lett volna.
2020. jan. 8. 19:44
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!