Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Az normàlis, hogy az 5 éves...

Az normàlis, hogy az 5 éves öcsèm mèg szopik?

Figyelt kérdés

2020. szept. 17. 10:10
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
58%
8as irtad, hogy sok nem szokványos dolgot csinálnak emberek és nem kell megítélni, ezért kérdeztem a pedofíliát.
2020. szept. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
79%
Van egy olyan sejtésem, hogy ezt inkább az anyuka erőlteti. Egy csecsemő még nem fogja fel, hogy "ez most az anyám csupasz melle", hanem öntudatlanul, ösztön vezérelten szopogat. Ellenben egy 5 évessel, aki már pontosan tudja, mi az amit lát és ráadásul azt a szájába is veszi. Erre pedig nagy eséllyel emlékezni is fog egy életen át, és ez akár traumatizálhatja is.
2020. szept. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
82%
Ha nem autista vagy down kóros, vagy valamilyen beteg, akkor nem normális ennyi ideig szoptatni.
2020. szept. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
9%
Ha napi 2x5 percet szopik az ok, ha egèsz nap mellen lòg az nem.
2020. szept. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
56%

Nálam nem normális. Max 1 éves korig. Egy annál nagyobb gyerek már annyira önálló, és annyira jól ki tudja fejezni magát, hogy számomra egyszerűen abszurd, hogy szopjon. 2 évesen sok gyerek már bölcsis, de ha nem, akkor is beszél, és önállóan EVŐESZKÖZZEL eszik. Rohadt bizarr, hogy leül a gyerek az asztalhoz, kanállal belapátolja a krumplifőzeléket meg a fasírtot, iszik pohárból, aztán dolga végeztével rákéredzkedik a mellemre. Na neeeee... És akkor még hol vagyunk az 5 évestől? Most elképzeltem, ahogy egy év múlva hazaér a suliból, megcsinálja a háziját, aztán megy cicire...atyaisten.


Két gyerekem van, fél éves korukig tudtam szoptatni őket, de ha dőlt volna még utána is a tej, akkor is 1 éves korukig kaptak volna maximum. De persze nem vagyunk egyformák.

2020. szept. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
64%
2-2,5 éves korig tartom normálisnak a szoptatást, utána nem.
2020. szept. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
96%
5 éves korunkból azért már szép számmal lehetnek emlékeink és nekem elég viszolyogtató lenne arra emlékezni, hogy az anyám mellét szoptam.
2020. szept. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
73%
2 éves kor felett beteges. Szerintem valami elpattant ezeknél a tyúkoknál.
2020. szept. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
30%

A gyerekeknél 6éves korig van meg a szopóreflex ,ami leginkább a nyugtatásra szolgál .Szíve joga eldönteni mindenkinek ,hogy megvárja ameddig az adott gyereknél ez elmúlik vagy leválasztja. Nem tartom undorítónak a cumit sem és a szoptatást sem. Én egyenlőre 1,5max 2 éves korig tervezem.

Édesanyád nem hiszem ,hogy rosszat akar...

2020. szept. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:
Köszi
2020. szept. 18. 09:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!