Rossz anya lennek?

Figyelt kérdés

Sosem indult be igazan a tejem, alig jon belole es nagyon keves, szoptatasi tanacsado is segitett az elejen. Ittam komenymag teat es szoptato teat, massziroztattam, pumpaltam. de mindig potoltam tapszerrel. Vettem merleget amin bar nehez volt meg merni kajcsi elott de azt mutatta higy 10-20 ml et evett 2 cicibol fel ora alatt, volt amikor 60 at mutatott, de inkabb keveseebbet. Aztan nem volt jo a merleg, akkor hagytam cicizni es majdnem az eloirt tapszer adagot adtam neki utana. Es volt amikor annyit. Olyan sosem volt hogy azt jelezte volna hogy eleg... mindig evett volna meg es mindig is enne. 3 orankent eszik kb. Kiprobaltuk hogy cici es 150 ml azt is mind megette...2 honapos

Most ejjel mar majdnem hohy atalussza az ejszakat ezert alvas elott 150 et adok neki es reggel is. A tobbi ugyan ugy 120. Szereztem megint merleget, meg neztem kb 30 mlt evett na mondom a helyzet valozatlan. Amikor pumpalok is van amikor annal tobbet nem tudok ki szedni, a max is 60 volt 1 ora alatt. Tisztara idegesit mar az egesz. Mert a merleg is mintha ossze vissza mutatna. 120 ml utan csak 100 at mutattott hogy evett a multkor.

Hagytam a meregetest egy darabig.

Most meg csak cici utan kivancsisagbol le mertem es tobb mint 100mlt mutatott,... igy mar nem akarok tapszer adni neki es ink vissza raktam cicire mert sirt cuppogot. Csak mar lassan masfel oraja cicizik es sir ha leveszem..


Ez az egyik ok amiert at allnek a csak tapszerre. A


A masik hogy mar nagyon fogynek, nyarra... kaptam futo padot.

Youtubon nezem az ilyen olyan challengeket... annyira csinalnam..

ennek “dietasan” is ...

csak lelkiismeret fordulasom van ha bele gondolok hogy elvonnam tole a cicit, mert szereti... es hat megis csak az anyatej jobb neki..


Nem tudom mit csinaljak


29


2021. ápr. 12. 14:45
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
52%

Ha jól értem, azt írod, hogy az újabb, mérleg nélküli idő után már 100 ml-t is tudott szopizni egyszerre. Ez pont, hogy arra sarkallhatna, hogy folytasd a szoptatást. Akár elhagyhatnád a mérlegelést.

Az első gyermekemet vegyesen tápláltam, és fél éves koráig minden etetés előtt és után lemértük, táblázatban vezettem hogy mennyit szopizott, mennyi tápszert kapott... Ezt jórészt a védőnő sugallatára tettem, de utólag azt gondolom, azért nem ment a szoptatás, mert egyszerűen egyikünk sem érzett rá igazán, hogyan kell megfelelően a mellen lenni (beszéltem szoptatási tanácsadóval). Óriási stressz volt, és a mérleg ezt csak fokozta, főleg, amikor nemhogy 1-2 dkg-t gyarapodott volna, hanem még kevesebbet mutatott a mérleg.

Pár hónapig sárga volt a babám, így ez is jelentősen közrejátszott abban, hogy nehezen ment a szoptatás, hiszen nem volt ereje szívni, és hamar bealudt, de nem adtam fel.

A második babámnál pár hónap után visszaadtuk a mérleget, mert ő nem volt sárga, erőteljesen és ügyesen tudott szopizni, én pedig végül találtam egy normális leírást arról, hogyan kell mellre tenni (hiába olvastam az első gyereknél buzgón az lll.hu-t, illetve a szóban kapott tanácsok sem jöttek be).

Nem vagy rossz anya, ha nem szoptatsz, de talán az is véglet, hogy fontosabb a strand test (?) elérése, mint a két hónapos gyereked szoptatása.

Mint ahogy már páran írták, nyugodtan tornázhatsz (de ha nem csinálod kitartóan, akkor mindegy, milyen challenge) és diétázhatsz is, ami nem egyenlő a koplalós, megvonós fogyókúrákkal. Fogyni tényleg ráérsz fél év múlva, vagy jövő nyárra.

2021. ápr. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Csak nem tudom hogy jol mutatje egyaltalan a merleg, mert amikor a tapszernel neztem tegnap akkor sem annyit mutatott anennyi tapszert kapott.


Es igen bele gondolok a “strand” testbe vs szoptatasba.. es ezert is van lelkiismeret furdalasom....ha siman menne a szoptatas nem gondolkodnek rajta, szoptatanam. csak mivel igy sem megy igazan.. de a mai 100ml meglepett.. vissza raktam meg egy kis idore mellre utana, aztan bufiztettem es sirt tovabb.. aztan megint vissza tettem egy orara hogy ne keljen tapszert adnom, eztobb mint 3 oraig tartott... tovabbra is sirt miutan le vettem rola ( az mindegy hogy ennmikor ettem es ehen haltam mar de wczni kellett...) nem tudott elaludni es 9 kor evett cici/tapszert utoljara ugy hogy inkabb adtam neki... megette es boldog volt.. el is aludt..



Koszonom mindenkinek az eddigi valaszokat.



Tudom hogy nem szabad koplalni, es nem fogyokurazni akarok, de fogyni szeretnek. Oda figyelni mit eszek es edzeni. Ha ezt igy lehet akkor csinalom. Aztan remelem nem emiatt apad el.

2021. ápr. 12. 18:24
 13/21 anonim ***** válasza:

Igyál nagyon sok folyadékot (ne egyszerre igyál nagy mennyiséget,

hanem a nap folyamán végig hidratálj) és vegyél egy normális elektromos mellszívót. Ha épp nincs mellen a baba, naponta legalább 2x csinálj szaporító fejést (7-5-3-1 perces fejés felváltva mindkét mellen), lehetőleg mindig etetés után. Nekem nagyon fluktuál a tejtermelésem, már egy pici stressz hatására is képes baromi gyorsan megcsappanni, de a szaporító fejéssel eddig még mindig sikerült visszatornáznom a tejmennyiséget pár nap alatt. Annál meg nincs is jobb érzés, amikor a baba végre tejes szájjal, jóllakottsn fordul le magától a ciciről, nekem ezért simán megérte a vesződséget.

2021. ápr. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Van phillips avent elektromos es kezi pumpas mellszivom is. A kezivel jobban es tobb jon. Sokszor nehez etetes utan szivni a mellbol, mert nehezen alszik el altalaba es nem tart sokaig napkozbe es miutan evett legtobbszor feloram van mindenre.. de mindenkepp probalkozok ahogy irtad. Koszi
2021. ápr. 12. 18:52
 15/21 anonim ***** válasza:
53%
Ilyen az anyaság...nem egyszerű. Döntések és áldozathozatalok sora...akkor adj neki tápszert és fogyj le. Senki nem akadályoz benne. Elgondolkodnék a helyedben, miért ennyire fontos neked mások visszaigazolása, hogy most szar anya vagy e vagy sem. Már most kezdenék a gondolkodásomon változtatni, mert ha így folytatod, és ennyire a külvilág véleményére adsz, nagyon nehéz évek elé nézel.
2021. ápr. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 babyboom567 ***** válasza:
95%

Én az edzés részéhez szólnék hozzá.

Nagyon vigyázz magadra, mert nagyon komoly méhsüllyedésed lehet ha rögtön megerőltető edzésbe kezdesz.

2021. ápr. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

15- jesszus, haha jolvan.

Tulzas... csak feltettem csupan kivancsisagbol egy kerdest. Azert ennyire nem veszes a helyzet hogy masok velemenyetol fuggok...


16- uh koszonom..mennyi ido utan lehet? Akkor “lassan” kezdek neki es fokozatosan novelem e terhelest

2021. ápr. 12. 22:06
 18/21 anonim ***** válasza:
78%

"Fel ora alatt 20 ml? Miert alltatok meg fel ora utan?"


Mi van akkor, ha valaki nem akar egész nap fejni meg szoptatni? Mi van akkor, ha valaki nem ér rá sorozatot nézni?

2021. ápr. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
86%
Hagyd abba a szoptatást. Ha nem jó, ne csináld. Semmi értelme annak, hogyha önmarcangolod magad.
2021. ápr. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Nazaret ***** válasza:

Én csak azt nem értem, hogy mi van akkor, ha leáll a háztartás??

És ha van egy nagyobb gyerek is??

Akinek nincs semmi segítsége??

Szerintem nem kivitelezhető az egész napos és éjszakás szoptatás!!!

Vásárolni, fürdeni, mosni, alap dolgokat is meg kell csinálni!!

2021. máj. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!