Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ki hogy éli meg, hogy az...

Ki hogy éli meg, hogy az elejétől kezdve pótolni kell a tejcit tápszerrel? Teljesen megvisel lelkileg, és a védőnő is rásegít erre rendesen.

Figyelt kérdés

2022. márc. 10. 23:17
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a szülés utáni 11. napon lett rendes mennyiségű tejem. Abban a 11 napban én már rég megbékéltem (VOLNA) vele, ha teljesen vagy részben tápszeres lesz, de anyukám folyamatosan nyomasztott, hogy de úristen ne már, és szoptatni kell, és jaj jaj. Na ez a lelki hadjárat sokkal de sokkal de sokkal jobban megviselt, azóta is dühös vagyok rá miatta (másfél éves múlt a kisfiam, végül 15 hónapos koráig szoptattam, ebből 6 hónapos koráig kizárólagosan).
2022. márc. 11. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
75%

Kedves kérdező, ne emészd magad. Nekem szinte kezdettől tapszeres. És én bevallom, hogy nem is erőltettem. Akkora erőfeszítésnek éreztem az egészet. Egész nap rajtam lógott, és rajtam kívül senki nem tudta táplálni, minden éjjel én keltem minden egyes alkalommal hozzá, és amikor nem lógott rajtam, akkor fejtem.


Nagyon sok mindent megteszek a gyerek miatt, érte élek, de őszintén mondom, nem érzem áldozatnak. Nagyon szeretem öt. Megéltem a terhesség es az anyaság minden egyes pillanatát. Mindent lefényképeztem, naplot vezettem. Imádtam mindent!

De a szoptatás màr túl megy ezen a határon. Nem vagyok egy ősanya típus,van az önfeláldozásnak az a határa, amit már nem!! Nekem a szoptatás volt ez. Annyira gyűlöltem testileg lelkileg az egészet…

Arra jutottam, hogy a gyereknek nagyobb szüksége van egy kisimult anyukára mint az anyatejre. Ezért 3 hónapos korában abbahagytam.

Bennem is sokan próbáltàk kelteni a lelkiismeret furdalást. Kb heroint adok neki a mennyei manna helyett.

Egy fenét!

Semmi baja nem lett tőle, fejlődik ugyanúgy, mint a többi.

2022. márc. 11. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
67%
Nem dramatizáltam, sokat szenvedtem a szoptatással, de a végén szinte mindig úgyis tápszer lett amit az apja is oda tudott adni ha már kivoltam
2022. márc. 11. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
87%

Nem ezen múlik.

9 hónapig kizárólag szoptattam, többet vagyok vele itthon betegen mint a munkahelyemen.

2022. márc. 11. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
76%
Ennyire ne stresszelj rá! (A stressz amúgy is gátolja a tejadó reflexet 😉). Mi baj lesz ha tápszeres vagy pótlást kap? Semmi. Az enyém meg cumit és cumisüveget sem látott, 2,5 évig szoptattam, az elején igény szerint. Most ovis: 1 hetet jár, 1et nem mert mindent hazahoz. Az anyatej nem úgy véd, hogy szoptattam és akkor hurrá minden happy és nem lesz beteges... Amíg szopik és nekem van az adott kórokozóra antitestem az kiválasztódik és vagy tünetmentes lesz, vagy enyhébb tünetei ha elkapja. De ha nekem nincs vagy már nem szopik ugyan úgy elkapja mint bárki más.
2022. márc. 11. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 babyboom567 ***** válasza:
100%

Én hálát adok annak, hogy van már jó minőségű tápszer és nem halnak éhen csecsemők.

Dédmamám a szülés alatt/után vesegörcsöt kapott,azt sem hitték,hogy életben marad,és nem tudott szoptatni,és az első gyereke 2 naposan konkrétan éhen halt, mert se tápszer, se szoptatós dajkát nem tudtak találni.


És nagyon vigyázz a szénhidráttal szoptatás alatt, én is ezt a "szuper" tanácsot kaptam, hogy egyek sok szénhidrátot attól lesz tejem,na én 15 kilót híztam az első 3 hónapban, aztán még 10et mikor már normál étrendem volt.A szülés/szoptatás egy exrtém megterhelése a hormonháztatásnak,ne told túl a szénhidrátot mert úgy megjárod mint én.


És engem anyukám másfél évig szoptatott, de gyerekkoromban és tinédzser koromban én voltam a világ legbetegesebb embere kb.2-3 hónapos koromtól voltam ekcémás, aztán allergia,asztma,bőrgomba, minden amit el tudsz képzelni.Sosem voltam egyetlen osztálykiránduláson,mert mindig beteg voltam.


Én 6 hónapig szoptattam(néha pótoltunk), utána tápszert kapott a gyerekem,és nem beteges.

2022. márc. 11. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
68%
#10 szoptatni nem csak azért jó,hogy ne legyen beteges.Ez nyilván egy tévhit.Hanem azért ,mert úgymond a normális,a természetes és a babának az a legjobb.Nyilván a tápszerrel sincs baj,a lányom is azt evett.Macerásabb is,és az árárol nem is beszélek.Az is idegrsítő és sértő ,na meg baromság,hogy mindenkinek van teje,csak nem volt kitarto.Jaa persze.Nekem is minden vágyam az volt,hogy havi x összeget kölsek még tápszerre is,meg éjjel csinálgassam,ahelyett ,hogy csak a szájába adtam volna a cicimet.
2022. márc. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
Bocsi hogy idepofatlankodok de valaki meg tudná mondani nekem hogy egy doboz tápszer kb mennyibe kerül és hány alkalomra elég? Nagyon úgy néz ki hogy a nemsokára szuletendo babám elejétől tapszeres lesz, nem tejgondok miatt, hanem olyan gyógyszert muszáj szednem ami kivalasztodik az anyatejbe és nagyon nem jó a babanak, sajnos próbáltuk letenni de nem lehet így nagyjából biztos hogy nem fogok tudni szoptatni és szeretném tudni mennyi plusz koltseggel jár a tápszer. Köszönöm!
2022. márc. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:

A gyerekem teljesen tápszeres volt, utólag ennek egyetlen hátrányát tudom mondani, méghozzá az, hogy az anyatej ingyen lett volna.

A gyerek orvos felírhatta volna ugyan, de mindig megjegyzéseket tett amikor kértem tőle.


Utolsó, a legegyszerűbb Beba tápszert, az én gyerekem ezt ette, gyógyszertárban 1800 Ft, Ha receptre felírja az orvos, akkor fele ennyibe kerül. Drogériában is kapható, de az nagyon drága. Kezdetben egy doboz nekünk elég volt kb. két hétre, de nyilván ahogy nő a gyerek, egyre többet eszik, úgy egyre több is kell.

2022. márc. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
Nagyon szépen köszönöm! Nekem eleve írtak már egy receptet bár nem néztem meg milyet, azt mondta a gyerekorvos biztos ami biztos legyen szóval remélhetőleg akkor ha tényleg kelleni fog akkor fog még írni
2022. márc. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!