Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ki hogy éli meg, hogy az...

Ki hogy éli meg, hogy az elejétől kezdve pótolni kell a tejcit tápszerrel? Teljesen megvisel lelkileg, és a védőnő is rásegít erre rendesen.

Figyelt kérdés

2022. márc. 10. 23:17
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
26: megmondom hogy kap kiegészítést és pont, részemről téma lezárva, mit lehet erről tovább értekezni? Ami ezután jön azt maximum megmosolygom aztán letojom, soha nem érdekelt hogy ki mit gondol vagy mond, főleg nem dilettánsoktól, apósod is biztosan sok gyereket szoptatott hogy ekkora szakértő…
2022. márc. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon rosszul éltem meg.

A szülés utáni folyamatos fájdalmak mellett még a szoptatás is fájt, és még pótlás is kellett.

Fejésről nem is álmodhattam miután a férjem visszament dolgozni (nem lehet letenni a babám). Folyamatosan meg nem lehet cicin a baba mert fizikailag nem bírom.


Hát én nagyon sokat sírtam, de főként azért, mert iszonyú bűntudatom van, hogy már nem is akarok kizárólagosan szoptatni, mert megtapasztaltam mennyivel kényelmesebb a tápszer. X ideig van cicin a baba, aztán tápi és minden rendben.

Apa hetente 2x a babával aszik és én is el tudok menni bárhova, mert ha úgy van, bárki tud vigyázni a kicsire.


Kezd már kevesebb lenni a tejem, bele kellene húzni a szaporításba, de a több, mint 1 hónap alatt 5x volt begyulladva és/vagy becsomósodva a mellem, nem vágyom rá h újra több legyen a tej :(


Nekem szerencsére nagyon támogató a családom. A férjem is csak annyit kér, hogy amíg van tejem addig kapjon belőle a baba, de a pótlást esténként már ő szokta adni.

A kórházban is megértettek, erőltették ugyan a szoptatást, de adtak pótlást is. Egy nővérke látta mennyire kivagyok egyik éjjel és ő maga etette a kicsit a szobában, amíg sírdogáltam.

A védőnő az aki a leginkább nyugtatgat mindig, hogy egyáltalán nincs baj a tápszerrel, az én jóllétem ugyanolyan fontos, mint a babáé.

Orvosnál csak annyit kérdeznek, hogy hány dobozzal írjanak.


De így is szörnyen érzem magam, főleg h részben az én döntésem is. Úgy érzem elbuktam, de közben várom is h elmenjen teljesen a tejem.


Mennyivel egyszerűbb a férfiaknak :D

2022. márc. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

Ne stresszelj ezen. Én az elejétol kezdve az anyatejes táplálást kiegészítettem tápszerrel, mert nem volt elegendő mennyiségű tejcsi. Lelkileg megviselt.


De azért is viselt meg, mert kb. mindenki a babám születése után azt kerdezte:van elég tejcsid?


Nem mind1 amúgy? Felnő a gyerek Ígyis-úgyis.

Gyermekem 2 éves, 3 hónapos korától kizárólag tápszert kapott. Nem beteges.

Ez is genetika kérdése.

Jelenleg az a fő dilemma, hogyan szoktassam le a reggeli és esti tápszerről és cumiról. 😅

2022. márc. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
A #32-es válaszolkó tökéletesen leírja h kb. én is mit éltem át anno. (33-as voltam) s az a gáz hogy erről nem beszél senki...tabu nem értem miért..
2022. márc. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!