Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ki hogy éli meg, hogy az...

Ki hogy éli meg, hogy az elejétől kezdve pótolni kell a tejcit tápszerrel? Teljesen megvisel lelkileg, és a védőnő is rásegít erre rendesen.

Figyelt kérdés

2022. márc. 10. 23:17
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
55%

17

A közhiedelemben sajnos az van h segít az immunrendszerébe és kevésbé lesz beteges.

Ezért írtam.

Nálunk ez nagyon nem jött be. De 15 hónapig szoptattam ugy h közben kb semmit nem ehettem mert ő allergiás.

Ne legyen félreértés nem bánom és megtettem ,de ha most újra kéne kezdenem tuti nem erőltettném a szopit.

Inkább élném nyugodtan a napjainkat h van mit enni a kicsinek és fejlődik.tápszer v szopi annyira mindegy. A lényeg h anya ne stresszeljen és akkor mindenki nyugodt és kiegyensúlyozott.

10es

2022. márc. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
15%
Az tej, max tejcsi, nem tejci...
2022. márc. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
18%
Tejci 🤦‍♀️ kisültem.
2022. márc. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
64%
Sehogy, örültem hogy megnyugodott a babám mert végre tele a hasa. Miért kell ezt a szoptatást ennyire magára vennie az embereknek nem értem. Akik ezen vekengenek, azokat ez határozza meg? Hogy mennyi a tej? Ne haragudjatok, de a teheneket is hasonlóan kategorizálják, hogy milyen jó tejelők, mert hogy még náluk sem egyforma, mégis ikonikus tejelő állat mindegyik fajtája. Engem aztán abszolút nem érdekel mennyi tejem van, adok amennyi van aztán kiegészítem, nem visel meg sehogy sem mivel nem ez adja meg az értékemet és féltékeny sem vagyok egy cumisüvegre, ha az kell akkor az kell, senki nem lesz ettől kevesebb, minden siránkozás felesleges szerintem ameddig egy baba jól fejlődik. Te is nézzél magadba és kezdj el gondolkodni, hogy mit kompenzálnál a tejeddel.
2022. márc. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:

#18 nagyon eltérőek az árak.Amit a lányom evett,receptre 3400 ft volt/ 2 db.

Recept nélkul 3800ft/ 1 db.Valamelyik doki egy éves koráig,valamelyik 3 éves korig felírja.

2022. márc. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
82%

24, ez a hozzáállás teljesen jó, addig amíg nem szoptatás nácik vesznek körül. Védőnő, anya, anyós, szomszéd, de még az apósod is arról beszél neked hogy nem jól teszed mellre a gyereket.

Mikor a húsvéti családi ebédnél a fő téma a te melled.

Én magabiztos nő vagyok, de ez már nekem is sok volt. Meg mikor a gyerekorvos is azt mondja, hogy nem ír tapszert, próbálkozzak.

2022. márc. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
#26.Nem kell hagyni!De érdekes,nálunk senki nem beszélt erről.Senkinek semmi köze hozzá!De én el sem tűröm,hogy bármibe is bele szoljanak.
2022. márc. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
25os neked is köszönöm szépen a választ! 18as
2022. márc. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
Szívesen! 😁
2022. márc. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

Nálunk az első lányomnál 1 hónapos koráig szoptattam, de észrevettük, hogy nem úgy gyarapszik, ahogy kéne (vagyis kb semmit), védőnő egyből mondta is milyen tápszert irassunk, nem akadékoskodott. Persze a tápszer melett azért folytattam a szoptatást, több tejem is lett, bár elég sosem volt.


Második lányomnál teljesen más védőnő volt. Kettő vagy három hónapos korában már éreztem, láttam, hogy nem elég a tej. Említettem is a védőnőnek, akinek az volt a reakciója, hogy olyan nincs, hogy kevés tej. Szoptassam egész nap (mármint szó szerint ne csináljak mást, csak cicin legyen 0-24ben) és lesz tejem. Na annyit sikerült elérni, hogy a tej bár sose lett elég, a lányom annyira rászokott a cicire, hogy azt hittem sose tudom leszoktatni. Mikor már a védőnő is rájött, hogy tényleg kevés a tej, akkor meg már mindegy volt. Nem tudom hány fajta tápszerrel meg cumisüveggel próbálkoztunk, de egyiket se fogadta el a lányom, csak a mellemen lógott volna egész nap. Hál istennek a hozzátáplálás előre lendített egy kicsit a dolgon, jobban hízott is, de a mai napig nem egy jóevő gyerek.


A harmadikat nem tudom meddig tudtam volna szoptatni. Három hónapos korában kórházba kerültem. Így kénytelen volt apuka tápszert adni neki. A tejem szinte teljesen elapadt, mire kikerültem a kórházból, hiába próbálgattam fejni, ahogy tudtam. Ráadásul a kórházban azt sem vették figyelembe, hogy a kislányom tejfehérje allergiás és a szotatás miatt tejmentes diétán voltam. Ígya hazaérkezés után még vártam is több napot, mire megpróbáltam mellre tenni újra, de akkor már el se fogadta.


Szóval a lényeg, én nem éltem meg rosszul, hogy ki kellett pótolni a tejet, az sokkal rosszabb volt, mikor tudtam, hogy pótolni kellene, de nem ment a pótlás.

2022. márc. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!