Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatnál nyilvános helyen?

Szoptatnál nyilvános helyen?

Figyelt kérdés
Én néha igen, de a közvélemény borzasztóan elítéli, így valószínűleg lemondok róla. Tapasztalatok?
2010. szept. 26. 21:16
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/195 anonim ***** válasza:
28%
Miért ha te a gyereked imádod akkor az azt jelenti hogy minden gyereket a földön imádsz és semmi sem zavar amit tesznek? Attól hogy szeretünk valakit még nem imádjuk mindenét, lehetnek idegesítő dolgai. Legalábbis én nem. És aki mást mond az álszent. Más csinálni és más úgy eltűrni hogy nincs gyereked és nem te csinálod. Amúgy pedig nincs gyerekem de épp ezért bele tudom képzelni magam a másik fél helyzetébe akikről az anyák sokszor elfelejtkeznek és átgázolnak mindenkin a gyerek miatt. Sosem tenném ha lenne/lesz gyerekem mert nekem sem jó meg tudom hogy más hogy érzi magát ilyenkor.
2010. szept. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/195 anonim ***** válasza:
69%
72%-os, azért magadat ne nagyon sorold az említett kategóriába, te megkérdezted zavar-e valakit. Én mondjuk ilyenkor is inkább cumisüvegből etetném, de ettől függetlenül szerintem még mindig sokkal jobb, hogy rákérdeztél.
2010. szept. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/195 anonim ***** válasza:
74%

Hát amikor még a fiam ebben a korban volt, én inkább úgy időzítettem, hogy szoptatás után mentünk el otthonról, és igyekeztem a következőre hazaérni. Nem szívesen venném elő a mellem nyilvános helyen, és az sem tetszik, ha más ezt csinálja. Persze lehet ezt diszkréten is csinálni, de azért szerintem ha a szükség úgy hozza, akkor jobb lenne félre vonulni, hiszen eleve egy meghitt dolog a szoptatás.


Különben engem az sose zavart, ha ismerősök látták, de idegenek előtt azért nem... Ha pl. volt nálunk valaki, akkor megkérdeztem, hogy zavarja-e, ha beszélgetés közben megszoptatom a kisbabámat, vagy inkább menjünk át a másik szobába. Mondjuk én is jobban szerettem ezt kettesben csinálni, mert mint írtam, szerintem ez egy meghitt dolog, de ha valaki azért beugrott, hogy velem beszéljen, és sietős volt a dolga, akkor nem akartam, hogy fél órát várjon rám.

2010. szept. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/195 anonim ***** válasza:
61%
Azért nem olyan egyszerű, hogy ne nézzek oda. Ennyi erővel szinte bármire lehet mondani, hogy ha nem tetszik ne nézz oda, pedig szerintem azért egyrészt nem lehet mindig másfelé nézni, másrészről meg miért kell magunkat és másokat is kellemetlen helyzetbe hozni, ha könnyedén elkerülhető lenne? Sima emberi tolerancia.
2010. szept. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/195 anonim ***** válasza:
16%
21:49 - De jó, hogy jobban tudok, hogy én mit gondolok olyankor, ha valaki nyilvánosan szoptatja a gyerekét... Esetleg államvizsgázni is elmehetnél helyettem, biztos azt is jobban tudod, mint én...
2010. szept. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/195 anonim ***** válasza:
33%

Ja persze és ha előttem van akkor néázzek hátrafelé. Nem az úgy megy hogy annak kell változtatni aki a zavaró. Szerintem sneki nem hal bele ha diszkréten csinálja.

Amúgy meg miért van olyan érzésem hogy a válasz (zavar-e ha megszoptatom a gyerekem) nem érdekelt volna kedves anyuka? Tehát csak egy üres udvariassági frázis volt és ha valaki szólt volna hogy zavar akkor ugyanúgy megtetted volna? De akkor meg miért kell eljátszani hogy réged érdekelnek mások?

2010. szept. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/195 anonim ***** válasza:
64%
Amugy meg a melleinket mutogatni a felsőből sem természetes és nem szoptatás céljábol teszik sokan,csak mert hu de jo nő vagyok,minden pasi engem néz,aztán rácsodálkozik ha lek-ázzák...szomorú ha valkinek kikell lógatni a mellét egy ruhából hogy észrevegyék.
2010. szept. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/195 anonim ***** válasza:
70%
Én mondjuk azt nem értem, hogy MINEK NÉZITEK?? Szerintem nem az a hülye aki nyilvánosan szoptat, hanem aki végignézi... Engem mondjuk sokkal jobban idegesít, amikor kis idióta 15évesek nyilvános helyen egy komplett előjátékot lejátszanak, fél óráig smárolnak, tapogatják egymást, na az már undorító...
2010. szept. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/195 anonim ***** válasza:
38%
Bocsi, de ha mondjuk eszel egy étteremben és ott szoptatja a gyereket az anyuka, akkor azt hogy ne nézd végig? Állj fel a kajádat otthagyva?
2010. szept. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/195 anonim ***** válasza:
27%
Más alatt azt értettem akit zavar. Tanulj meg olvasni. Nem azt mondtam hogy én ilyan király vagyok, tudom az egész világ mit gondol hanem azt hogy bele tudom magam képzelni egy olyan helyébe akit azvar. De ilyen formán ha zavar hogy valakit meggyilkolnak előtted az utcán akkor ne nézz oda... De most komolyan... Miért baj az hogy ez nem mindenkinek tetszik?
2010. szept. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!