Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatnál nyilvános helyen?

Szoptatnál nyilvános helyen?

Figyelt kérdés
Én néha igen, de a közvélemény borzasztóan elítéli, így valószínűleg lemondok róla. Tapasztalatok?
2010. szept. 26. 21:16
 191/195 anonim ***** válasza:
28%

"kifejezett szoptatós kendők"


Erre a kérdésnél mindenki azt mondta, hogy oké. Azon akadtak ki az emberek, hogy valaki szeméremérzet nélkül veszi elő a melleit. Nem hiszem el, hogy ez neki nem kellemetlen.

2011. jún. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 192/195 anonim ***** válasza:
100%
Nemrég vonatozni kényszerültem kicsiny családommal. Tömöttek voltak a vagonok, csemetém (3 hónapos)pedig megéhezett. Még csak elfordulni sem volt lehetőségem. A mosdó mindig foglalt volt(tudom, mert mellette ültem), sorban álltak az emberek. Lepedővel takartam magunkat. Kellemetlen volt a zsúfoltság miatt. Már-már szégyelltem magam. Négy gyermekem van, mindet szoptattam nyilvánosan is (diszkréten), ha kellett, de ez kifejezetten negatív élmény volt. Elgondolkodtam azon is, hogy lehet, hogy azért volt kellemetlen, mert amíg nem volt internetünk fel sem merült bennem, hogy bárki is rosszat gondolna, ha szoptatok(bár előtte sem raktam ki soha a mellem). Itt a Gyk-n annyi álprűd véleményt olvastam a nyilvános szoptatásról(nem a diszkrét szoptatás híveire gondolok, hanem azokra akik szerint csak otthon szabadna szoptatni mert ez egy gusztustalan tevékenység), hogy észrevétlen belém ivódott és az addig természetes dolgot, kissé szégyellni kezdtem. Pedig muszáj néha kint is szoptatni. Nekem a játszin is. Messze lakunk, ha nem akarom, hogy cseppem éhen maradjon még a nagyobbak játsziznak, ott kell megszoptatnom a padon. Vajon mit gondolnak rólam a nagypapik, nagymamik és kismamik kispapik amikor látják, hogy a padon ülve a kendő alatt esetleg szopizik a kisbabám?
2011. jún. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 193/195 anonim ***** válasza:
100%

Én Németországban lakom, itt senki nem csinál belőle problémát. Simán szoptat mindenki játszótéren, vagy ahol éri az éhség a kicsit. Eddig úgy tűnt diszkréten csinálják így nem zavar.

Én is szoptattam nyilvános helyeken, diszkréten, kendővel. Soha nem kaptam rosszalló pillantást sem.

De lehet hogy csak nem vettem észre, mert a babaával voltam elfoglalva :)

2011. jún. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 194/195 anonim ***** válasza:
81%
Nagy örömmel olvastam a gyermektelen fiatal lány véleményét! A többit előttem már megírták.
2011. jún. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 195/195 anonim ***** válasza:
80%

Én vagyok a fiatal lány, akinek még nincs gyereke, örülök, hogy rajtam kívül még gondolkodik így valaki. :)

A másik, amit az előző kommentemből kifelejtettem, hogy szerintem egy kicsit abszurd, hogy az anyukákat a WC-be küldik szoptatni. Ott egyen a gyerek, ahol más a végtermékeitől szabadul meg...? Tarkón vágnám szívesen egy szívlapáttal azt, aki ezt kiötölte. Vagy beküldeném a WC-be, hogy ott egye meg az ebédjét. Már írtam a norvégiai tartózkodásomról, hogy ott, Északon hogyan viszonyulnak a kérdéshez. Egy alkalommal átruccantunk Svédországba, ahol még plakátokat is láttunk a nyilvános szoptatásról: egy férfit ábrázolt, aki egy WC-kagylón ülve ette a szendvicsét...alatta egy kérdés, ami kb. annyit jelent magyarul, hogy Te is szívesen ennél itt?

Nekem mindig ellágyult a szívem, ha megláttam egy szoptató anyát (pedig még nem szültem...). Sőt, szinte mindenki így állt a dologhoz.

De minden más dologban is toronymagasan felettünk vannak.

A buszon, villamoson még a fiatal nőknek is átadják a helyüket a férfiak! Nem csak annak, aki babát vár vagy idős!


És ez az, ami belőlünk, magyarokból hiányzik.


26/L

2011. jún. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!