Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatnál nyilvános helyen?

Szoptatnál nyilvános helyen?

Figyelt kérdés
Én néha igen, de a közvélemény borzasztóan elítéli, így valószínűleg lemondok róla. Tapasztalatok?
2010. szept. 26. 21:16
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/195 anonim ***** válasza:
83%
Hát attól függ, láttam olyan anyukát, akinek még 2,5 évesen is szopott a babája, de már kapott hozzátáplálást is régóta, de a tejet jobban szerette :)
2010. szept. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/195 anonim ***** válasza:
31%
Na hát azt meg pláne nem szívesen nézném végig, ahogy egy nagyobb (két éves körüli) gyereket szoptat az anyukája, aki már nem is kisbaba. Ezt már önmagában sem tartom valami szimpi dolognak (bár ez a magánügyük), de ha néznem kell, az már egyszerűen gusztustalan. Egy kicsi babát látni, az csak szimplán zavar, de de egy nagyobb gyereknél már nem csak erről van szó. Amúgy meg nem hiszem, hogy egy két év körüli gyereknél létkérdés lenne, hogy megkapja az anyja mellét, nyugodtan ki tudja bírni amíg hazaérnek.
2010. szept. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/195 anonim ***** válasza:
71%
Amúgy egyetértek, tényleg durvább látvány lenne, mint egy kisebb gyerek esetében.
2010. szept. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/195 anonim ***** válasza:
26%
Kétéves gyermeket szoptatni nem normális egészségtelen a gyerek fejlődése miatt és ott anyukával van a baj,vagyis anyuka fejével,nem is kicsi,nagybátyám nőgyógyász...tudok egy s mást ilyen dolgokról.
2010. szept. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/195 anonim ***** válasza:
83%
Én már régóta szoptatok.Igyekszem elintézni az autóban ha megyünk valahova,de nem mindenki tud autóval közlekedni.Nyilvános helyen is szoptattam(kórházban),mert hiába volt időpontunk,csúszás volt és ha kimentünk volna az autóhoz,akkor jöhettünk volna 3 hónap múlva,de a folyosó végére mentünk és takart a férjem.Fejni nem tudtam volna és a babám el sem fogadta a cumisüveget.Wc-ben még nem szoptattam,de én állva nem is tudnék,sőt egy idő után ülve sem igazán akart csak fekve.Szerintem természetes dolog a szoptatás és mi szoptatós anyukák el sem tudjuk képzelni,hogy miért ne lenne az(kaja).Lehet,ha nem szoptatnék...ááá,de akkor sem hiszem,hogy nem tudnám tolerálni.Ja,és erdőben is szoptattam kiránduláskor(szerencsére nem jött senki),de én azt gondolom erről,ha mégis jött volna valaki,akkor ha elég intelligens,akkor elfordul.Elfordul,mert általában nem a szoptatók toleránsak a másikkal,hanem az aki éppen belecsöppen egy BABA ETETÉSÉBE.A wc-s sztori tetszett és igaza volt annak a válaszolónak,hogy miért a baba egyen a wc-ben.Bár szerintem is ritka lehet az ilyen,hogy valaki az asztalnál előveszi a cicit.Biztosan meglehet oldani ezt diszkrétebben egy sarokban vagy ...a helytől függ.Nekem már elmúlt 2 éves a kisfiam,de még néha szopik.Azt szeretném kérdezni az utolsó válaszolótól(azt hiszem),hogy mit mondott a nagy bátyád erről?
2010. szept. 27. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/195 anonim ***** válasza:
81%
Ha nincs mas lehetoseg akkor igen.Vonaton es buszon is szoptattam mar,persze a ferjem segitett hogy rejtve maradjon a dolog.
2010. szept. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/195 anonim ***** válasza:
29%
A többség el ítéli.
2010. szept. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/195 anonim ***** válasza:
73%
tegnap 23:41! Három éves korukig szoptattam a gyermekeimet, semmi bajuk nem lett. Sem szellemileg, sem fizikailag. A védőnő és a gyermekorvos semmi rosszat nem talált benne. Sőt, azt mondták, ha csak egy csepp anyatejet kap is akkor már megkapja a védettséget bizonyos betegségekkel szemben. Nőgyógyászati szempontból pedig annyit, hogy minél több gyermeket szoptat az anyuka, minél hosszabb ideig, annál kisebb a mellrák kialakulásának az esélye. Egyébként a nőgyógyászokra más tekintetben nem tartozik a szoptatás, mivel erre a védőnőknek és a gyermekorvosoknak van képesítése. A nőgyógyász a mellrák szűrésével, nőgyógyászati problémákkal és a terhesség lefolyásával foglalkozik. Az esetleges mellgyulladások pedig inkább csak az első néhány hónapban fordulnak elő, nem pedig két évig tartó szoptatás után. Egyébként egy nagyobb gyermek (beszélek itt két és két évnél idősebbről) általában csak alvás előtt kéri a cicit, kizárólag otthon. Így nem nagyon mászik senki arcába a szoptató anyuka. Én azt mondom, hogy bárhol szoptassa meg az anyuka a babáját diszkréten mert a babának joga van enni.
2010. szept. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/195 anonim ***** válasza:
100%
Szia!3 hónapos a babbám és nem szoptatnék nyílvános helyen!Mindig sietek haza vele,hogy etetésre hazaérjünk!Vagy ha olyan olyan van akkor a kocsi hátsóülésén szoptatom meg!
2010. szept. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/195 anonim ***** válasza:
31%

Kedves 00 07 itt a válazs.Csak tömören a lényeget irom le mert hosszú lenne.

A túl sokáig való szoptatás káros a gyermek fejlődésére több szempontból is.Különböző késöbbi gondok adódhatnak belőle.Pl ekcéma allergia bőrbetegségek,túlságos az anyához,fiuknál elsősorban amivel nem arra utalok h utálja az anyját az a gyerek ,csak a sokáig szoptatt fiuknál szimbiozis túlkötődés alakulhat ki ami késöbb a fiu lelki nemi fejlődését gátolhatja.Az ilyen tipús ül 40 évesen is az anyja szoknyáján sajnos.

A hosszabban szoptatottaknál gyakoribban alakulhatnak ki betegségek.És a gyermek lelki szellmei fejlődése is csúszik mivel még kétévesen is csecsenlóg a többi meg már késselvillával próbálétkezni,mint unokaöcsém ő két éves lett napokban és már nem szoptatják régóta enni tanul és viselkedni...És elsősorban nem majomszerettel kell a gyerekehez fordulni.

A normális szeretet és következetes nevelés csodákra képes.

Szép napot.


28N

2010. szept. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!