Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Vélemény a nyilvános szoptatás...

Vélemény a nyilvános szoptatásról? Ma szemtanúja voltam egy esetnek. Többi lent

Figyelt kérdés

Szóval ma reggel beültünk barátnőmmel egy kávéra egy helyre, ott volt a babájával egy anyuka, rajtunk kívül voltak többen is a kávézóba, férfiak is. Majd elkezdett sírni a baba, anyuka egyből előkapta a mellét majd elkezdett szoptatni, takarás nélkül . A vele szemben ülő srác annyira zavarba volt, tiszta vörös lett az arca, azt sem tudta hova nézzen. A pincér látva az anyukát, odament hozzá, és kérte, hogy ha lehet, ezt diszkrétebben intézze már, zavarba hozza az embereket, majd közölte hogy őt nem érdekli, éhes a gyerek. Mi csak pislogtunk, látszott a többieken hogy néztek egymásra. Anyuka nem zavartatta magát. Egyébként egy normális, 30 as nő volt.

Mindegy igazából furcsa volt az egész, de volt 2 férfi aki sietősre fogta.

Nektek mi a véleményetek erről, ti hogy viselkedtetek volna az adott helyzetben?


2022. dec. 15. 12:19
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
69%
Nincs véleményem másokról, csakis magamban. Élek és élni hagyok. Ha valami zavar, megkeresem az okát miért zavar. Árt-e nekem, hatással van-e az életemre. A szoptatás nem árt senkinek, egy olyan téma, amin lehet fröcsögni, ha nincs jobb dolgunk. Kontrollálni akarunk másokat.
2022. dec. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
63%
Hogy ha valaki felnőtt létére elvörösödik a szoptatástól és nem tudja elfordítani a fejét keressen fel pszichológust meg csontkovácsot. Annyira unalmas a téma, hogy esküszöm már felháborodni sincs kedvem. Meddő vita, amíg lesznek ilyen lelki sérültek akik elvörösödnek a szoptatástól, de a bikinis nőre kiverik. 🙄
2022. dec. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
84%
A nő használhatott volna egy kendőt, de ennyi.
2022. dec. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 Metionin ***** válasza:
75%

Arany középút. Mivel a legtöbb helyen nem tud hova menni szoptatni, szoptasson ott, oké. De akkor takarja el, senki sem kíváncsi a mellére. Pisilni meg kakálni sem szoktunk mindenki előtt, pedig az is szükséglet.

Engem amúgy a hideg kiráz amikor hallom hogy ott cuppog a mellen a gyerek (volt hozzá szerencsém többször tömegközlekedésen) de ha eltakarja, akkor oké, felfogom, hogy nem tud fotoszintetizálni. Akkor legalább a mellet ne nyomják a látóterembe.

2022. dec. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem nem kötelező arra nézni,sőt szoptatás nélkül is bunkó dolog idegeneket bámulni.Engem meg mondjuk a srác hoz zavarba,hogy rámnéz, akkor vezettessem ki,vagy húzzon zacskót a fejére? Szerintem ha nem tetszik,ne nézd.Ha ordított volna az a baba, akkor meg azon akadtok ki,hogy zavar.A srác amúgy nem jár strandra,hogy zavarba jött egy női melltől?A nagyrésze amúgy is el volt takarva,mert a gyerek szájában volt,és gondolom nem vetkőzött félmeztelenre az anyuka.Strandon mikor csak a csecsbimbó,meg a popilyuk van takarva az bezzeg nem zavar senkit.
2022. dec. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
45%
Gondolom a két sietve távozó férfi komfortosabban érzi magát pucér férfiak társaságában. De nincs ezzel gond, nem zavarnak a melegek.
2022. dec. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
36%
4. Wow, te nem tudod visszatartani a kakidat? Szerintem keress fel orvost, ha random összekakálod magad! Tudod egy kisbaba nem tudja, hogy most nem szopizhat, de te azért gondolom tudod a pisikédet tartani. Nem tisztába tette az asztalon, szóval ez a párhuzam elég gagyi. De akkor gondolom te a strandon elrejted a melled, vagy te mutogathatod?
2022. dec. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 Metionin ***** válasza:
95%

7. Ez is rossz párhuzam, mert strandra úgy megy az ember, hogy ott mindenki fürdőruhában lesz (ami azért takarja a mellet). Egyébként nem járok strandra de ha mennék, igen, a bikininek van felső része, pont ezért.

Amúgy olvasd el még egyszer, mert pont azt írtam, hogy felfogom, hogy a gyerek éhes, tehát meg kell etetni és attól, hogy én undorodom ettől, nyilván bölcsen kussolok, hiszen mi mást tehetne anyuka, minthogy enni ad neki. Nem maga a szoptatás a pláne. De egy szerencsétlen kendőt vagy akármit odateríteni ne legyen már akkora dolog, hogy ne legyen egy nem arra alkalmas helyen kidobva az ember melle vadidegenek elé.

2022. dec. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
34%
Van olyan baba,aki nem tud úgy enni,ha le van takarva.Vagy mondjuk nyáron,ha van 40fok,próbálj meg úgy meleg ételt enni,hogy letakarod a fejedet,mint amikor inhalálsz.Nagyon jó érzés lesz.A strandon meg nem igazán takarnak már a fürdőruhák sajnos,van olyan is,aki direkt monokinizik,sőt olyan is akad,aki direktben az apukák fejébe tolja a cickót,meg a tangás popsit.Továbbra is azt mondom,hogy ne nézzetek oda,és kész.Nem hiszem,hogy bármelyik szoptató anya direkt,hangosan felhívja a figyelmet arra,hogy ő most szoptatni fog,és kiül a tér,étterem,vagy bármi közepére félmeztelenül.Az,hogy valaki a saját asztalánál,vagy egy félreeső padon felhúzza a pólóját,és maga felé fordítja a babáját,meg ne legyen már akkora stressz senkinek.Szokjatok le inkább arról,hogy a másikat bámuljátok,és még a lyukas fogait is megszámoljátok miközben eszik.
2022. dec. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
47%
8. De hát ugyanannyi látszik egy bikiniből. Neked miért lehet a bikiniből kibuggyanó ciciket mutogatni? Nem látod a mellbimbót, de ha látod is ne már. A férfi mellbimbó miért nem zavar? Amúgy az én babám nem szopizott kendő alatt.
2022. dec. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!