Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Vélemény a nyilvános szoptatás...

Vélemény a nyilvános szoptatásról? Ma szemtanúja voltam egy esetnek. Többi lent

Figyelt kérdés

Szóval ma reggel beültünk barátnőmmel egy kávéra egy helyre, ott volt a babájával egy anyuka, rajtunk kívül voltak többen is a kávézóba, férfiak is. Majd elkezdett sírni a baba, anyuka egyből előkapta a mellét majd elkezdett szoptatni, takarás nélkül . A vele szemben ülő srác annyira zavarba volt, tiszta vörös lett az arca, azt sem tudta hova nézzen. A pincér látva az anyukát, odament hozzá, és kérte, hogy ha lehet, ezt diszkrétebben intézze már, zavarba hozza az embereket, majd közölte hogy őt nem érdekli, éhes a gyerek. Mi csak pislogtunk, látszott a többieken hogy néztek egymásra. Anyuka nem zavartatta magát. Egyébként egy normális, 30 as nő volt.

Mindegy igazából furcsa volt az egész, de volt 2 férfi aki sietősre fogta.

Nektek mi a véleményetek erről, ti hogy viselkedtetek volna az adott helyzetben?


2022. dec. 15. 12:19
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem ez két oldalú dolog. Anyukák tudnak diszkréten szoptatni, az emberek, akiket zavar, azok pedig diszkréten tudnak más irányba nézni és ennyi. Nincs ebben semmi extra. Szoptattam nyilvánosan és láttam nyilvánosan szoptató anyukákat. Sosem zavart, mert odapillantottam, láttam mi történik, majd foglalkoztam tovább a saját dolgommal, ennyi. Meg sem tudom mondani, hogy le voltak-e takarva, vagy nem, mert annyira nem éri el az ingerküszöbömet, hogy hihetetlen.

Anyaként pedig én úgy szoptattam nyilvános helyen, ahogy nekem kényelmes. Az én kislányom is lecuppanós, ha valaki beszélni kezd hozzánk, ezért én mindig elfordultam kicsit, és tényleg éppen csak annyira kaptam ki a mellem, hogy rátudjon csatlakozni a babám. Engem zavart, ha egy-egy lecuppanásnál telibe látják a bimbóm, de kinek mi.

Azt viszont meg kell jegyeznem, hogyha nekem bárki szólt volna egy vendéglátóipari helyen emiatt, akkor azonnal elkérem a panaszkönyvet. Pont azért, mert tudom, hogy én diszkrét voltam amennyire lehet, így nem velem van valószínűleg a gond. Soha egyetlen egyszer sem ért attrocitás a szoptatás miatt és soha nem is láttam olyat, akit legszívesebben megszóltam volna, hogy azért diszkrétebben már na.

Arról nem is beszélve, hogy azért egy nem újszülött babánál nem egy óra a szopizás, azt a pár percet meg mindenki kibírja. Legalább mi anyák lehetnénk megértőek egymással és itt most nem a direkt polgárpukkasztásról beszélek persze, amikor anyuka háromszor megpörgeti a meztelen mellét az asztal körül és ősanyaként kurjongat, hogy ő most bizony szoptatni fog!

2022. dec. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
18%
20. Azt kérdeztem a férjed is degenerált-e. Amúgy nem azért vagy beteg agyú, mert zavar egy mell (ez is lol, de elfogadom) hanem hogy provokációnak tartod. Nehezen tudom elképzelni, hogy az élet más területén nem vagy ilyen korlátolt. Vicces, hogy téged nőként mennyire ingerel egy mell. Tudod, ugye kik utálják legjobban a melegeket is? Akit nem érdekel, nem foglalkozik vele. 🙃
2022. dec. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
80%
Ezt lehetne diszkréten is csinálni, mert nem hiszem, hogy az embert érdekli más intim testrésze. Értem én, hogy éhes a gyerek, de elvonulhatott volna egy félreeső helyre is, egy olyan asztalhoz, ahol senki nincs, vagy használhatott volna kendőt. Sok megoldás van, csak az nem talál, aki nem akar. A leírás alapján ez az anyuka gyakorlatilag leszarta a többi embert és csak saját kegyelme érdekelte. De ez nem ilyen egyoldalú dolog. Elvárja, hogy fogadja el más, hogy nyilvánosan akar szoptatni, de ő nincs tekintettel másra.
2022. dec. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
71%

A nyilvános szoptatást pártolom, de amit írsz, az már túlzás. Elveszett a szituációban a lényeg. Ennek az anyukának szerintem az volt a fontos, hogy azt csináljon, amit akar, nem az, hogy egyen a baba.

Szoptatni kendő mögött is lehet, és azt úgy a normális embereket nem zavarja.

De egy intelligens nő nem lóbálja a mellét. Tetszik vagy se, az nem egy kanál vagy cumisüveg, az egy intim testrész.

2022. dec. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
14%
Ki a fene tolta az arcod a?Odament az asztalodhoz és kipakoltak a cuccot,hogy ne most jól megszoptatom a gyerekemet előtted?Nem.Felhúzta a pólóját,és a bimbóját a ded szájába tette.Így max a melle tetejét láthatták,ami kivágottabb felsőben is látható.A wc-be helyezett szoptatós helység,meg a sz@ráshoz hasonlítás meg...Egyetek ti a budiban.Egyszerűbb lenne a világ,ha mindenki magával foglalkozna.Olyan meg nincs,hogy nem tudsz nem odanézni.Ha a kérdező meg látta az összes többi vendég reakcióját,hallotta a pincér és az anyuka beszélgetését, akkor nagyon nem magával foglalkozott.
2022. dec. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
29%
Amíg nők milliói meg tudják oldani otthon, oldja meg mindenki. Undorító feltűnési viszketegség.
2022. dec. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
84%
Lehet szoptatni nyipvanosan,de takarva diszkreten...en is szoptattam mar nyilvanosan,elfordultam es takartam magam...ha ehes a gyerek termeszetesen ennie kell,de lehet normalisan is csinalni..de nem itelek el senkit.
2022. dec. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:
15 feljelentette volna a pincért 😂
2022. dec. 15. 20:37
 29/31 anonim ***** válasza:
96%
Leírva ez így túlzásnak tűnik, de önmagában a nyilvános szoptatással nincs bajom. Lehet azt diszkréten csinálni és van az a helyzet, amikor szükséges is. Megfelelő öltözékben kb. semmi olyan nem látszik ki az anyából, ami egy kivágottabb ruhában ne látszódna. Igaz, van akit már a szoptatás ténye is zavar, aztán van a másik véglet, aki kicsapja a tejcsárdát közszemlére a metró közepén.
2022. dec. 16. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
86%

Takarja le, problem solved.


Nem érdekel, de lehet ezt kulturáltan is csinálni.


A kidobom a mellem mindenki szeme láttára nekem sok - akkor főleg, ha direktben velem szemben teszi.

2022. dec. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!