Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Vélemény a nyilvános szoptatás...

Vélemény a nyilvános szoptatásról? Ma szemtanúja voltam egy esetnek. Többi lent

Figyelt kérdés

Szóval ma reggel beültünk barátnőmmel egy kávéra egy helyre, ott volt a babájával egy anyuka, rajtunk kívül voltak többen is a kávézóba, férfiak is. Majd elkezdett sírni a baba, anyuka egyből előkapta a mellét majd elkezdett szoptatni, takarás nélkül . A vele szemben ülő srác annyira zavarba volt, tiszta vörös lett az arca, azt sem tudta hova nézzen. A pincér látva az anyukát, odament hozzá, és kérte, hogy ha lehet, ezt diszkrétebben intézze már, zavarba hozza az embereket, majd közölte hogy őt nem érdekli, éhes a gyerek. Mi csak pislogtunk, látszott a többieken hogy néztek egymásra. Anyuka nem zavartatta magát. Egyébként egy normális, 30 as nő volt.

Mindegy igazából furcsa volt az egész, de volt 2 férfi aki sietősre fogta.

Nektek mi a véleményetek erről, ti hogy viselkedtetek volna az adott helyzetben?


2022. dec. 15. 12:19
1 2 3 4
 11/31 Metionin ***** válasza:
69%
10. Nem ugyanannyit mutat, legalábbis én nem vennék fel olyat, ami nem takar rendesen. Pedig alig van valami mellem, szóval biztos nem buggyan ki soha sehonnan. És nem a bimbó zavar, hanem maga a dolog, hogy nincs takarva, egy póló alatt a mellbimbó sem érdekel. Csak maga a tevékenység nekem valahogy egy intim dolog, amellett, hogy sajnos zavarnak a hangok hozzá, utóbbiról senki sem tehet csak akkor már tényleg ne kelljen látni is. Elhiszem, ha valakinek nem eszik a gyereke letakarva, oké. De akkor sem szeretem látni ahogy kint a melle és rajta cuppog a gyerek, és hálás vagyok ha el tudja takarni, ez van. Ha nem, akkor sem bámulja az ember persze, csak én se legyek már a rossz, hogy ha tehetem, ilyen esetben inkább elmegyek onnan (mint itt a kérdésben a fickók, akik távoztak, valószínűleg nem azért tették, mert még nem láttak cicit).
2022. dec. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
61%
11. Egyáltalán nem vagy rossz, sőt az ilyen hozzáállás a legjobb, hogy zavar és nem nézel oda. De ne hasonlítgasd legyszi a kakiláshoz. Ha neked ez ilyen intim dolog, legyen már nagyobb a tisztelet kérlek. Nagyon bántó, amikor a sz@rhoz hasonlítgatják, tényleg nagyon rosszul tud esni.
2022. dec. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
23%

Azert koltoztem el a balkanrol, hogy emberi meltosaggal tudjak elni, azaz ne kelljen bujkalnom, ha ehes a gyerekem.


Mellesleg Magyarorszagon is torvenyben van, hogy a no barhol megszoptathatja a gyereket, (nem szemerem sertes ), ugyhogy en kapasbol feljelentenem a pincert.


Kerdezo amugy meg te sem vagy kulonb, miert kell massal foglalkozni ??

Te nezgetted a szoptato anyukat, meg nezegetted a vele szemben ulo sracot, meg nezegetted a pincert, hallgatoztal ki mit beszel.

2022. dec. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
46%

11, nem azért, de ha cuppog, az már veszett fejsze nyele. Cuppogva nem lehet hatékonyan szopni. Normálisan szopizó gyerek a nyelésen kívül semmilyen hangot nem ad ki. Ha cuppog, akkor cumizik.

Egyébként szoptatás közben KEVESEBB látszik a mellből, mint bikiniben.

Direkt jó nagy gyerekes képet kerestem:

[link]

Kétlem, hogy télviz idején full meztelenre vetkőzne bárki a szoptatáshoz.

2022. dec. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
12%

Elozo vagyok, ja meg a ket masikkal is foglalkoztal aki elment.

Pont ugy lehetne nalatok is normalisan elni, ha mindenki magaval foglalkozna !


Hogy mit tettem volna?

Feljelentettem volna a pincert, es folytattam volna a gyerekem eteteset.

2022. dec. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
74%
Engem a hideg kiráz, ha valaki nyilvánosan szoptatja a gyerekét, pláne egy akkorát, mint a képen, aki nyilván kibírná még fél óráig, ahol el tudnak vonulni. Értem, hogy éhes egy csecsemő, értem, hogy nem tud várni, de diszkréten egy kendővel meg lehet oldani. Miért kell a népet provokálni? És miért nem lehet elfogadni, hogy mást ez zavar? Én is szoptattam a gyerekemet étteremben, de egy kendővel letakartam magunkat. Amúgy meg inkább beültem a kocsiba, vagy ilyesmi. Nem vagyok kíváncsi más mellére, pláne nem arra, ahogy egy csecsemő nyammog rajta, és étteremben sem akarom nézni. Ahogy férfiak mellbimbóját sem akarom nézegetni, amikor a kávémat iszom. És akik azt írják, hogy nem kell odanézni, nyilván a látótérről nem hallottak, van, hogy nem tudsz hová nézni, mert úgy ülsz, hogy csak azt látod.
2022. dec. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
57%

16, direkt linkeltem ekkora gyereket illusztrációnak, hogy még ekkoránál sem feltűnő.

Nyilván egy totyogó tud várni. Egy kávézóban mást is talál, mint az anyja melle, így fel sem merül.

Ilyen nagy gyereket egyedül strandon szoptattam "nyilvánosan", hogy tudjon szunyálni a sátorban, míg a nagy játszik. Befordulva a sátorba, valószínűleg az égvilágon senki se jött rá, hogy mi folyik,

DE a nyilvános szoptatást ellenzők még ebbe is belekötnének.


Egy csecsemőt még diszkrétebben lehet.

Aki ebben kifogást talál, az a beteg:

[link]

2022. dec. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
24%

Ezeket a noket (!!) meg plane nem ertem aki ilyet ir, kirazza a hideg a nyilvanos szoptatastol ??


Engem meg kiraz a hideg a dohanyzo noktol, ocsmany mikor egy ember dohanyzik, plane no! Passziv modon meg a kornyezetet is veszelyezteti.

Utcan kopkodok.

Szemetelok.

Etteremben hangosan pofazok, vihogok.

Reszeg emberek, plane no.


Na, ettol raz ki a hideg, nem attol, ha egy anya taplalja a gyereket, legyen az akarmennyi idos is !

2022. dec. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
75%
Hát akkor beteg agyam van :D Vicces, hogy titeket mennyire ingerel ez a téma, én csak leírtam a véleményemet, mert a kérdező kérdezte. Nem a szoptatás a provokálás, kiforgatjátok a szavaimat. Hanem a melled a másik arcába tolása, diszkréció nélkül, ez a provokálás. Szerintem lehet(ne) tekintettel lenni másokra, ennyi. Amúgy meg jó szülei vagyunk a lányomnak, csak halkan megjegyzem, hogy nem ezen múlik a szülőségünk, hogy zavar-e más melle az étteremben :D 17-es, téged minősít, hogy egy véleményem alapján ledegeneráltaztad a férjem (? hogy jön ő ide?), és le betegagyúztál engem.
2022. dec. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:

13: kb 1,5 méterre tőle furcsa lett volna nem hallani...

Velünk szemben ült, nehéz lett volna nem észrevenni....

Amikor a pincér pedig odament, lecuppant a melléről a gyerek, telibe kint volt az egész, ami szintén elég szembetűnő volt főleg hogy közben felállt a székről úgy felháborodott

2022. dec. 15. 15:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!