Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki hízott szoptatás alatt,...

Aki hízott szoptatás alatt, meddig tartott?

Figyelt kérdés

Sikerült megoldást találni? Mi volt az?

Lassan 10kg plusz van rajtam, de nem merek diétázni, mert félek, hogy elapad a tejem. Kivagyok már..



2023. febr. 23. 23:09
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
54%

Nem. Szülésig 25 kg plusz lett rajtam, utána lement szüléssel 6 kg majd visszajött szoptatás alatt 9. Tehát 28 kg többlet volt rajtam. Nem tudtam vele mit csinálni, hiába mozogtam nem ment le. Nem bírtam ellenállni az édességeknek swm, falási rohamok voltak. Ez van.


Egy évembe telt, megtanultam elfogadni a testem heti 3 alkalommal edzek (nem konditeremben addig ferjem vigyaz a picire nem sokat csak 1 orat kb). Már nincsenek falási rohamaim (elmúltak maguktól). Még mindig van tejem, szerencsés vagyok. Lement 7 kg ami nem sok de elégedett vagyok magammal.


Ha tanácyolhatok valamit, azt mondom fogadd el magad, mozogj egy picit (az segít az elfogadásban, depresszió ellen is jó akár, jobban érzed magad a bóródben majd). Minden nő úgy szép ahogy van! Az új testedhez megfelelő ruhákat hordj, emeld ki az új adottságaid.

2023. febr. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
42%
Börödben*
2023. febr. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
60%
Addig híztam amíg le nem álltam a zabálással. 20kgnál rájöttem ez nem mehet tovább. Nem a szoptatástól hízunk, hanem, hogy sokat eszel.
2023. febr. 24. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
90%

Nekem muszáj volt rengeteg szénhidrátot ennek szoptatás alatt, különben látványosan csökkent a tejemennyiségem.

Terhesség alatt alig híztam, mikor kijöttem a kórhazból kevesebb kiló voltam mint mikor teherbe estem.

Erre a szoptatás első évében +14kg rámjött. Biztos vagyok benne hogy köze van a hormonokhoz is, nemcsak a szénhidrátdús étkezésemhez. Utána már stagnált a súlyom mikor kevesebbét szopizott és meg is jött a menzeszem. 2,5 évesen hagytam abba a szoptatást +15kgval, de hónapok voltak utána mire visszaálltak a hormonjaim. Most 3 éves múlt, már normál étkezésen vagyok, 2 kgt fogytam, marciustól diétazom hogy leadjam.

2023. febr. 24. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%
Én próbáltam diétázni és nem ment el a tejem, de egy grammot nem fogytam. Miután abbahagytam a szoptatást, semmit nem csináltam, csak akkor ettem, amikor tényleg éhes voltam és 1-2 hónapon belül azon a súlyon voltam, mint teherbeesés előtt. Plusz 6 kg volt rajtam, de addig vékony voltam és nagyon látszott.
2023. febr. 24. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 babyboom567 ***** válasza:
52%
Én terhesen 7 kg-t híztam, kevesebbel jöttem ki mint ahogy terhes lettem.Szoptatás alatt az első 3 hónapban híztam 15 kilót,aztán a következő évben még 10et.Hiába hagytam abba a szoptatást, híztam.Voltam endokrinológusnál,mikor már 2 éves volt a gyerekem(tehát már másfél éve nem szoptattam),ott a hormonsor kimutatta, hogy a szervezetem még mindig azt érzi hogy szoptatok,magasak a hormonok.Aztán a doki széttette a kezét, hogy ő nem ad nekem most gyógyszert meg semmit,jöjjek vissza fél év múlva, vagy menjek jövőhéten a magánrendelésére, és ott megoldjuk.Azóta sem tudtam lefogyni.(6 éves a gyerekem)
2023. febr. 24. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
69%

+23kg-nál álltam meg.

Ugy, hogy egyáltalán nem zabáltam, az édességet utálom.

Igen látványos volt, 155cm vagyok, 56kg voltam szülés után.


Ahogy abbahagytam a szoptatást (2 éves volt) , úgy kezdtek el lemenni a kilók. Emellett elhagytam a lisztet/cukrot, fél év alatt most vagxok -18kg-nál

2023. febr. 24. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
63%
Nekem a hízás megállt 4 hónapos korában, amikor újra elkezdtem rendszeresen edzeni, de fogyni nem fogytam. 7 hónapos korában elegem lett, borzasztóan éreztem magam a testemben és elkezdtem odafigyelni arra, hogy mit eszem. Nekem is falási rohamaim voltak és főleg szénhidrát dús ételeket kívántam és hát semmi nem szabott határt, mert ‘szoptatok és a lényeg, hogy legyen sok tejem’. Az én gyerekem jó evő volt a kezdetektől, amikor elkezdtük a ht-t 6 hónaposan mindent megevett, úgyhogy 7 hónapos korára úgy voltam vele, hogy ha kevesebb is lesz a tejem, nem történik semmi (nem lett kevesebb). Fokozatosan visszatértem a terhesség előtti étrendemre, sok hús, hal, zöldség, saláták és kevés édesség és szénhidrát és 1 éves korára lement mindent.
2023. febr. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem a tej mennyiség nem attól függ, hogy zabálunk-e.

Nekem full matrica anyatejes 7 hónaposom van. Alig tudok enni tőle, fogyok is rendesen. Már 6kgval kevesebb vagyok, mint teherbeesés előtt, ő mégis gyönyörűen hízik.

A szervezetünk úgyis a babát látja el hamarabb tápanyaggal és mi csak azután jövünk. Nekem többet kellene ennem, mert nekem már a baba után nem marad elég kalória. Aki hízik annak meg gondolom jobban oda kellene figyelni a kalória számolásra.

2023. febr. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
67%
Nekem addig tartott a hízás, míg sokat ettem és nem figyeltem oda. De igazából jó kifogás volt a szoptatás. Amint abbahagytam ugyanúgy nem fogytam egészen addig amíg nem kezdtem odafigyelni az étkezésre. Fogyni nem diétával kell, hanem életmódváltással, ami miatt biztosan nem fog elmenni a tejed. Sok sok fehérjét enni és kevesebb zsírt, szénhidrátot. Magyarul a szénhidrátbevitel ne kenyér és édesség, tészta legyen a, hanem kevesebb teljes kiőrlésű dolog, mert azért szénhidrátot is kell. Csak míg egy szelet feherkenyér után fél óra múlva éhes vagy addig a teljeskiörlésü dolog eltelít, tele van rosttal és sokáig nem leszel éhes. Rengeteg hús, zöldgés, gyümölcs is mértékkel. Semmi édesség, üdítő, cukor. Ez egészséges életmód, nem diéta. Így sem kell érezni. És persze a rengeteg folyadék, ami VÍZ vagy üres tea.
2023. febr. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!