Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki hízott szoptatás alatt,...

Aki hízott szoptatás alatt, meddig tartott?

Figyelt kérdés

Sikerült megoldást találni? Mi volt az?

Lassan 10kg plusz van rajtam, de nem merek diétázni, mert félek, hogy elapad a tejem. Kivagyok már..



2023. febr. 23. 23:09
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
88%
Én akkor kezdtem el hízni kb, mikor 10 hónapos lett a pici. Addig ehettem nyugodtan bármit, mert volt egy enyhe postpartum pajzsmirigy túlműködésem. Épp csak annyi "panaszom" volt tőle, hogy bármennyit ehettem. Na, a legtöbb nőnek, akinek pajzsmirigy problémája lesz a terhesség alatt, az alulműködés. Ha nem zabálsz mint egy malac és úgy hízol, akkor érdemes nézetni egy pm panelt. Mindamellett nem árt őszintének lenni magunkhoz. Nyugodtan lehet elégséges mennyiséget kajálni, ha minőségi táplálékot viszünk be. Szénhidrát esetében sem a kakaóscsigára kell gondolni. Lesz tej zöldség, gyümölcs mellett is. Már ami szénhidrát forrást illeti. Én is most beszéltem ezt meg magammal :D
2023. febr. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell kifejezetten diétázni, de meg lehet válogatni az ételeket. Nekem akkor kezdtek lemenni a kilók, amikor letettem a fehér lisztet és a cukrot. Amiket használtam: durum liszt, zabpehely, tejtermék, sok zöldség, gyümölcs. Ugye a szoptatás miatt az édesítőkkel is vigyázni kell. De vannak természetes eredetűek. Hatszor étkeztem, persze egyszerre nem sokat. Rengeteg tejem volt, de a kilók is elindultak lefelé. Szóval nálam a rendszer és az egészséges étkezés vált be. Illetve mozogtam is.
2023. febr. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
49%
Ilyen árak mellett nyílván minden átlagos család megteheti...
2023. febr. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
80%
Nem feltétlen drágább az egészséges. Csak esetleg a csipsz és cukorka helyett lehet venni zöldséget, gyümölcsöt.
2023. febr. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell diétázni, hanem életmódot kell váltani. Az első gyereknél nagyon sokat nassoltam, jobban meghíztam, mint terhesség alatt.

Most a másodiknál odafigyelek, hogy mit és mennyit eszek. Napi 4-szer eszek. Rengeteg zöldség, fehérje, kevés szénhidrát, inni pedig csak vizet iszom. Nagyon szépen mennek le a kilók, nem éhezek, és van tejem bőven.

2023. febr. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is hasonló a helyzet, terhesség alatt kb 8 kilót híztam, majd szülés után már csak plusz 2,5 kilóval mentem haza. 2 hét alatt minden nap egyre csökkent a súlyom, pedig semmit sem csináltam máshogy, örültem is nagyon, sokkal kevesebb lettem mint a terhesség kezdete előtt. Aztán valami hirtelen megváltozott, elkezdtem visszaszedni a kilókat és egyre csak hízok.. kb plusz 5 kilónál tartok most, pedig igyekszem ugyanúgy figyelni az étkezésre. Én eleve évek óta cukor- és tejmentesen étkezem, plusz teljes kiőrlésű dolgokat eszem betegség miatt. Közben a mozgást is újrakezdtem, amit előtte is már sok éve csináltam. Szoptatok amúgy. Nagyon rossz magamat így látni, undorítónak érzem a testemet. Amennyit tudok, próbálok tenni ellene, csak bízni tudok benne, hogy idővel elmennek ezek a plusz kilók.
2023. febr. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
92%

"nem merek diétázni, mert félek, hogy elapad a tejem. Kivagyok már.."

Már érzem is a kövezést a mintaanyuktól, de én azt mondom, hpgy nem éri meg mindenáron erőltetni a szoptatást, ha rámegy a fizikai és mentális egészséged.

Sajnos van, akinél szinte kontrollálhatatlan hízást okoz a szoptatás, ahogy olyan is, aki bármilyen zabálás mellett is csontsoványra fogy tőle (a nővérem pl 60-ról 43 kilósra fogyott, mire abbahagyta. Szimplán megkergült a pajzsmirigye a terhességtől, ami azóta sem állt helyre, de a szoptatás alatt sokkal durvább volt). A hormonrendszer durva dolog, de nyilván jobban tudják, akik szerint csak "elég odafigyelni"..

2023. febr. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
80%

Én a szoptatás abbahagyásának csodájában bízom, mármint hogy ez megoldja. A terhesség alatt fogytam, kevesebbel jöttem ki a kórházból, mint ahogy teherbe estem, ez így volt az első terhességemnél is, és egyiket sem indítottam túlsúlyról. Csakhogy míg az első babával a szoptatás közben kb olvadtak le rólam a kilók, akármit is ettem, sőt, kb küzdelem volt megtartani egy értelmes szinten, addig most a második babánál hiába próbálok odafigyelni, nem enni semmi többet, mint az alap, mini-adagokat, a legjobb amit elérek, hogy stagnál a súlyom, de pl amint megeszem a nagyobbik gyerek meghagyott fél kiflijét, mert nehogy már kidobjuk, akkor bumm, fél kilóval többet mutat másnap a mérleg. És itt most abszolút nem az életmódváltás meg az anyámkínja a megoldás nálam, az első terhességemnél amióta GDM-et diagnosztizáltak, én azóta tartom az IR diétát, amiben ugye se cukor, se fehérliszt nincs, kiegyensúlyozottan odafigyelek a gyors-lassú felszívódású szénhidrátokra, zömében hússal és zöldségekkel dúsítom az étrendem, hogy laktatóbb legyen, szóval abszolút az egészséges étrendet követem. De most másodszorra mégis küzdelem nem híznom, amikor hazajöttem a kórházból a 3 napos babával, kevesebbet nyomtam, mint most, pedig tényleg igazán próbálok odafigyelni. Az biztos, hogy a tejmennyiségemet nekem nem befolyásolja az étrendem, a 3 hónaposom igazi kis húsgombóc cukiság :D

De a nagyobbik lányom is 2 éves koráig szoptattam, a kicsinek is meg akarom adni ezt a lehetőséget, hogy amíg igényli, addig kapjon a "dzsúszból", szóval addig kénytelen vagyok nagyon óvatosnak lenni, aztán majd amikor ez is elmarad, akkor meglátjuk, mi történik. Remélem akkor visszaáll minden a régibe, ha nem, akkor sajnos kénytelen leszek én is orvoshoz fordulni, mert így nem lehet élni, hogy ennyire kicentizek minden étkezést, aztán ha 3 grammal többet eszek az előre kiszámoltnál, akkor máris hízás van.

2023. márc. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
47%

amíg ettem.. egész konkrétan sz.rul lettem és elkuldtek laborra ahol kiderült hogy a nagy zabalas eredménye az lett, hogy cukorbeteg lettem.. szóval nem volt választás, diétázni kellett..

-30kg és a kisebbik 2.5 éves koráig szopott mellette.. nem apadt el a tejem csak miután már a gyerek nem járt rá...

2023. ápr. 17. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
16%

Azért hízik meg valaki szoptatás alatt, mert zabál. Nekem azt ne mondja senki, hogy nem ezt teszi és mégis hízik.

Az egy dolog, hogy ebédre lazacot eszel salátával, ha mellette megy egésznap péksüti/csipsz/fehér kenyér/cukros üdítők…

Lehet enni lassan felszívó szénhidrátot is, nem mintha azok nem hizlalnának egyáltalán, de legalább több tápanyagot tartalmaznak és a cukorháztartást sem teszik tönkre.

Életmódváltás. Attól nem apad el senkinek a teje, hogy a szennykaját leváltja egészséges étkezésre, testmozgásra. Minden más csak kifogás, meg a “nembírommegállni” érzés.

Ha nem bírod megállni, ne panaszkodj hogy hízol.

2023. ápr. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!