Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tényleg felemelő érzés a...

Tényleg felemelő érzés a szoptatás?

Figyelt kérdés

Én nem sokára szülök de egyenlőre nem tudom elképzelni hogy mi is az a jó?

Félek is hogy nem igazán fog úgy sikerülni ahogy kell, és meg fogom utálni, valaki gondolkodott igy mint én?

És változott?


2009. okt. 5. 12:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/86 anonim ***** válasza:
100%

Sose hallottam még olyan állatról aki nem táplálta újszülöttjét. Teljesen igazatok van.

De az embert pedig pont az különbözteti meg az állatoktól, hogy akkor is képes gondoskodni újszülöttjéről, ha nem tud szoptatni valamilyen okból. Míg az állatok hagyják a kicsinyeiket elpusztulni.

2009. dec. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/86 A kérdező kommentje:
Hát ez az oldal mamami hátttt, inkább ne.
2009. dec. 30. 16:48
 33/86 anonim ***** válasza:
Nekem is a terhességem alatt természetes volt hogy szoptatni fogok. De nem így volt :( Nem úgy volt ahogy én gondoltam. Nagyon fájdalmas volt az elején amíg úgymond "betört" a cicim, 2 hétig sebes volt és iszonyatos fájdalom volt, de a védőnönk nagyon sokat segített mert a tejem a negyedik napon lett és teljesen bedurrant úgy kelett szétmaszírozni ami olyan hogy majd bepisilsz közben. De annyira akartam hogy túléltük. Most már 3 hónapja szoptatok és én nagyon szeretem szerintem a legpraktikusabb dolog, mindig kéznél van a babának ez a legjobb és nem utolsó sorban nem kerül pénzbe. Mert kérdezz meg egy tápszerest az min. 15000 ft havonta. És az nem pótólja ezt a fajta közeéséget a babádal. Persze ha múszáj akkor jó. Én szerintem mindenképp próbáld meg majd.
2009. dec. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/86 anonim ***** válasza:
Jaj azt elfelejtettem hogy nem mindenkinek fáj és nem mindenkinek furcsa. A barátnőm már a második babáját szoptatja és soha nem fájt neki és nem volt sebes, még az elején sem.
2009. dec. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/86 anonim ***** válasza:
69%

nekem soha nem fájt, soha nem volt semmi gondom a szoptatással


nagyon édes, ahogy odabújik hozzám, simogatja a kezemet és a hátamat, néz a nagy gombszemeivel rám, szuszogva cummog, majd jóllakottan bealszik -

felemelő, hogy itt ez a kicsi ember, akit te hoztál a világra, belőled, általad cseperedik, napról napra nagyobb, okosabb és fél évig semmi másra nincs szüksége csak rád


praktikusan is lehet szemlélni

az anyatej mindig kéznél van, mindig steril és mindig megfelelő hőmérsékletű - nem kell éjszaka felkelni tápszerhez vizet melegíteni, cumit előkészíteni, sterilizálni, mosni,

hanem csak kiveszed a kiságyból a babát, összebújtok szopihoz és lehet tovább aludni

2009. dec. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/86 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne haragudj, de nem olvastam el az eddig kapott válaszokat.

Én is hasonlóan éreztem mint Te. Idegenkedtem tőle, úgy voltam vele, hogy majd csak lesz valahogy.

Amikor megszületett a kisfiam minden megváltozott. Igen, felemelő érzés volt. De nem maga a szoptatás, hanem az, hogy én hoztam a világra és most teljesen rám van utalva, nekem kell ellátnom.

Maga a szoptatás eleinte fájt. Aztán megedződtem. Nagyon boldog vagyok, hogy 6 hónapig kizárólag anyatejet adhattam a gyermekemnek, és hogy még most is tudom szoptatni.

2009. dec. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/86 A kérdező kommentje:

13 órája megszületett a lányom.

3500g 54cm. És a dolog nem működik, császáros voltam program, 1 órája hozták ki és mikor a mellemre tettem elkezdtem sírni úgyhogy inkább kihagyom szörnyű volt. Nekem ez idegen. Apa nemsokára beér és hoz tápit, úgyhogy maradunk annál. Az orvosom nem szólt hozzá semmit, felírta nekem meg apasztót. Hát így alakult.

2009. dec. 31. 07:39
 38/86 anonim ***** válasza:
100%
Gratulálok, sajnálom, hogy nem sikerült.
2009. dec. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/86 anonim ***** válasza:
63%

Gratulálok...bár egyszerűen nem értem ezt a hozzáállást! :S


Aláírás:

"a szuperanya"

2009. dec. 31. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/86 anonim ***** válasza:
Gratulálok a Babához sok egészséget,örömet.
2009. dec. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!