Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tényleg felemelő érzés a...

Tényleg felemelő érzés a szoptatás?

Figyelt kérdés

Én nem sokára szülök de egyenlőre nem tudom elképzelni hogy mi is az a jó?

Félek is hogy nem igazán fog úgy sikerülni ahogy kell, és meg fogom utálni, valaki gondolkodott igy mint én?

És változott?


2009. okt. 5. 12:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/86 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Megértem az izgalmadat, félelmeidet, ha a szándék ott van benned, az már szuper, mert akkor nincs lehetetlen a számotokra! Nézz be a www.lll.hu oldalra, ott találsz minden kérdésre választ, készülhetsz előre a nehézségekre és a szépségre egyaránt, kedvcsinálónak is jó. Ha meg már meglesz a babád, és problémád van, nagyon kedves tanácsadóktól kérhetsz segítséget, nekem többször is segítettek, ha baj volt. 2 éves és 6 hetes baba anyukája.
2009. okt. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/86 anonim ***** válasza:
71%

Nem akarlak megijeszteni meg semmi ilyesmi, én is így voltam vele, hogy el se tudtam képzelni, hogy a mellemet a baba fogja "használni" a nap 24 órájában.

A szoptatás ugyanúgy kezdődött mint az előttem válaszolónak (4.napra indult csak be a tej, itatni se lehetett addig a babát, bimbóvédőt nem engedtek használni, sebes mell, fájdalom stb.)

Úgy a 4-5. hónapra szűnt meg nekem a fájdalom, addig hazudnék ha azt mondanám hogy egy percet is élveztem belőle.

De muszáj volt és kitartottam, 5 és fél hóig csak anyatejet kapott és végül 1 éves koráig szopizott.

Nem volt jó élmény, és nem élveztem egyáltalán. De kellett neki az anyatej és eszembe se jutott csak azért tápszert adni mert én nem éreztem jól magam közben.

Jaj és tenném hozzá hogy előtte mindent elolvastam a szoptatásról, fejésről stb. amit csak lehetett, és hát a gyakorlatban azért eléggé nem úgy voltak a dolgok.

Fejni pl. szinte egyáltalán nem tudtam, kiderült nem is nagyon lehet a mellemet fejni mert egyszerüen felépítésileg olyan.

Fordultam szoptatási tanácsadóhoz, laleche ligához stb. jól volt mellre téve a baba, mégis kellemetlen élmény volt.

Ezt csak azért irom, hogy csúnyán hangzik tudom, de túl lehet élni. Nem olyan sok idő az az 5-6 hónap és ha esetleg igy alakul neked mint ahogy nekem is, akkor is végig fogod tudni csinálni!

2009. okt. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/86 A kérdező kommentje:
Én is ettöl félek hogy a nap 24 órájában, ki lesz használva a mellem, egy kicsit furi érzés, első gyerek.
2009. okt. 5. 14:02
 14/86 anonim ***** válasza:
100%
Nem felemelő érzés,hanem ez egy természetes folyamat,ahogy anya táplálja gyermekét.Annyira tul van ez már ragozva.Ne gondolkodj,bizd magad a természetre.Egy pillanatig nem gondoltam arra,hogy valyon tudok e majd,vagy milyen lesz szoptatni.Ahogy meglátod a kisbabádat,az iránta érzett szeretet,az anyai ösztönök nem fognak hagyni"elkallodni".Nem kell ezen rágodni.6és fél hónapja szoptatok,ugyan olyan lelkesedéssel,mint az elején.
2009. okt. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/86 xStefix ***** válasza:
100%
Nekem se volt felemelő az "elején", kb. 11 hónapig, mert nem jól csináltam és emiatt frusztrált voltam. Bizonytalankodtam, próbálkoztam mindenfélével, tépelődtem, aggódtam, nyugtattam magam, erőltettem, hogy kitartsak, vágtam a centit a 6 hónapig. Aztán 11 hónapnál fordult a kocka, egy szopis szaktanácsadóval történt beszélgetés után megnyugodtam, azóta végre tényleg igény szerint szoptatok és ami még fontosabb: többet nem agyalok azon, hogy mit és hogyan KELLENE. Csak úgy csinálom, ahogyan JÓ. Persze még mindig vannak megingások, de azóta is szoptatok, nem örömtáncot járva és teljesen átszellemülve, de boldogan, büszkén és kitartóan, már másfél éve.
2009. okt. 6. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/86 anonim ***** válasza:
78%
Mindenki így kezdi, de nagyon fontos a pozitív gondolkodás, hogy pozitívan állj a dologhoz!!! Ne arra gondolj már most, hogy "hú de furcsa lesz, mi lesz, hanem döntsd el, mit szeretnél! Én már a legelején tudtam, hogy szoptatni szeretném a babám, minél tovább és teljesen természetesnek vettem, hogy simán fog menni. Aztán jött a nagy meglepetés, hogy nem ment olyan simán. Megjártam a poklok poklát. Gyerek nem szopizott rendesen, rettentő sokáig tartottak a szoptatások, mindezt másfél két óránként. Ráadásul a szülés közben történt egy kis kellemetlenség, eltört a farcsontom, e miatt hónapokig nem tudtam ülni, a gyerek viszont csak az ölemben szopott. 2 teljes hónapi küzdöttem, sírtam , remegtem a fájdalomtól,kimerültségtől, kétségbeeséstől, de NEM ADTAM FEL! Széepn lassan minden a helyére került, elmúltak a fájdalmak, megtanultunk szopizni és szoptatni.:) És amíg eleinte utáltam, most imádom szoptatni a kisfiamat és megviselne, ha már nem tehetném. :) Csodálatos és természetes dolog. Neki is így jó és neked is, sokkal könyebb, egyszerűbb mint a tápszerrel és cumisüvegekkel bajlódni: :)
2009. okt. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/86 anonim ***** válasza:
100%

utolsó vagyok: azt elfelejtettem írni, hogy eleinte ugya ezt kérdezgettem magamtól és mindenkitől, hogy "hogy lehet felemelő, jó dolog a szoptatás". de csak azért mert én akkor épp szenvedtem. nem értettem, másnak miért megy és miért tudják élvezni. de mostmár én is látom, hogy miért. és tudom, hogy minden egyes megszenvedett, átsírt szpi megérte. :)


egy 4 hós, 8,5 kg-os fiúcska anyukája :)

2009. okt. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/86 anonim ***** válasza:
54%

Pont így voltam, mint te, titokban úgy tervztem, hogy nem is nagyon erőltetem az egészet. A mellszívó és egyéb fegyverarzenál látványa kiborított. Aztán megszületett ŐŐŐ. És annyira akartam már akkor. Nem ment. Későn indult be, már a kórházban pótoltam és bimbóvédővel szoptattam, mert nagyon fájt.

Senki nem mondta mit hogyan kell. Egyetlen segítségem édesanyám volt, aki nem tudott szoptatni. Otthon is folytatódott a rémálom, a három óránkénti, szigorúan betartott ülve szoptatás...

A 2. hónap végére, azt mondtam feladom. Letettem a gyereket az ágyra és jóllakattam tápszerrel /folyton pótoltam/. Majd mellé feküdtem, levettem a bimbóvédőt és szájába tettem a cicit nagy kényelmesen elvolt vele sokáig. Szépen lassan felszaporodott a tejem, igény szerint szoptattam és 2 hét múlva elhagytuk a pótlást.

Ma 14 hónapos, napi 3szor szopizik. Imádjuk ezeket az összebújásokat, remélem még egy jó darabig így marad.

Azért meséltem el, hogy érdemes megpróbálni, nekem is nagyon idegen volt ez az egész. De ha nem görcsösen csinálod, és elfogadod nagyon jó tud lenni. Látni, hogy egy pici test belőled növekszik. A fejés szerintem felesleges és fárasztó. Minél többet cicire kell tenni és nincs rá szükség.

Nagyon fontos, hogy előtte tájékozódj, pl az lll oldalán, akár csoportjaikba is elmehetsz.

Sok sikert és kitartást.

2009. dec. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/86 anonim ***** válasza:

Szia!

Eddig én sem éreztem annyira felemelőnek, örültem hogyha normálisan evett, jól kiürítette stb., de aztán egyik nap nem akarta elfogadni, és ez nekem annyira rosszul esett, nem is gondoltam hogy ennyire kell nekem ez az érzés, hogy ott szopizik ez a kis drága és közben simogatja a hajam, szóval akkor tudtam én is értékelni amikor majdnem elvesztettem ezt az érzést, mostmár minden szoptatást magasztosabba élek meg, mert ez az időszak olyan rövid és olyan belsőséges!

Üdv: 7 hós baba anyukája

2009. dec. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/86 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig minden választ.Ne aggodj a szoptatás miatt,a hormonk a segítségedre lesznek,nem csak a tejelválasztásban hanem a megfelelő érzelmek kilakulásában is.
2009. dec. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!