Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyire elítélendő ha az...

Mennyire elítélendő ha az anyuka tudna szoptatni de önszántából úgy dönt, hogy nem fog?

Figyelt kérdés
2013. aug. 2. 17:32
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
Szerintem ha valaki azt írja nem jó anya vagy hasonló válaszok abból egyből kiderül, hogy elítéli igen el.
2013. aug. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi :) A kérdésedre a válaszom:nem.A többi inkább a téged támadóknak szólt :) 28-as
2013. aug. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
52%

Kedves 28-as, én a legelső válaszomban leírtam, hogy szerintem elítélendő, ha valaki egészségügyi ok nélkül teszi. A Te eseted pedig igen is egészségügyi oknak számít, mert a lelki egyensúly is része az egészségnek. Ha Te depisen folytatod a szoptatást, rosszabbat tettél volna a babádnak, mint így hogy abba hagytad és tápszert adsz neki. Az első válaszomban azt is leírtam, hogy egy anya dolga a lehető legjobbat adni a gyermekének. Gondolom Te is tudod, hogy neki ez így a legjobb. Tehát nem tudom miért érzed ebben a kérdésben érintettnek magad.


Számomra az az elítélendő, ha valaki nem szoptat, miközben tudna, mert nem akarja, hogy megváltozzanak a mellei, vagy mert minél hamarabb tornázni akar a tökéletes alakja visszanyerése érdekében, esetleg mert nincs kedve éjjel felkelni és a tápszert a babysitter is gond nélkül megmelegítheti.

2013. aug. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
71%
Barátnőm 4 hónapos terhesen kijelentette, hogy ő nem fog szoptatni. Nem elítélem, mert szerintem jó anya csak nem értem, hogy lehet ezt előre eldönteni. Miközben mondjuk szülői segítség nélkül még az albérletet sem tudnák kifizetnie, szóval lenne mire költeni a tápszer árát.
2013. aug. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
73%

Nem értem a kérdést? Mért nem írod le, hogy miért nem akarod szoptatni? Így csak egy vitát szítottál. Igen, a gyereknek a legjobb az anyatej, és ha valaki nem akar szoptatni arról megvan a véleményem, de nem fogom ezt hangoztatani, hacsak rá nem kérdez az illető, mint ahogy te is tetted, kedves kérdező.

Nem tartom rossz anyának azt, aki szoptatna, de nem akar, de nem értek vele egyet. Itt most arra gondolok, hogy az ok nem eü, hanem más, pl. félti a mellét, edzeni akar, nem ér rá önös okokból.....

A tápszer jó pótlás, de csak pótlás, nem helyettesíti teljesen az anyatejet. Minden kedvező hatását nem tudják szintetizálni az anyatejnek.

Szóval ez szerintem megint egy provokatív kérdés volt, amiből msjd kihozzátok, hogy a tápszerező anyákat támadják, holott csak a veleményüket írtk le egy kerdésre.

2013. aug. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
60%
Na nekem meg már elegem van a szoptatásból,10 hónapos a gyerekem,leszív mindent rólam,és már elfogyok.De nem olyan egyszerű.
2013. aug. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
45%
Én nem ítélem el csak nem értem meg és nem értek vele egyet.. egy anyának a babája egészségének kéne hogy a legfontosabb legyen, és ha nem egészségügyi okok miatt nem szoptathat akkor számomra felfoghatatlan hogy miért nem szoptat
2013. aug. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:

Én sem ítéllek el! Ugyan nem tudom az okát, de azt le kell írjam,hogy csodás, bensőséges érzés a szoptatás. Mondom én, aki néha a falat kaparja, mert néha annyira fáj. De ahogy rám néz közben... :)

Egyébként szoptatni nem szeretnéd, vagy anyatejjel táplálni? Mert sokan pl. lefejik és cumisüvegből etetik.

2013. aug. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 A kérdező kommentje:
Nem adható a tejem. A szoptatással semmi gondom.
2013. aug. 4. 18:55
 40/55 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, akkor csak nyilván perverzióból tetted fel így a kérdést, mert ezek szerint nem adható a tejed.

Na, a hozzád hasonlók miatt van ekkora ellenszenv a szoptató és nem szoptató anyák között.

Gratulálok!

2013. aug. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!