Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi a véleményetek azokról a...

Mi a véleményetek azokról a nőkről, akik félve emlőjük esztétikai torzulásától, deformálódásától nem szoptatnak, holott az anyatejes táplálásnak nem csak nutritív (tápláló) funkciója van, hanem pszichológiai is?

Figyelt kérdés
Elmélyíti az anya-gyermek kapcsolatot.
2016. jún. 9. 22:49
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
76%
Persze, picit sem ferdítés a nem szoptatás és a gyilkosság párhuzama... Annyira szánalmasan görcsölsz, hogy szítsd a tüzet. Izzadságszag van. Szerintem keress egy pszichológust, aki segít levezetni a benned felgyülemlett feszültséget és ürességet, és most menj aludni inkább!
2016. jún. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:

Na, mégis csak foglalkozol másokkal? Lélektanászhoz és ágyba küldesz.


A példa költői túlzás volt, a probléma a társadalmi közöny bármilyen téren. Senki ne foglalkozzon senkivel és semmivel.

2016. jún. 9. 23:15
 13/39 anonim ***** válasza:
82%
azt gondolom, hogy a testünket egész életünkre kaptuk, nagyon fontos, hogy szeressük és elfogadjuk. ha valaki így tudja elfogadni és boldogan leélni az életét, hogy nem szoptat, akkor ne tegye! én szoptattam a fiamat, a másodikat is tervezem, de nem a pszichológia miatt, egyszerűen csak mert így volt jó nekem
2016. jún. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
45%

"Na, mégis csak foglalkozol másokkal? Lélektanászhoz és ágyba küldesz. "

Másik hozzászóló voltam, nem ő. :)

És igen, szerintem aki ennyire szélsőséges az nincs jól. Ha komolyan beszélsz, azért, ha ez szórakoztat, akkor meg azért. Őszintén sajnállak.

2016. jún. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
45%

Elsovel egyetertek.


Amugy meg szerintem ha alapjaraton valaki jo anya es normalis. Akkor ezt az egy dolgot ellehet nezni.. mindenkinek vannak rigojai. Stb...

2016. jún. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
56%
Hát igen, ennyi, szoptathatsz, amennyit akarsz, ha közben egy gyűlölködő, negatív ember vagy. Érzed ezt? Milyen lelki sérüléseket okoz egy szoptató, de keserű anya?
2016. jún. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 Vilcsianyuja ***** válasza:
65%

A kérdésed annyira propaganda-jellegű, hogy a kérdésen belül már meg is válaszoltad a kérdést... Így ki akarjon veled vitatkozni? Igen, az embernek lehet véleménye, és egy ilyen kérdésen, ha csak szimplán vitaindítónak szántad volna és nem ítélkeztél volna előre, akkor nagy csata lenne itt, igazi véleményekkel. A propagandával viszont tényleg csak a közönyösöket sikerült bevonzanod...

Közönyösök, egyébként attól, hogy nincs jogom beleszólni, meg nincs közöm hozzá, tényleg nem lehet véleményem? Nyilván ha én szoptatás-párti vagyok, és összefutok olyannal, aki meg nem, akkor magamban csak elnyomhatok egy "hülye p..." gondolatot, ami bizony feltör? Vagy már ahhoz sincs jogom, hogy valakivel szimpatizáljak vagy épp ellenszenvesnek tartsam? Most nem hittérítésről, másik életébe beleszólásról beszélünk, csak véleményről.

Ja, és attól függetlenül, hogy én szoptattam, azért a tápszerezést is lehet elmélyülten csinálni. Ha mindig ölbe véve issza meg a tápszert a baba, az azért már nem olyan nagy különbség az intimitásban a szoptatáshoz képest. Az a gáz, mikor valaki a kiságyba belevágja a gyereket, a cumisüveget odateszi a szájához, kipárnázza textilpelussal, oszt jó napot. Láttam már ilyet sajna... Na az gáááz.

A mellféltésről. Ha világszép melleim lettek volna valaha is, lehet, hogy én is féltettem volna őket, de nem volt mit féltenem :) Szóval nem tudom igazán beleélni magam annak a nőnek a helyébe, aki ez alapján dönt, de szerintem ilyen nagyon-nagyon kevés van. Sokkal több az olyan tápszerező anyuka, aki egyéb lelki okok miatt utasítja el eleve a szoptatást, de a legtöbb olyan, akinek egyszerűen nem jött össze. Beléjük pedig nem kellene belerúgni holmi előítéletekkel, mert valószínűleg nem jókedvükből nem szoptatnak.

2016. jún. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
63%

Pont annyi jó anya-gyerek kacsolat van tápszeres babával, mint amennyi rossz szoptatással.


A nutritívért meg megérdemelnél egy hülyét.. Mndegy, mennyire akarsz intelligensnek tűnni vele, egy provokáló liba vagy, aki azt hiszi, más élete is az övé... Semmi közöd a kérdéshez.

2016. jún. 10. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésre konkrétan nem válaszolok, mert provokációnak tartom és ahhoz nem vagyok partner, de arra reagálnék, hogy csak a szoptatástól mélyül el az anya-gyermek kapcsolat. Nos, ez ostobaság. Az én fiam 3 hetes korától tápszeres volt és most, hogy már 4 éves, bátran kijelentem, hogy a kapcsolatunk tökéletes. Nem attól szeret, ragaszkodik hozzád a gyereked, mert a melled a szájába teszed, hanem mert gondolom babusgatod, átöleled, puszilgatod, egyszerűen szereted. Tudod, mi tápszeres anyák ugyanígy teszünk, bármilyen hihetetlen ez neked.
2016. jún. 10. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
60%

Ha tényleg ezért nem szoptat, akkor én csak némi kárörömöt érzek. Már a terhesség alatt nő annyit, hogy lógjon, és idővel mindenképp veszít a formájából.

Bezzeg rólam senki se mondaná meg, hogy 3 évig szoptattam összesen (2 gyerek van).

:)

Genetika. (Köszi anyu és apu!)

2016. jún. 10. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!