Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ti hogyan oldjátok meg az ISZ...

Ti hogyan oldjátok meg az ISZ szoptatást a rokonok, vendégek előtt?

Figyelt kérdés

Én úgy gondolom, hogy a szoptatás egy meghitt, intim dolog, nem tartozik a rokonokra és vendégekre, nem is szoptatnék előttük (csak a férjem előtt). "Bújkálni" se vagyok hajlandó, hogy hordozóban vagy textilpelussal takarva oldjuk meg.

Azt se szeretném, amit már javasolt pár vendég, hogy ilyenkor tápszert adjak vagy lefejjem a tejet és cumisüvegből adjam, esetleg cumit tegyek a babám szájába, hogy megnyugodjon.

Nem időre szoptatok, hanem amikor a kisfiam kéri, tehát a vendégeket se tudom úgy hívni "időre". Egyébként is egy-egy növekedési ugrásnál vagy fogzásnál mindegy is az idő, hiszen nonstop cicin van.

Kérdésem nem az egészen pici 1-2 hetes babákra vonatkozik, ahol még mondhatom a rokonoknak, hogy ne jöjjenek vagy ne maradjanak túl sokáig, hanem a nagyobb 3-4 hónapos vagy akár 1 éves babákra.

(Akik saját anyuka és anyós előtt szoptatnak, de ott van apuka és após is, akkor ők közben mit csinálnak ha nincs társaság?)


2018. okt. 15. 14:06
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
81%

Miért, külön szobába menni csak percre pontosan lehet, ha ISZ (írd le még ötször, nagggggyon menőnek tűnsz tőle) van, akkor nem tudsz átmenni 10 percre?

Amúgy meg fogzáskor se kéne nonstop lógnia rajta.

2018. okt. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
61%

Másfél órán át szopizik? Na neeeeeee!


de, vannak ilyenek, és meg vannak róla győződve, hogy ez a gyerek igénye, pedig csak nekik jó, hogy erre hivatkozva semmit nem kell addig csinálni.

2018. okt. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
96%

Átmegyek a másik szobába. Férjem, édesanyám, anyósom stb. előtt még szoptatnék is, apósom sógorom előtt már nem, inkább azért vonulok el, mert a kislányomat minden érdekli

Ha van még valaki a szobában tekeredik ki a nyaka annyira nézi, nem hajlandó addig enni, amíg van ami eltereli a figyelmét.

Számomra elképzelhetetlen, hogy másfél órát szoptassak. Újszülött korban volt nagyon ritkán 30 perc, de ő 3 hetes koráig be volt sárgulva, gyenge volt. Most 7 hónapos, 10 perc alatt lezavarja. Amúgy fogzáshoz, síráshoz stb. egyáltalán minek a cici? Etetèsre való.

2018. okt. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
95%
Kérdező, ha másfél órásak a szopizások, tényleg meg kellene fontolni a tápszert. Az én kislámyom is órákig kínlódott a mellemmel. Ha levettem mellről, azonnal üvöltött. Cumisüvegből viszont 10 perc alatt betolta a tápszert és béke volt. De ha nagyon Belzebub művének gondolod a tápszert, akkor keress fel szoptatási tanácsadót. Valamit nem jól csináltok. Meg fogsz így zakkanni.
2018. okt. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
41%
Nem azért másfél óra, mert lassan eszik... Hanem mert anyuka így akarja.
2018. okt. 16. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Nem, nem azért másfél óra a szopizás, mert anyuka ùgy akarja. A baba valószínűleg nem jó technikával szopik, nem szív elég erősen, esetleg nem helyesen van mellre téve, netán izomtónus probléma van, és emiatt nem tud rendesen szívni a baba. Ezáltal nem lakik jól, éhes marad. Ezeket a problémákat nem anya "rendeli meg", nem az anya akarja. Ezért lenne jófelkeresni egy szoptatási tanácsadót. Oké, hogy időkorlát nélküli szopizás, de a rendszeres maratoni szoptatások nem normálisak.
2018. okt. 16. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
66%
Mikor ilyeneket olvasok, hogy másfél óra egy szoptatás, akkor igazán áldom az eget, hogy tápszeres a lányunk. Amúgy nem értem, az "ISZ SZOPTATÁS" miért más, mint a "sima"? Vagy annyira nagy dolog lenne?:D A kérdező úgy hivatkozik rá, mintha ez ilyen extra hiperszuper képesség lenne.
2018. okt. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
17-es fogalmam sincs miben más az iszsz, mint a sima. A kislányom 5x igényli naponta a szoptatást, kb. 3 óránként reggel 7 és este 7 között. Én pedig megetetem. Nem rakom mellre, ha valamiért sír, jön a foga, beütötte a fejét, unatkozik, csúnyán néztek rá. Akkor ez most iszsz vagy sima? :D
2018. okt. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
16, de, valószínűleg pont azért cicizik másfél órát, mert anyuka így akarja. Ha jól tud lakni 10 perc alatt is, akkor tud normálisan szopni. CSak a kérdező a melleivel babusgatja...
2018. okt. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Szoptatási tanácsadoként is dolgozom. Sokan túlmisztifikálják ezt a témát. A lényeg. Az igény szerinti szoptatás az, amikor a baba ehes és megszoptatom. Ez lehet napi 4-7 alkalom, persze korfüggő. Az evés az első 20 perc kb. Az aprócskáknál esezleg fél óra. A többi a komfortszopizás, vagy a nem jó testtartás,technika. A szoptatást valaki nagyon intimnek érzi, más bárhol-bármikor. Ez egyénfüggő. Én a babámat csak a férjem,anyukám/anyósom és kb 2 barátnőm előtt szoptattam kendőzetlenül. Mások ha jöttek, akkor elvonultam fél órára, vagy amikor nagyobb lett (4-5hós) a szeket a fal fele fordítottam, így tudtam beszélgetni a családommal míg a kisfiam evett. Kb 15 perc alatt telitömte a hasát, és ennyi. Szerintem nem kell túlgondolni! Jó babázást!
2018. okt. 18. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!