Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ti hogyan oldjátok meg az ISZ...

Ti hogyan oldjátok meg az ISZ szoptatást a rokonok, vendégek előtt?

Figyelt kérdés

Én úgy gondolom, hogy a szoptatás egy meghitt, intim dolog, nem tartozik a rokonokra és vendégekre, nem is szoptatnék előttük (csak a férjem előtt). "Bújkálni" se vagyok hajlandó, hogy hordozóban vagy textilpelussal takarva oldjuk meg.

Azt se szeretném, amit már javasolt pár vendég, hogy ilyenkor tápszert adjak vagy lefejjem a tejet és cumisüvegből adjam, esetleg cumit tegyek a babám szájába, hogy megnyugodjon.

Nem időre szoptatok, hanem amikor a kisfiam kéri, tehát a vendégeket se tudom úgy hívni "időre". Egyébként is egy-egy növekedési ugrásnál vagy fogzásnál mindegy is az idő, hiszen nonstop cicin van.

Kérdésem nem az egészen pici 1-2 hetes babákra vonatkozik, ahol még mondhatom a rokonoknak, hogy ne jöjjenek vagy ne maradjanak túl sokáig, hanem a nagyobb 3-4 hónapos vagy akár 1 éves babákra.

(Akik saját anyuka és anyós előtt szoptatnak, de ott van apuka és após is, akkor ők közben mit csinálnak ha nincs társaság?)


2018. okt. 15. 14:06
1 2 3
 21/23 anonim válasza:
11%

Nem, a szoptatás pont, hogy nem csak az evésről szól. Az igény szerinti szoptatásnak éppen az a lényege, hogy minden nyűgre, főleg az első időkben cicvel van kínálva a baba. Ugyanis az éhségen túl szomjoltó, fájdalomcsillapító, nyugtató hatása is van, nem beszélve a bőrkontaktusról, ami szintén nagyon jó a babának. Pl ha nem jön könnyen a puki, kaki arra is jó, mert ellazul közben. Később babája válogatja mennyi cicizést igényel, de pl fogzáskor a fentiek miatt ismét nőhet a szopási igény.

A kérdezőnek: úgy csináld, ahogy neked a legkényelmesebb, a család meg tartsa tiszteletben ezt, nem fog örökké tartani, a babádnak viszont fontos, hogy ne legyél emiatt stresszes. Javaslom a témában létrejött facebook csoporthoz való csatlakozást, ott támogató a közösség, Nincs értelme olyanoktól váladszt várnod a kérdéseidre, akik nem ezt a fajta táplálásmódot választották vagy nem ismerik. Igaz a kérdésed az iszsz-től független.

2018. okt. 18. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim válasza:
11%
Ja és még annyit. Ilyen nincs, hogy anyuka akarja a hosszú szopikat. Ez mekkora hülyeség. Ha egy baba befejezte, akkor befejezte a szopizást, azt nem lehet erőltetni. Addig szopizik, amíg igénye van rá és pont.
2018. okt. 18. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 Tubarózsa ***** válasza:

Szia!

Nem olvastam vègig a válaszokat.

Nekem 1éves mult a fiam. Mèg mindig szopizik, bár már nem sokat. Ő is iszsz baba (volt). Ha úgy jöttek vendègek, hogy a fèrjem is otthon volt átmentem a másik szobába, mondtam elnèzèst èhes a gyerek. Előfordult, hogy sogornőm bejött utánam, nem tolakodva, ajtóból kèrdezte nem e gond hogy bejönne beszèlgetni addig. Nem zavart,szívesen láttam. Volt olyan is, hogy egyedül voltam otthon,mert férjem dolgozott ès apósom jött látogatoba -előre megvolt beszèlve-/Bpesten volt dolga, mi meg Pest mellett lakunk/ ő 150km re lakik szóval nem tud csak ugy ugrálni, nyugdijas ugyan, de tömegközlekedèssel jár. Akkor ott szoptattam elötte, pont lexartam, közbe beszèlgettünk. Persze nem raktam ki a cicit meg nem toltam az arcába se vagy ilyesmi, kicsit oldalra fordultam tőle ès ő se bámult a kèpembe. 3gyereke van, látott már ilyet. Voltam át apukámnál is ott is kellett szoptatni a kicsit ő is elfordult. Rokonok, barátok elött ebből nem csináltam gondot sose, ha èhes a gyerek akor èhes.


"Akik saját anyuka és anyós előtt szoptatnak, de ott van apuka és após is, akkor ők közben mit csinálnak ha nincs társaság?" mint irtam, ha a helyzet ugy hozta szoptattam apukám ès apósom elött is. Diszkrèten.

28N

2018. okt. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!