Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért gondolják sokan, hogy a...

Miért gondolják sokan, hogy a császáros szülés nem fáj?

Figyelt kérdés
Sokan arra fogva pártolják h mert a természetes szülés az mennyire fáj. Meg h neki alacsony a fájdalom küszöbe és nem bírná ki a fájásokat.
2020. jún. 11. 12:01
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
64%
A császár fájdalmas dolog, a hüvelyi szülés is. A külonbseg, hogy császár után ritkán van maradandó károsodás, hüvelyinél viszont sajnos gyakori.
2020. jún. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
A nem fáj-t magára a műtétre értik. Mindenki tudja, hogy utána fáj a felépülés, de az más fájdalom. Mire császárra került a sor, műtötték a szívem, kivették a vakbelem, tudtam milyen érzés műtét után lenni, nem féltem annyira. Harmadik császárom lesz, de a legrosszabb beavatkozásom eddig a mandula műtétem volt, na arra rá nem venne még egyszer senki. Szerencsés vagyok lehet. Pedig császár után volt brutál húgyuti fertőzésem a katéter miatt, összenövés, minden. Ezzel együtt kibírható. Kíváncsi vagyok milyen lehet hüvelyi úton szülni, de a 158 centimmel és 4 kilós gyerekeimmel sok jót nem jósolnék magamnak.
2020. jún. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim válasza:
65%

Volt császárom, kemény volt a felkelés sokkal keményebb mint mikor szültem -vajúdtam de ez tartott 10 percig?! A fájdalomcsillapító zerozta utána.

Volt természetes szülésem. A nagykönyvben megírtak szerint. 3 óra alatt megszültem.

Mindkettőt megúsztam nagyobb következmények nélkül. Bár az aranyér-gátmetszés is közbejött. De ugyanúgy fájdalomcsillapítóval zéró volt.

Szinte visszagondolva megsem kottyant egyiksem. Ami megmaradt bennem, hogy arra számítottam vajúdás közben lesznek szünetek , de nekem nem voltak. En nem a témához jött csak egy érdekesség.

Nos ebből a szemszögből amit úgy látom még nem volt másnak. Én határozottan a császárt kérem 3.szülésemre.

Ha egyiknek sincs tartós következménye császár , ha mindkettőnek lenne meg szerintem mind a kettő egyformán rossz. Statusztikailag a hüvelyi szülésnél kicsit több embernek vannak problémai a jövőben.

De kérdem én ki jósnő itt , hogy megtudja mondani mi lesz majd abban a pillanatban? Utólag persze mindenki én is tudom, hogy járnék jobban pl egy baromi nagy adag fájdalomcsillapítóval vajúdás közben. Amit akkor nem kértem mert hu hát mekkora menő vagyok aztán meg késő volt és alig maradt erőm.

A császárnál utálom a hegem mai napig, hiába mondják, hogy nem látszik azért a mini bikiniket felejtsük el és marad a magas derekú ha pocit villantunk.

A gátsebet nem utálom ennyire pedig van látszó heg.

2021. okt. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!