Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az hálapénz törvény kapcsán:...

Az hálapénz törvény kapcsán: ti a gyereket szuletesehez inkább orvost vagy intézményt valasztanatok?

Figyelt kérdés
Ha füztok hozzá magyarázatot, szívesen elolvasnam.

2021. jan. 19. 13:01
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
74%

6-os vagyok.7-es!Elvileg ha ennyire nem indul be a szülés,kellett volna oxitocin terhelés.De miután egy centit sem tágultam,pedig néha iszonyatosan fájt,csak kevés ideig tartott a fájás.(Amúgy iszonyat vizes voltam,mert 7.hónaptól otthon voltam a sok keményedés miatt,ülőmunkától is bevizesedtem.)

Kikönyökölték belőlem a gyereket konkrétan,csoda,hogy túléltük,lett volna inkább császár,de tényleg.Mostmár tudom a különbséget,a másik kettőt rendesen szültem,igaz epidurálissal az utolsó pillanatokban még lehetett kérni.Attól iszonyat gyorsan tágultam,és hamar megvoltak a babák,nem fáradt ki annyira a méhem,nem csinálnám másképp.Másik,hogy fájásokkal indultam,és teljesen más szerintem a lefolyása is az egésznek,sokkal természetesebb!Lehet az elsőnél,ha más korban éltünk volna,belehalok a szülésbe,de a mai modern korban már azt gondoltam jobban vigyáznak ránk,ami elvileg igaz is lenne...

Nem vagyok amúgy vérzékeny!!Szóval ezért is volt fura,a többi szülésnél nem lépett fel ez az atópia,mert normálisan elláttak,mert volt fogadott orvosom,nem tépkedték a méhlepényt.Ez szomorú is,és nagyon sajnálom,hogy így van.Viszont nem mindenkinek egyforma az egészségi állopota,hogy ugyanazt várjuk el a szülészeti ellátástól.Oké,mondhatni fizessek akkor,de milliót nem tudok.

2021. jan. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
88%

Utolsó: egészségügyi dolgozóként mondom, hogy a következő szüléseidből egyáltalán nem lehet levezetni azt, hogy az elsőnél valamit elcsesztek. Az atónia ilyen. Váratlanul jön és egyáltalán nem törvényszerű, hogy ismétlődik. És ha nem kellett kivenni a méhed, akkor a doki valamit igen is jól csinált.

Ismerősömnek az első szülésnel atónia vérzés volt, fogadott dokival. Majdnem ki kellett venni a méhét, de végül maradt. A másodiknál ugyanaz volt a doki, és nem volt atónia vérzése.....

A második szülés meg az esetek 99%-ában egyszerűbb és gyorsabb, mint az első. Pláne, hogy azok fájásokkal indultak, ami alapból sokkal jobb helyzet.


Szóval bocs, de ez alapján nekem kicsit sem egyértelmű, hogy ha fogadott orvosod lett volna, akkor nem lett volna atóniás vérzésed ugyanúgy...

2021. jan. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
71%

12-es,lehet ebből a szempontból igazad van,mikor már baj volt,megmentett.De kérdem én,miért csak a tolófájások végén láttam?Előtte csak szülésznő nézett,lázas is voltam!Miért ment ki,mikor a hasamra tették a gyereket?

Érdekes,fogadott doki többször ránk nézett,ottmaradt,hogy kijön-e normálisan a méhlepény,homokzsák,jegelés,szuri.

Tesómnál kiderült szülés után,h vérzékeny,de ott volt a fogadott dokik végig,megcsak vér sem kellett(határeset volt.),mivel ott volt vele,azonnal be tudott avatkozni,nem kellett rohanni a műtősökért,orvosért(plusz súlyos percek ezek..).Én nem hiszem azt,hogy nem hibáztak,és a terhesgondozóm mondta ezt pont,hogy nem is érti,miért nem követték a protokollt.Ja,én tudom,éjfélkor a pezsgőzés ment,buliztak.. .

2021. jan. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
16%
Ha nem lehet orvost fogadni, akkor kórházat se lehet választani, marad mindenkinek az ügyeletes
2021. jan. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
4es, ha Budapesten van, leírnád kérlek, hogy melyik kórház?
2021. jan. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
15-ös! Persze, a Szent István kórházról van szó.
2021. jan. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
Hiába pontoztok le, orvos nélkül nincs választott kórház. Pesten legalábbis.
2021. jan. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
90%
Már hogyne lenne választott kórház! Olvasd csak el a Szent István kórház tájékoztatóját a szülészet oldalán. A törvény értelmében fogadniuk kell mindenkit, csak a 37. hétig jelentkezniük kell, hogy ott akarnak szülni. Ugyanígy van a többi kórháznál is, ott is le van ez a mondat írva. Inkább te ne írj már h.lyeséget légyszi...
2021. jan. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
Ja, és Budapest...
2021. jan. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
90%

Segítek:

"Osztályunk betegellátási területei közé elsősorban a IX. és XIX. kerület tartozik.

Természetesen a szabad orvosválasztásnak megfelelően a területen kívüli szülőnőket is fogadjuk. Ennek feltétele, hogy a várandósság betöltött 37. hetéig a várandós jelenjen meg a Terhesambulanciánkon (Alagsor) az addig elkészült laborjaival, kiskönyvével. "


Abban is segítek, hogy a szabad orvosválasztás nem azt jelenti, hogy van fogadott orvosom. Azt jelenti, hogy én x kórház orvosait választom...

2021. jan. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!