Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az hálapénz törvény kapcsán:...

Az hálapénz törvény kapcsán: ti a gyereket szuletesehez inkább orvost vagy intézményt valasztanatok?

Figyelt kérdés
Ha füztok hozzá magyarázatot, szívesen elolvasnam.

2021. jan. 19. 13:01
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:

29 teljesen igazad van. De szerinted az a normális ellátás, ha egy kismamát 4! orvos lát el és egyik sem elég körültekintő? Nem hinnem. És igen. Fogadott orvos is hibázhat nyilvánvaló. De nem akkorát hogy el sem olvassa a korelozmenyt, (mert azért valami fogalma eleve lesz róla) plusz akit ismersz már régóta, abban jobban bízol, bátrabban kommunikálsz vele. Nyilván en is kérdezhettem volna, miért nem csaszaroz, de azt gondoltam azért mert minden rendben és emiatt nem kell, meg örültem is neki. Amúgy sem nagyon beszélt hozzam senki. Csak a fejem fölött. És már ott sem volt. Azt, hogy az ember ne akarjon orvost fogadni, úgy lehetne elérni, ha az ügyelet színvonala rohamosan növekedne.

És igen, a problémák, amiket felsoroltál jogosak, de egyik sem megoldhatatlan. Ha 3-at vállalhat akkor 3-at havonta és kész. Ha havonta az 3 csuszik össze az ügyelettel az meg mindig nem ugyanaz, mintha non-stop bent lenne. Vagy mondhatnák, ha osszecsuszna, így járt a kismama. Végül is most sem garantált, hogy ott lesz a dokid. Ha Franciaországban síel, nem lesz ott. Lehetne azt mondani, ha másnap ügyel, cumi. Nem lesz ott.

2021. jan. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
100%

Én belülről kicsit máshogy látom a dolgokat, mint a kismamák. Én látom a fogadott orvos hátrányait is, nem csak az előnyeit. Számos példát tudnék hozni...

Igen, az ügyelet színvonalát kellene emelni. Bár nekem ilyen téren nincs bűntudatom, mindig tisztességesen és a legjobb tudásom szerint láttam el mindenkit. Viszont a színvonal emelkedéséhez nem ártana sem anyagi megbecsülés, sem az, hogy ne legyenek a végletekig túlhajszolva az orvosok és ápolók. Tudom, közhely, de bizony egy kipihent és jól fizetett eü dolgozó általában kedvesebb. És hiába mondják, hogy nem szabad ezen múlnia, tegye mindenki a szívére a kezét és gondolkodjon el.

2021. jan. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem, nagyon is fontos. Igazából az lenne a legjobb megoldás, ha holnaptól minden egyes egészségügyi dolgozó bérét nagyon nagyon felemelnék, és valahogy azt foglalják törvénybe, hogy mindenkinek kötelező emberszámba venni a betegeket. Viszont ameddig nem ezt akarják megoldani, a nők a megadott lehetőségek közül kénytelenek választani.
2021. jan. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:

32 teljesen igazad van. Egyébként az en szülésznőm is egy tündér volt teljesen ingyen, szóval nemcsak rossz dolgok vannak. Csak ugye azokat hangosabban emlegetjük, de úgy korrekt ha ezt is elmondjuk.

A fizetések emelése (nem nevetséges összegekkel, hanem rendesen) már csak azért is kedvező lenne, mert ha jól fizetnek, nagy a verseny és úgymond kihull a férgese is. Most hiába szidjuk a korhazba az egyik dokit. Amúgy is már kb 70 éves, de gondolom a kórház se jókedvéből tartja, mivel az összes kismama utàlja (érdekes módon kiveve akik ot fogadjak meg szóval biztos tud viselkedni is, de ez már az ő szegénységi bizonyítványa), hanem azért lehet meg ott, mert egyszerűen nincs más. Az en orvos és korboncnok ismerőseim sem ebben az országban dolgoznak ami nem véletlen azt gondolom. Habár nagyon szomorú.

2021. jan. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
Nálunk is van doki, aki még vállal szülést, van is egy rakás kismamája, de császárnál bizony MINDIG a rezidens/asszisztens szedi ki a gyereket, mert ő nem tudja kiemelni. És ez komoly. És ezt az embert mások felfogadják és fizetnek neki, mert "jaj, nehogy a kezdő rezidens operáljon" :D És igen, megtűrik, mert elvisz vagy 7 ügyeletet, és ha nem lenne, akkor kB. nem lenne ügyelet.
2021. jan. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
Ezzel a “nyugati mintára” szervezett szülészettel, miszerint mindenki az ügyeletes orvos kezébe kerüljön, nem is lenne semmi baj, ha minden más is nyugati mintára szerveződne. Én azért nem a helyi közispotályban óhajtok szülni, mert még a legnagyobb jóindulattal sem lehet még emberbarátnak sem hívni. Tipikusan azon 60-70 éves szigorúan férfi szülészek markában van a szakma, akik valamikor a szocializmus idején kapaszkodtak fel, a szakválasztásban semmi emberség, semmi születéscsodája nem volt, csak és kizárólag a pénz. Esetleg egy kis hímsovinizmus. Ők azok, akik ellehetetlenítik a fiatal főleg nőorvosok helyzetét, semmi up-to-date nincs a tudásukban, mert annak idején jó volt az úgy, és amúgy is “így szoktuk”. Ha a fiatal kolléga szeretne az új ajánlásoknak megfelelni, kezdve az aranyóra kérdéskörétől a háborítatlan szülésig, kirekesztik. A kórház felszereltségéről nem is beszélve, 4-6 ágyas szobák, folyosó végén wc és függöny nélküli zuhany, hogy a gyerek kivel van nem kívánságműsor, a csecsemősök őrzik őket, csak szoptatásra viszik be az anyákhoz, de az is csak szigorúan nappal, éjszaka megy persze a cukros tea. Ez speciel nem a szakdolgozó hibája persze, hanem az osztályvezető főorvos úré, aki így rendelkezett. Ezek a 80-as évekbeli szokások nem koptak ki sok vidéki kórházban, teljesen érthető, ha valaki orvost/intézményt szeretne választani. Ha annyira a nyugat a minta, akkor tessék a szülészorvosok átlag életkorán frissíteni (egyébként azon a bizonyos nyugaton a szülészorvosok döntő többsége eleve nő), tessék az osztályt modernizálni és az aktuális ajánlásoknak megfelelően gondozni a vajúdót, majd később a babát és az édesanyát. Sajnos a medicina tele van ilyen “így szoktuk” mentalitással (ezt orvosként azt gondolom minden jogom leírni), és nagyon sokat ront a helyzeten, hogy az orvosbàrók nem adják ki a kezükből a gyeplőt.
2021. jan. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy az emberek többsége sajnálja a pénzt az orvosoktól. Mármint a normális fizetést sajnálja tőlük.

Hányszor kaptam már meg, hogy fogjam be a pofám, mert más még kevesebbet keres és más munkája sem ér kevesebbet.

És nem lehet nekik megmagyarázni, hogy hiába fontos minden ember munkája, bizony annak alapján, hogy mennyi energia és idő az ember kiképzése, az meghatározza az értéket. Persze, egy takarítónő munkája is fontos, ezt nem vitatom. És abban is egyet értek, hogy minden dolgozó embernek járna minimum annyi, amiből normális, átlagos életszínvonalon meg tud élni.

De bizony fel kellene fogni, hogy ha elfogynak a takarítók, akkor egy orvost 2 óra alatt át lehet képezni, ellenben ha elfogynak az orvosok, a takinéniből hónapok alatt sem lesz doki. És ez a marha nagy különbség.


Más országokban az orvosok a legjobban fizetett dolgozók, itthon meg fel vannak háborodva, ha az orvosnak drága kocsija van vagy a Maldív szigeteken nyaral. Miért is?


Az új bértáblával meg kevesen járnak jól. Nekem oké, mert 300 helyett majd 400-at keresek. De az a szakorvos, akinek van praxisa és megkeres havi 1.5 milliót, nem fog csak az államiban dolgozni 600 ezerért...

2021. jan. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
100%
36: Maximalisan egyet értek. Sokunkban lenne hajlandóság a változásra, a fejlődésre, de ha az ember ennek akár csak hangot ad, már kirekesztik. Hiába nem zavarna engem orvosként, hogy a kismama guggolva vagy négykézláb akár szülni, ha a 60 éves szülésznő közli, hogy nem és kész, mert ő nem tud vele mit kezdeni. A főnök meg ahelyett, hogy elküldene néhány embert tanfolyamra, hogy megtanulja, közli, hogy jól van az úgy.
2021. jan. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:

37 persze de ez tipik magyar mentalitás, és tényleg az! Ha az eü sír, ők fogjak be a pofájukat, ha a tanárok akkor ők, ha a postások, akkor ők. Közben amúgy mindenki sír, de aki nem en vagyok annak nehogy jobb legyen már 2 Ft-tal.

A 400 ezer meg egy vicc. Fele annyit nem tanultam és fele annyit nem tudok és fele annyit nem ér a munkám mint egy orvosé és mégis megkeresek annyit.

Őszintén: egy kezdő orvosnak, aki kiesik az egyetemről kene br 700-ról indítani. A nővéreknek meg 500 körül simán meg kene keresniük ott is többet/kevesebbet szakképzettségtől függően.

Nekem mondjuk jó volt hanyatt szülni mert már sehogysem tudtam magam tartani a végére, de valóban ha valakinek nem úgy jó, vagy ne adj isten fuggolegesben könnyebben kijon, csak meg kell tartani valakinek az anyukat közben, Pl apukának. Miért ne? Azért ez nem tűnik olyan nagyon bonyolultnak, hogy ne csak hanyatt lehessen kinyomni egy gyereket. De ahogy néhány sztorit olvasok már az is extrém, hogy nekem sétáló nst-m volt és addig se feketettek, amíg rajtam volt. Szomorú. (Egyébként amikor a sétálót másik kismamara tettek akkor se kellett fekudnom a rendes zsinórjai is engedtek valamennyit, szóval álltam inkább)

2021. jan. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
50%
Ez a 400 tényleg vicc egy orvosnak... Amúgy azok az emberek akik irigyek az orvosok fizetésére, mindenre irigyek és mindenben a rosszat látják. Tipikus magyarok. Tehát ez részükről nem az orvosoknak szól, hanem mindenkinek, akik egy kicsit is jobban élnek náluk.
2021. jan. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!